Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Columbus – Vegas 6:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:4 (po pr.)
St. Louis – Winnipeg 3:4 (po pr.) | Minnesota – Nashville 2:6 (kon.) | NY Islanders – Anaheim 4:3 (kon.)
Colorado – Calgary 3:0 (kon.) | Los Angeles – Florida 3:2 (2:1 po s.n.) | Vancouver – Tampa 1:2 (kon.)
HC Kometa Brno
4:2 (2:0, 1:1, 1:1) Stav série: 1:2
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 14.03.2022, 18:00 • Winning Group Arena • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

To je pro dnešek ode mne vše, budu se na vás těšit u dalších přenosů, napočtenou. (20:44:35)

Zápas je u konce. Kometa si vytvořila dostatečný náskok, když po trefě Krištofa z 22. minuty vedla 3:0. Liberec stav zkorigoval pouze na tři jedna. Po druhém gólu Krištofa z druhé třetiny vedla Kometa opět třígólovým rozdílem. Liberec zvládl pár minut před koncem snížit, ale především kvůli nedisciplíně skóre srovnat nezvládl. Kometa tedy odvrátila liberecký mečbol a zítra bude bojovat o druhou výhru v sérii.

Nejlepší hráč utkání:

Michal Krištof (KOM)

Michal Birner (LIB)

59:55
    Poslední buly před Čiliakem skončila bojem na kruhu pro vhazování, Kometa si prodlouží sérii minimálně o jeden den.

59:42
    Kometa hraje s třemi útočníky a dvěm a obránci. Bude chtít zápas dohrát v klidu v útočném pásmu.

59:12
    Jakub Rychlovský strhl v souboji Krištofovi helmu, což znamená dvě trestné minuty pro libereckého křídelníka za hrubost.

59:03

58:22
    Zbořil na levé straně posunul na vrcholky kruhů na Muellera, jenž našel přesným pasem Holíka, který z první napálil zadní mantinel.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání.

57:22
    Kometa kombinuje v útočném pásmu. Holík našel po sérii přihrávek Vincoura mezi kruhy, který druhý gól v utkání nepřidal.

57:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2 min., zásah do oblasti hlavy a krku).

56:50
    Mueller se dostal elegantně do pásma. Na pravé m kruhu se rozhodl místo střelby přihrát na Hollanda, který trefil z první Kváčův beton.
    56:14 Dávid GRÍGER - 4:2
    Zdroj: Hokejka TV

56:14
    Liberec právě vstřelil branku!
    Jan Ordoš zavezl puk do pásma a posunul ho z pravé strany na střed hřiště DAVIDU GRÍGEROVI, který se sice dostal ze střelecké pozice, ale dokázal puk poslat z mrtvého úhlu za brankovou čáru za přispění Čiliakových zad – 4:2. Asistence: Jan Ordoš.

55:17
    Kollár dostal od Hollanda dlouhý puk na modrou a mohl útočit, jenže v tom mu do dráhy vjel rozhodčí, který potenciální akci Kollára překazil.

54:29
    Liberec se snaží útočit, ale v obranném pásmu Kometa hraje důrazně a dobře. Tygry nepouští ani do potenciálních pozic ke střelbě.

53:50
    Krištof vyhrál buly v obranném pásmu a posunul puk do středního pásma. Kometa byla nastěhována v útočném pásmu, když Bartejsovi ujel puk za modrou čáru, píská se ofsajd.

53:48
    Další akce Komety střelou neskončila, ale jako náznak šance se tahle akce počítat dá. Mueller přešel přes modrou čáru na obránce udělal rychlou kličku do bekhendu a posouval puk do kříže na Holíka, který by mohl střílet z dobré pozice na mezikruží, kdyby Muellerův záměr pochopil.

Martin Rambousek

Branky a nahrávky: 13. Kollár (R. Holland, P. Mueller), 17. Vincour (P. Holík, Zaťovič), 23. Krištof (Jenyš, Ďaloga), 41. Krištof (Jenyš, Ďaloga) – 39. Birner (L. Šmíd), 57. Gríger (Ordoš)

HC Kometa Brno: Čiliak (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Jan Sedláček – Kollár, A. Zbořil, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Jenyš, Krištof (A), Sedláček – Dočekal, Rákos, Vincour.
    Trenér: Jiří Kalous

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Žajdlík) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, A. Najman – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – Rychlovský, P. Jelínek (C), Klapka – Čederle, J. Šír, A. Dlouhý.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kis, Lučan