Pittsburgh – Vegas 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Winnipeg 5:2 (kon.)
Vancouver – Washington 3:4 (po pr.) | Nashville – St. Louis 4:7 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 2:0
HC Kometa Brno
Sobota 12.03.2022, 17:00Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Tygři tedy naplno využili výhodu domácího prostředí a berou i druhý bod. Kometa přitom byla k první výhře velmi blízko, sedmnáct sekund před koncem ale vyrovnal Jakub Klepiš a v následném prodloužení rozhodl Martin Faško-Rudáš. Série pokračuje v pondělí v Brně, kde budou mít Tygři mečbol.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera! (20:06:36)

63:21 Martin FAŠKO-RUDÁŠ - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

63:21
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Tygři berou druhý bod! Střelu Melancona vyrazil Matej Tomek pouze na hokejku MARTINA FAŠKA-RUDÁŠE, který uplatnil svůj důraz a dotlačil kotouč za brankovu čáru. Situaci ještě rozhodčí zkontrolovali na videu, gól byl ale uznán. Asistence: T.J. Melancon, Ladislav Šmíd.

63:15
    Jaroslav Vlach vjel do útočného pásma a zpoza kruhu hodně tvrdě vypálil, Tomek jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.

63:01
    Kometa se poprvé v prodloužení dostala ke střele. Martin Zaťovič vypálil, jeho rána byla ale zblokována do ochranné sítě.

62:30
    Po skvělé práci Jakuba Rychlovského se do výborné pozice dostal Adam Najman, z mezikruží ale těsně minul branku!

61:40
    Marek Zachar se dral do zakončení, Marka Ďalogu ale svou kličkou nepřelstil.

60:55
    Ladislav Šmíd nabil Michalu Ivanovi, jehož tvrdou ránu Tomek vyrazil. Tygři do prodloužení vstoupili aktivněji.

60:33
    Po dobré práci Petra Jelínka ve středním pásmu se ke střele dostal Adam Klapka, Matej Tomek ukryl kotouč ve své náruči a vhazovat se bude po jeho levici.

60:19
    Tygři se hned po buly vydali do útoku, Petr Jelínek z úhlu prověřil Tomka, ten se překvapit nenechal a kotouč vyrazil.

60:01

Kometa i do třetí třetiny vstoupila aktivněji v 45. minutě se díky Muellerovi ujala vedení. Už už to vypadalo, že hosté hubené vedení udrží, při závěrečné power-play ale sedmnáct sekund před koncem rozjásal liberecké fanoušky Jakub Klepiš. Druhý duel této série tak rozhodne prodloužení, které začne zhruba v 19:50

60:00
    59:43 Jakub KLEPIŠ - 2:2

59:43
    Home Credit Arena jásá, je vyrovnáno! Šmíd nabil JAKUBU KLEPIŠOVI, který se opřel do kotouče a od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal zápas do prodloužení! Asistence: Ladislav Šmíd, Jaroslav Vlach

59:19
    Jakub Klepiš krásnou křižnou přihrávkou našel Michala Birnera, Matej Tomek se proti němu ale skvěle přesunul a střelu lapil!

59:00
    Jakub Klepiš nabil Ladislavu Šmídovi, jeho střelu Tomek vyrazil!

58:37
    Petr Kváča zůstavá na střídačce, Tygři to zkusí v šesti!

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 7. Rychlovský (A. Najman), 60. Klepiš (L. Šmíd, J. Vlach), 64. Faško-Rudáš (Melancon, L. Šmíd) – 29. P. Mueller (Tansey), 45. P. Mueller (Ďaloga, Šik)

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman.
    Trenér: Patrik Augusta

HC Kometa Brno: Tomek (Čiliak) – Bartejs, Ďaloga, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Fajmon – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Vincour, Krištof (A), L. Horký – Šik, A. Zbořil, T. Šoustal – Dočekal, Kollár, Rákos.
    Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Kika, Sýkora – Frodl, Ondráček