Kometa Brno – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:4 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Zlín 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Mladá Boleslav 2:1 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Jihlava 3:5 (kon.) | Pardubice – Plzeň 1:5 (kon.)
Slavia – Sparta 3:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 0:5 (kon.)
HC Kometa Brno
5:1 (2:1, 0:0, 3:0) Stav série: 1:1
Mountfield HK
Pátek 11.03.2022, 16:00 • Winning Group Arena, Brno • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

Kometě se ve třetí třetině podařilo třemi brankami navýšit své vedení a utkání dovedla do vítězného konce! Nejdříve zkompletoval hattrick Ondřej Kos, po něm se trefil Dominik Halačka a poslední hřebíček do rakve Hradeckých zasadil Michal Nekvapil. Série se tak přesouvá k rozhodujícímu utkání do Hradce Králové. (17:55:42)

59:17
    Jón svůj výlet po levém mantinelu ukončil za brankou Komety, kde jej odzbrojila domácí obrana.

58:14

57:56
    Mitro se opřel do puku a po mantinelu vyhodil.

57:05
    Špatný pas Žaby na modrou čáru opět vyhání Hradec ven z útočné třetiny.

56:44
    K trestnému střílení se rozjel Jakub Zduba, najel si na levou stranu, odkud ale trefil jen Kasalovy betony.

56:44
    Po faulu na ujíždějícího Zdubu má Kometa šanci v podobě trestného střílení!

56:23
    Matěj Pavlík vyhazuje a domácí znovu krájí drahocenné sekundy.

56:14
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Eich – 2 min., hrubost).

56:14
    Trejbal dorážel před Kavanem, brněnský gólman ale celou akci vyřešil.

56:03

55:30
    Mountfield se v přesilovce nemůže dostat za útočnou modrou čáru a jen krouží na obranné polovině.

55:04
    Kometa právě vstřelila branku!
    V Brně je s největší pravděpodobností hotovo! MICHAL NEKVAPIL se ve vlastním oslabení utrhl obraně a střelou do horní poloviny brány překonal Kasala. Bez asistence.

54:41
    Kometa se prostým vyhození osvobozuje.

54:12
    Král dostal křižnou přihrávku na pravý kruh, odkud také vypálil. Kavan vyráží.

54:03
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Spanel – 2 min., podrážení).

53:18
    Další zákrok si připsal gólman Lvů Kasal a vhazovat se bude po jeho levici.

52:37
    Nekvapil se ve středním pásmu zmocnil puku a zeširoka si najel do útočné třetiny. Z velkého úhlu pak zkusil ohrozit bránu, ale přestřelil.

Jakub Ruč

Branky a nahrávky: 6. Kos (Rakus), 9. Kos, 44. Kos (Rakus), 49. Halačka (Zduba), 56. Nekvapil – 15. Žaba

HC Kometa Brno: Kavan (Matoušek) – Antony, Zubíček, Máša (A), Spanel, Eich (C), Mitro, Kuswito – Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Nesvadba, Zduba, Červenka, Škodík, Nekvapil, Šantora.
    Trenér: Radek Bělohlav

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Fiala, Žaba (A), Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný.
    Trenér: Václav Pánek

Rozhodčí: Ondráček – Augusta, Rampír