Boston – Chicago 4:3 (kon.) | Buffalo – Vegas 3:1 (kon.) | Toronto – Arizona 4:5 (po pr.)
Detroit – Minnesota 5:6 (0:2 po s.n.) | Florida – Philadelphia 6:3 (kon.) | Carolina – Colorado 2:0 (kon.)
Ottawa – Seattle 4:3 (po pr.) | New Jersey – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 6:0 (kon.)
St. Louis – NY Rangers 6:2 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:1 (kon.) | Calgary – Tampa 4:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
3:5 (1:1, 2:1, 0:3) Stav série: 0:2
HC Dukla Jihlava
Pátek 11.03.2022, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (19:42:56)

Jihlavští hokejisté po závěrečné siréně slaví postup do čtvrtfinále play off, když se jim v poslední pětiminutovce podařilo otočit zápas na svou stranu.

O vyrovnání se nejprve postaral Topol, na kterého hned o minutu a půl později navázal vítěznou brankou Jüngwirth. V závěru ještě potvrdil vítězství a postup Jihlavy střelou do opuštěné klece Modl.

Dukla Jihlava tedy porazila Olomouc i ve druhém utkání, když tentokrát zvítězila poměrem 5:3 a v sérii nad svým soupeřem zvítězila 2:0.

59:54
    Jihlava ještě v závěru utkání vyhodila puk na zakázané uvolnění.

59:36
    Dukla právě vstřelila branku!
    Mora to ještě zkusila v šesti, ale Jihlavě se podařilo získat puk a na opuštěnou klec uháněli hned dva hostující hráči, když nakonec Kudrna předložil puk JAKUBOVI MODLOVI, který už potvrdil vítězství i postup Jihlavy. Asistence: Václav Kudrna, Jindřich Habermann.

58:46
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci byl Vojáček, ale toho vychytal Frgál.

58:20
    Galvas byl na modré čáře vytlačen do středního pásma.

57:52
    Kalmanovo nahození bylo zblokováno ještě lehce před Černým, kde do kotouče plácl jeden z domácích, ale pouze jej posunul právě k brankáři Jihlavy, který puk rychle zakryl.

57:18
    Tak to je neuvěřitelný kousek hostujících hokejistů, kteří dokonce otáčejí stav tohoto utkání ještě ve třetí třetině! Coufal zavezl puk do útočného pásma, kde ho poté předal za sebe MATĚJI VOJÁČKOVI, který se trefil parádně do pravého růžku domácí klece. Asistence: Kevin Coufal.

56:30
    Hosté nyní pouze nahodili puk do svého útočného pásma, ale ještě to bylo před středovou čárou, takže je odpískán icing Jihlavy.

56:14
    A hosté jsou rozhodně při chuti, když se na bránu Olomouce valil další útok, ale Pešova další střela opět našla pouze lapačku Frgála.

55:42
    Jihlava pár minut před koncem třetí třetiny srovnává stav utkání! Hosté šli do rychlého protiútoku tří proti dvěma, kde nakonec Kudrna posunul puk za sebe ADAMU TOPOLOVI, jenž se trefil skvěle pod vyrážečku Frgála k vzdálenější tyči. Asistence: Václav Kudrna.

55:09
    Poslední pětiminutovku třetí třetiny zahájil hostující Peš, jenž svou střelou trefil přesně lapačku Frgála.

54:50
    Domácí nahodili puk na Černého, který opět raději přerušil hru a vhazuje se po jeho levici.

54:02
    Belan získal puk za bránou Jihlavy, ale poté jej poslal do míst, kde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.

53:41
    Puk je zašlápnutý za bránou Jihlavy, kde o něj svádí boj hned čtveřice hráčů.

53:09
    Po zblokované střela Topola se k puku dostal Peš a jeho pokus lehce minul domácí klec.

52:34
    Vojáček zkusil své štěstí se střelou z otočky, která jen proletěla kolem tyče domácí svatyně.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 7. Belan (Konobejl), 33. Belan (Kalman, Jeřábek), 40. Konobejl (Galvas, Drábek) – 11. Modl (Klapica), 23. Vojáček (Topol, Coufal), 56. Topol (Kudrna), 58. Vojáček (Coufal), 60. Modl (Kudrna, Habermann)

HC Olomouc: Frgál (Čerbák) – Drábek (C), Marek, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A), Najman, Pastrnek, Bošek, Neoral, Belan, Konobejl, Jeřábek.
    Trenér: Jan Křivohlávek

HC Dukla Jihlava: Černý (Sigmund) – Ošmera, Löffler, Matějíček (A), Jeletz ,Topol (A), Vandas (C) – Modl, Váňa, Klapica, Peš, Coufal, Habermann, Vojáček, Chlubna, Jungwirth, Kudrna, Veselský.
    Trenér: Marek Melenovský

Rozhodčí: Kapitanov – Vengřín, Janoško