Kometa Brno – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:4 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Zlín 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Mladá Boleslav 2:1 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Jihlava 3:5 (kon.) | Pardubice – Plzeň 1:5 (kon.)
Slavia – Sparta 3:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 0:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:2, 1:0, 2:0) Stav série: 1:1
Berani Zlín
Pátek 11.03.2022, 17:00 • MFH Ostrava • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

Vítkovicím se v poslední třetině podařilo otočit skóre zápasu, když nejdřív vyrovnal na 2:2 Sebastian Glas, minutu poté dával na 3:2 Marek Chaloupka. Hosté už nedokázali odpovědět, i když to v závěru zkoušeli bez brankáře, už si moc šancí nevytvořili. Po vstřeleném gólu byly totiž Vítkovice mnohem aktivnější. V sérii je tedy vyrovnáno na 1:1 a v neděli se ve Zlíně odehraje třetí zápas, který rozhodne. (19:01:47)

59:57
    Střelu Toboly vyrazil Uherek před sebe, kde byl Chlán, ten ale jen promáchl.

59:41
    Úmyslný ofsajd Zlína. Vhazovat se proto bude u zlínské branky, kam se vrací Uherek.

59:27
    Střelu Šišáka domácí obrana zblokovala.

58:38
    Man ze středního pásma o kousek minul bránu.

58:34
    Hosté to zkouší v šesti.

57:44
    Chlán před brankou nedokázal zpracovat přihrávku a na druhou stranu se vydávají hosté.

57:08
    Klimek po vhazování minul branku.

57:04
    Vítkovický icing.

56:28
    Žídek výborně udržel puk v pásmu, po něm pálil Kalandra, jeho střelu ale Uherek vyrazil.

55:42
    Ani domácím teď rozehrávka nevyšla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravé ruce Smolky.

54:26
    Pokus Chlána sice prošel přes obranu, ale nebyl přesný a proletěl do rohu kluziště.

54:04
    Zbrklá rozehrávka Beranů doletěla na zakázané uvolnění.

53:30
    Saxa sáhl do zlínské přihrávky a posunul kotouč do středního pásma.

52:36
    Tobola byl rychlejší než soupeř, jenže jeho přihrávku zpoza branky stejně nikdo nezachytil.

51:56
    Icing Zlína vrátí hru před Uherka.

51:51
    Pokus Fibigra skončil na hokejkách zlínských hráčů.

50:56
    Střelu Babulíka od modré vyráží Smolka betonem do rohu kluziště.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 22. Saxa (Fibigr), 44. Glas (Saxa, Milata), 45. Chaloupka (Matějka, Chlán) – 10. Klimek, 13. L. Heš (Klimek, J. Heš)

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Fibigr (C), Kalandra, Chaloupka, Bialy, Man (A), Lazár, Činčala – Glas, Krčmarský, Fojtík, Milata, Matějka, Tobola, Saxa, Štiak (A), Chlán, Žídek
    Trenér: Darek Stránský

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Kotala, Řezníček, Hamrla (A), Mikel, Kopřiva, Špaňhel, Šišák (C) – Urban, Vaculík, Holba, L. Heš, Pilát, Marek, Babulík (A), Kaláč, J. Heš, Klimek
    Trenér: Radek Pšurný

Rozhodčí: Cabák – Klimek, Bartoň