Ústí n/L – Poruba 2011 3:1 (kon.) | Vsetín – Kobra 7:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
7:1 (3:0, 0:1, 4:0) Stav série: 2:1
HC Kobra Praha
Neděle 13.03.2022, 16:00 • Zimní stadion Na Lapači • Play-down ligy juniorů • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítám všechny fanoušky mládežnického hokeje! Dnes se proti sobě postaví juniorské týmy VHK ROBE Vsetín a HC Kobra Praha, a to v rámci třetího zápasu prvního kola play-down Ligy juniorů.

První duel vyhráli Pražané poměrem 4:3, ve druhém utkání byl lepší celek ze Vsetína. Série je tak srovnána na 1:1.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Janura) – Fojtík, Prčík, Čapka, Sýkora, Sviták (A), Mojžíš – Maštalíř, Janíček, Veselý, Przybyla, Jurek, Bednařík (C), Ramert, Bachánek (A), Horský, Broža.
    Trenér: Bachánek

HC Kobra Praha: Volevecký (Peyerl) – Kulinič, Šesták, Skorčík, Svach, Cichoň, Kalajev – Bauer, Bareš, Černý, Rejna, Čermák, Skoupý, Svoboda, Ribarovski (C), Štípek, Čečetka, Novák.
    Trenér: Vrzal

00:01

00:22
    V první sekundách utkání se hra drží u vsetínské brány, na kterou hosté z Prahy vysílají několik střel.

00:56
    Vsetínskému celku se podařilo rychle přesunout před Voleveckého, kvůli špatné nahrávce zde ale moc dlouho nesetrval, protože kotouč je opět v područí hostů.

01:53
    I nadále se v útoku drží spíše Kobra.

02:36
    Vsetínští jsou v útoku a na Voleveckého několikrát střílí.

02:46
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Ihned po rozehrání se ke kotouči dostal Przybyla, který nahrál na ADAMA BACHÁNKA u brány. Vsetínský útočník využil díry ve Voleveckého bráně a vystřelil. Asistence: Petr Przybyla.

03:43
    Vsetínský celek je nakopnut vstřeleným gólem a drží se v útočném pásmu.

04:12
    Na malou chvíli se do útoku dostala také Kobra.

05:15
    Svoboda měl před sebou volný prostor, kterého využil a vystřelil z mezikruží na Tkadlece, ten jeho střelu zachytil do lapačky.

05:28
    Po rozehrání vznikla u Tkadlecovi brány nepřehledná situace, té chtěl využít tým z Prahy. Vsetínský gólman si s touto nastalou situací skvěle poradil a schoval kotouč do výzbroje.

06:09
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Horský – 2 min., podrážení).

06:49
    Kobra je sice v přesílení, ale centrum dění se odehrává právě u jejich brány.

07:20
    Hosté se protlačili do útočného pásma, ale přesnou střelu se jim vystřelit nedaří.

08:09

08:37
    Sotva se MATYÁŠ HORSKÝ dostal na led vyjel s kotoučem na bránu Kobry, jeho první pokus ale nevyšel. To napravilo pár sekund později, kdy do předbrankového prostoru dostal přihrávku od Ramerta. Asistence: Jan Ramert, Adam Čapka.

09:37
    Jurek měl před sebou volné útočné pásmo a vyjel vstříc bráně soupeře. Při jeho střele se před něj ale dostal pražský obránce, který jeho střelu úspěšně odrazil.

10:44
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ke střelám se ale zatím nedostávají.

11:19
    I nadále se hosté drží v útočném pásmu, tentokrát ale na Tkadlece vysílají několik střel. Vsetínský gólman je všechny odráží.

12:26
    V posledních minutách jsou v útoku vidět Pražští, ale k úspěšné střele se nedostávají.

13:03
    Vsetínští po jednom najíždí na bránu a snaží se prostřelit pražského gólmana, ale neúspěšně.

13:56
    Pražští měli dobře najeto na vsetínskou bránu, byl ale zapískán offside.

14:27
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jurek – 2 min., nedovolené bránění).

15:04
    Hosté mají šanci v podobě přesilové hry. Během ní se drží ve svém útočném pásmu, kde se také dostávají k několika střelám.

16:10
    I nadále se Kobra drží v útoku, ale k mnoha střelám již nedochází.

16:27

16:52
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Rejna – 2 min., držení).

17:18
    Vsetínští se snaží dostat ke střele, ale obrana Kobry jim v tom skvěle brání.

18:27
    JAN RAMERT získal přihrávku do mezikruží, odkud vystřelil na Voleveckého. Pražskému gólmanovi proletěl kotouč přímo kolem hlavy do sítě. Asistence: Petr Przybyla, Adam Bachánek.

19:37
    Poslední vteřiny utkání se odehráli u brány Prahy, kde došlo na několik střel Vsetína, všechny šli však mimo.

20:00

Již na počátku první třetiny se podařilo prosadit Adamu Bachánkovi, který se prosadil ihned po rozehrání u pražské brány. Hostům se následně dostalo šance v přesilové hře, kdy se centrum dění drželo právě spíše u jejich brány. O pár minut později se opět prosadil vsetínský celek střelou Matyáše Horského jehož první pokus po výjezdu z trestné nevyšel, ale druhý již zapadl do brány soupeře. Kobra se následně dostala podruhé do přesilové hry, ale ani této se jim využít nepodařilo. Ke konci třetiny se dostalo ještě na jeden gól pro vsetínský celek jehož autorem se stal Jan Ramert, který využil nabídnuté přesilové hry. Uvidíme co nám přinese druhá třetina, která začne asi v 16:48.

20:01

20:40
    Hosté se do druhé třetiny pustili rychle a útočí na vsetínskou bránu.

21:27
    Netrvalo dlouho a domácí jsou opět u brány Voleveckého na kterého vysílají několik střel.

21:44
    Na malou chvíli se hra přesunula k Tkadlecovi, ale Vsetínským se podařilo centrum dění opět přesunout před pražskou bránu.

22:40
    Kobra právě vstřelila branku!
    Hosté dlouho obléhali vsetínskou bránu něž se MICHALU NOVÁKOVI podařilo prostřelit Tkadlece okolo pravé tyče. Asistence: Viktor Štípek.

23:50
    Kobra je vstřeleným gólem značně nakopnuta a hraje více útočně.

24:28
    Domácí jsou v útoku.

25:19
    Centrum dění se spíše drží ve středním pásmu.

26:37
    Kobra útočí na vsetínskou bránu a snaží se snížit svou dvougólovou ztrátu.

27:49
    Vsetínským se nedaří dostat na delší čas do útočného pásma, zdrží se zde jen několik sekund než je soupeř vytlačí za modrou čáru.

28:56
    Oba celky se navzájem přetlačují z jedné strany na druhou. A již dlouho nedošlo na žádnou střelu na bránu.

29:55
    Nikomu se nedaří usadit se v pásmu. Hra je tak pomalejší a často se přerušuje.

30:56
    I nadále dochází k častému přerušování hry, ale celky se již více dostávají mimo střední pásmo.

32:09
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Kulinič – 2 min., hákování).

32:43
    Rejna jel sám na bránu, před sebou neměl žádného vsetínského obránce. Jeho první střelu Tkadlec v bráně odrazil. Útočník se dostal ke střele ještě o pár sekund později, kdy dostal přihrávku do pravého kruhu, ale ani tentokrát se neprosadil.

33:58
    Přesilová hra Vsetína se odehrává hlavně jejich obranném pásmu, kde čelí několika vyslaným střelám od soupeře.

34:09

35:59
    Štípek dostal přihrávku k levé tyčce brány, odkud vystřelil do volného prostoru. Jeho střela, ale byla špatně zamířena a tak minul.

36:26
    Hra se drží u brány Vsetína.

37:06
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Sýkora – 2 min., držení).

37:32
    Hosté tlačí na vsetínský celek, ale do brány se jim strefit nedaří.

38:37
    Hra se drží především u vsetínské brány.

39:06

39:48
    Tkadlec má nyní v bráně spoustu práce, protože hosté na něj posílají několik dobře mířených střel.

40:00

Na počátku druhé periody snížil pražský celek svou ztrátu, po dlouhém tlaku na vsetínskou bránu, střelou Michala Nováka. Hosté byli tímto nakopnuti a hráli více útočněji. Stejné tempo nasadil i vsetínský celek, což zapříčinilo, že se hra rychle přesouvala z jedné strany na druhou a žádnému celku se nedařilo dostat ke střele. V polovině třetiny se vsetínským naskytla přesilová hra, během které však hráli především v jejich obranném pásmu a do útoku se příliš nedostávali. Od 38. minuty hrála přesilovou hru také Praha, ta se již držela v útoku. V posledních vteřinách, kdy už byli oba celky v plném počtu, vsetínský gólman předvedl skvělý výkon, protože hosté se několikrát dostali do šance a k přesné střele na bránu. Další třetina začne asi v 17:31.

40:01

40:37
    Po buly se do útoku dostala Kobra, byla však rychle vytlačena do středního pásma.

41:26
    Hraje se u Voleveckého. Na střely ze strany vsetínského celku ale příliš nedochází.

42:40
    I nadále se hra drží v útočném pásmu domácích.

43:37
    Hra je často přerušována.

44:14
    Bachánek se dostal s kotoučem přes celé obranné a střední pásmo až k modré čáře, kde o kotouč sice přišel, ale vsetínský celek se tak na delší dobu dostal do útočného pásma.

45:24
    DAVID BEDNAŘÍK vyslal přesnou střelu z levého kruhu těsně pod horní tyčku brány. Asistence: Adam Čapka, Matěj Sviták.

46:47
    Vsetínští se snaží najít díru v gólmanově bráně a tak si mezi sebou nahrávají u pražské brány.

47:07
    Kotouče se zmocnili hosté a bez váhání vyjíždí vstříc Tkadlecovi.

48:22
    Hosté se dostali ke několik střelám na vsetínského gólmana. Už to vypadalo, že dojde na snížení náskoku Vsetína, ale Tkadlec všechny rychle vyslané střely odrazil.

49:33
    Vsetínští se rychle přesunuli přes střední pásmo až k Voleveckého bráně. Tam došlo na rychlé přihrávky mezi Vsetínskými útočníky. Konečnou střelu za brankovou čáru vyslal z těsné blízkosti brankového prostoru MATYÁŠ HORSKÝ. Asistence: Petr Przybyla, Jan Ramert.

50:58
    Vsetínští i nadále útočí na pražskou bránu.

51:47
    Do útoku se také dostává Kobra, ale ve svých střelách úspěšná není.

53:06
    Z mezikruží se prosadil MATYÁŠ HORSKÝ, který ihned po výstřelu spadl na led a projel se až za bránu, kde ho zastavil mantinel. Asistence: Ondřej Fojtík, Adam Bachánek.

54:23
    Hosté se snaží v útoku snížit svou ztrátu, jejich střely jsou ale pokaždé odraženy vsetínským gólmanem.

55:35
    Z předbrankového prostoru se prosadil PETR PRZYBYLA. Asistence: Matyáš Horský, Jan Ramert.

56:40
    Hra se drží u brány hostů, kteří jsou nyní pod tlakem domácího celku.

57:59
    Vsetínští stále útočí na pražskou bránu, ale k mnoha střelám se již nedostávají.

58:58
    Hostům se podařilo na chvíli přesunout centrum dění ke vsetínské bráně. Zde se ale dlouho neudrželi.

59:37
    Poslední vteřiny se odehráli právě u vsetínské brány, kde oba celky již dohrávali zbývající čas do konečné sirény.

Z počátku třetí třetiny se hra držela především u Voleveckého brány. Toho využil kapitán David Bednařík, který se prosadil z levého kruhu. Chvíli na to přišel další gól ve prospěch Vsetína, tentokrát se autorem gólu stal Matyáš Horský. Netrvalo dlouho a Matyáš Horský se prosadil ještě jednou a zkompletoval tak svůj hattrick. Vsetínští se následně drželi především v útočném pásmu, čehož se podařilo v 56. minutě využít Petru Przybylovi, který tak rozhodnul o konečném výsledném stavu utkání, které se zastavilo na 7:1.

To je od nás pro dnešek vše. Těšíme se na vás u čtvrtého utkání prvního kola play down Ligy juniorů. (18:08:49)

Anna Pavlína Sedláčková

Branky a nahrávky: 3. Bachánek (Przybyla), 9. Horský (Ramert, Čapka), 19. Ramert (Przybyla, Bachánek), 46. Bednařík (Čapka, Sviták), 50. Horský (Przybyla, Ramert), 54. Horský (Fojtík, Bachánek), 56. Przybyla (Horský, Ramert) – 23. Novák (Štípek)

Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Hranoš.