Ottawa – Arizona 3:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:1 (0:1, 0:0, 0:0) Stav série: 2:2
HC Škoda Plzeň
Úterý 15.03.2022, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný den z města automobilů!

Úterní podvečer nabídne čtvrté utkání Generali play off Tipsport extraligy mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC Škoda Plzeň.

Během posledního desetiletí je to potřetí, co se ve vyřazovací fázi setkaly týmy se Škodovkou na dresu.

V prvním z případů k souboji došlo v předkole v roce 2015, kdy se nakonec sérii ovládli Bruslaři 3:1, kteří následně postoupili do čtvrtfinále.

Odveta měla přijít ve čtvrtfinále v březnu 2020, kam Mladá Boleslav postoupila ze čtvrtého místa a Plzeň z páté pozice. Avšak tehdejší extraligové plány zhatila pandemie covid-19 a vyřazovací boje soutěže ani neodstartovaly.

První zápas série rozhodlo prodloužení

Úvodní střetnutí na plzeňském ledě nabídlo drama až do samého konce. Bruslaři se zásluhou Jana Stránského ujali vedení, avšak indiáni po trefě Martia Langa do konce periody vyrovnali. V následné části si vzali jednobrankový náskok Středočeši zpět, navýšení Miloše Kelemena ale vydrželo pouhých 28 vteřin. Rychlou odpověď z řad Plzně připravil Dominik Graňák, pro kterého se jednalo o první branku v sezoně. Jelikož závěrečné dějství o vítězi nerozhodlo, zápas dospěl do prodloužení. V něm sice byla Mladá Boleslav aktivnější, nicméně nevyužitou přesilovku po jejím konci trestali Západočeši a díky číhajícímu Peteru Čerešňákovi před boleslavskou klecí se radovali z výhry 3:2 a z prvního bodu v sérii.

Boleslavský obrat v Plzni znamenal vyrovnání série

Plzeňští ve vítězné euforii nastoupili do druhého zápasu, počínali si lépe než Bruslaři a po dvou brankách Tomáše Mertla v úvodní dvacetiminutovce vedli 2:0. Jenže Bruslaři postupem času začali indiány přehrávat a v prostřední třetině po parádní střele Jakuba Kotaly s hokejkou mezi nohami snížili na 1:2. Navíc v závěrečném dějství vyrovnal Jan Eberle a v 56. minutě se za Středočechy prosadil Miloš Kelemen. Bruslaři tak dokázali otočit zápas z 0:2 na 3:2 a došli si pro první vítězství v sérii, čímž vyrovnali její stav na 1:1.

Mečbol získali v pondělním střetnutí domácí

Zápas číslo tři v úvodních minutách patřil indiánům, jenže poté začala nadvláda Mladé Boleslavi, která se projevila na sklonku sedmé minuty po práci Jana Eberleho. Středočeši pokračovali v dobré hře i nadále a ve 27. minutě se po trefě Matyáše Kantnera z nulového úhlu radovali podruhé.

Ještě v téže třetině se prosadili hosté, když Gustaf Thorell ve 34. minutě překvapil Krošelje. Tím odstartoval plzeňský brankostroj a po střelách Michala Bulíře a Martina Langa ve třetí pasáži bylo všechno jinak. Západočeši otočili, stejně jako Bruslaři v sobotním klání, z 0:2 na 3:2. Avšak u tohoto momentu zápas neskončil.

Necelé tři minuty po inkasování Mladá Boleslav zásluhou šťastného gólu Miloše Kelemena vyrovnala a v čase 56:22 překlopila po přesně mířeném pokusu Matyáše Kantnera na 4:3. V závěru dějství hostující tým okusil hru bez gólmana, risk se mu ale nevyplatil a Miloš Kelemen v poslední minutě zápasu pojistil výhru Středočechů trefou do prázdné klece na 5:3.

Bruslaři tak ve třetím utkání zvítězili a vedou sérii 2:1.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Jánošík, Pláněk (A), Lintuniemi, Fillman, D. Moravec – Kantner, Kotala, D. Šťastný (A) – O. Flynn, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Fořt, Kelemen – Grim, Bičevskis, Jan Eberle.
    Trenér: Radim Rulík

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – Kaňák, Čerešňák (C), Graňák, Malák, Budík, Kvasnička, Hamšík – M. Lang, Mertl (A), Dzierkals – Blomstrand, Bulíř, J. Dufek – Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – Malát, G. Thorell, Dvořák.
    Trenér: Václav Baďouček a Miloš Říha

Rozhodčí: Kika, Stano – Gerát, Ganger.

Do sestavy Plzně se po odpykaném jednozápasovém trestu vrací Tomáš Mertl, dále na soupisce Západočechů došlo k výměně gólmanů, místo Dominika Pavláta naskočí Miroslav Svoboda.

Na soupisce Mladé Boleslavi znovu figuruje Pavel Kousal, jenž si stejně jako Tomáš Mertl odseděl trest. Do utkání z důvodu zranění nezasáhne Jan Stránský.

Hráči nastupují na led, utkání za necelé dvě minuty odstartuje.

Zazněla česká hymna, oba týmy se chystají na úvodní buly.

00:01

00:15
    Úvodní buly vyhráli hosté, nicméně jsou na puku Bruslaři a krouží před Svobodou.

00:29
    Klemen nahrál mezi kruhy na Bičevskise, toho o puk připravili obránci Plzně. Následně od modré pálil Ševc a Svoboda si připsal první zákrok.

01:02
    Bruslaři se v obranném pásmu nedohodli, puk míří přes všechny čáry a sudí píská zakázané uvolnění.

01:39
    Kousal ze středního pásma poslal na Flynna, ten puk špatně zpracoval a přišel o něj.

02:21
    Hosté rozehrávají z obranné pasáže, ale nedaří se jim ukotvit v pásmu.

03:02
    Ani tentokrát přechod nevyšel a kotouč opět na hokejkách Středočechů.

03:45
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení. Bulíř od mantinelu poslal naslepo z otočky na osamoceného JANA DUFKA, který z mezikruží střelou mezi betony rozvlnil boleslavskou síť. Asistence: Michal Bulíř a Ludwig Blomstrand.
    03:45 Jan DUFEK - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

04:55
    Pokus boleslavského útočníka od modré Svoboda vyrážečkou vytěsnil.

05:40
    Eberle poslal do mezikruží na Grima, ten byl ale hostujícím bekem zablokován.

05:50
    Posunutá brána, vhazování po levici Svobody.

06:27
    Matyáš Kantner vypálil z vrcholku pravého kruhu, kotouč zamířil těsně nad horní růžek vzdálenější tyče. Komerční přestávka.

06:43
    Pláňkova dělovka od modré zasvištěla podél Svobodovy klece.

07:25
    Fořt přejel do pásma dříve než puk, Mladá Boleslav se dopouští ofsajdu.

07:33
    Nepřesná rozehrávka indiánů, zakázané uvolnění Plzně.

08:32
    Hosté se dostali do pásma, o puk vzápětí přišli. Oba týmy střídají.

09:09
    Bruslaři zamířili ke Svobodovi, byl z toho nakonec pouze souboj o kotouč v rohu hřiště.

10:10
    Boleslavskou rozehrávku vystihl Vojtěch Budík, který pálil z dobré pozice z levého kruhu, Krošelj vyrazil jeho pokus betonem.

10:25
    Obrovský závar před Svobodou! Kelemen to vzal na sebe a od levého kruhu vypálil, poskakující kotouč se snažil zkrotit Fořt.

10:59
    Tlak Bruslařů je u konce, Plzeň se osvobodila a může vystřídat.

11:30
    Do útoku se probíjel Malát, puk ale neměl rychlost, a tak akci Plzně zastavil Krošelj.

11:46
    Dzierkals zastavil puk na útočné modré čáře a zamířil do útoku, dělovku z levého kruhu ukryl Krošelj ve výstroji.

12:02
    Zakázané uvolnění Plzně.

12:20
    David Šťastný se střelou z vrcholku pravého kruhu snažil překvapit Svobodu, ten pravým betonem vytěsnil.

13:10
    Z levého kruhu tvrdě pálil Oscar Flynn, ale jeho pokus se také mezi tři tyče nevešel.

13:12
    Následně odpískáno zakázané uvolněné Mladé Boleslavi.

13:53
    Fořt při průchodu do středního pásma namazal puk Kvasničkovi na hokejku.

14:08
    Čerešňákovu akci od modré Krošelj viděl a přikryl puk lapačkou. Komerční přestávka.

14:22
    Kaňák vypálil od modré, jenže trefil pouze bránícího hráče.

14:38
    Krošelj si po střele Thorella připisuje další zákrok. Buly po jeho pravé straně.

15:22
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Martinš Dzierkals – 2 min., nedovolené bránění).

15:36
    Ševcova dělovka od modré čáry proletěla kolem Svobody, před bránou číhal Najman.

16:09
    Hosté se osvobozují, a dokonce drží Bruslaře za hranicí modré čáry.

16:58
    Šťastný otestoval pokusem od levého kruhu Svobodovu pozornost, před plzeňským gólmanem clonil Kelemen.

17:22

18:11
    Bulířovo dotírání před na Krošelje znemožnil Jánošík.

18:22
    Další zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

19:03
    Filmannův pokus zablokoval na pravém kruhu Kodýtek.

20:00

Dvacet minut je minulostí.

Úvodní dějství vyšlo lépe hostům, kteří se po přesně mířeném pokusu osamoceného Jana Dufka ve čtvrté minutě ujali vedení. Bruslaři měli možnost přesilové hry, tu ale v závěru dějství nezužitkovali, a tak po první třetině prohrávají s Plzní 0:1.

Střely na branku: 9:9.

Prostřední pasáž začne přibližně v 17:54.

20:01

20:20
    Mertlův pokus zprava vytěsnil Krošelj ramenem.

21:19
    Bruslaři se přesunuli ke Svobodovi, ale žádnou velkou šanci nevymysleli.

22:10
    Plzeň si vytvořila tlak, Středočeši následně vyhazují na zakázané uvolnění.

22:40
    Další zajímavé příležitosti Plzně. Dufek nejprve z pravého kruhu prozkoušel Krošelje, vzápětí se Bruslaři nedokázali osvobodit, čehož se snažil využít Schleiss. Ani on však z pravého kruhu mladoboleslavského gólmana nepřekonal.

23:19
    Mladé Boleslavi se nedaří dostat se z obranného pásma.

23:37
    Mohlo být srovnáno! Miloš Kelemen ujel po levé straně, objel branku a z úhlu zakončoval ve chvíli, kdy byl Svoboda naprosto mimo pozici. Výborně ho ale zastoupil plzeňský obránce, který vyrazil střelu do odkryté branky! Proti dalšímu zakončení už se Svoboda stačil vrátit.

23:49
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Pláněk – 2 min., hrubost).

24:20
    Boleslav se osvobozuje, hosté musí začít od Svobody.

24:31
    Pýcha ztlumil střelu Bulíře, Krošelj neměl problém pokus pokrýt.

25:05
    David Šťastný byl kousek od vyrovnání! Čerešňák na modré nepřesně rozehrál, kotouč se dostal k boleslavskému útočníkovi, který orazítkoval tyč.
    25:05 Tyč zvonila po střele domácího hráče!

25:49

26:27
    Hráči nyní bojují v rohu o kotouč, rozhodčí i za pískotu diváků nepřerušují hru.

27:06
    Graňákův pokus se snažil tečovat Suchý, boleslavský strážce zůstal pozorný. Komerční přestávka.

27:34
    Najman nahrával před bránou, kde byli Flynn s Kousalem, jenže boleslavská třiadvacítka byla natlačena na bránu, které vypadla. Na led povolán ledař.

28:01
    Kousal poslal zadovku zpoza brány na Pláňka, ten těsně minul.

28:20
    Bulíř se v útočném pásmu zbavil Jánošíka, přihrával před branku, puk si málem srazil do sítě vracející se Najman! Kotouč mířil do protipohybu Krošelje, ale skončil na bočním oblouku branky.

29:11
    Domácí rozehrávají zpoza brány.

29:27
    Lintuniemi si to namířil skrz střední pásmo a trefil Svobodovu lapačku.

30:25
    Další souboj u mantinelu, tentokrát v obranném pásmu Středočechů.

30:54
    Hraje se z jedné strany na druhou, nyní na puku domácí.

31:37
    Další zajímavá akce Mladé Boleslavi. Oscar Flynn zprava poslal na přijíždějícího Ondřeje Najmana, který tečí trefil horní tyč.

32:12
    Fořt po přejetí zrychlil a z pravého kruhu poslal kotouč na Svobodu. Plzeňský gólman puk přivítal v náruči. Komerční přestávka.

32:43
    Flynn z poza brány nasměroval na Kousala, který byl zablokován.

33:01
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Mertl – 2 min., podrážení).

33:42
    Bruslaři způsobili obrovský závar! Blízko k překonání Svobody po střele Lintuniemiho měl Kotala, později slibně pálil Kelemen.

34:45
    Plzeň se vyhazuje až nyní.

35:01

35:35
    Matyáš Kantner nabral ve střední pásmu rychlost, aby přebruslil Graňáka. Po střele tvrdě dopadl na mantinel. K boleslavskému útočníkovi povolána pomoc.

35:35
    Nakonec Matyáš Kantner odjíždí za potlesku diváků z ledu po svých.

35:53
    Před brankou číhal Lunter, který dostal přihrávku od Pláňka. Jenže ani tentokrát Středočeši nenašli klíč ke Svobodově kleci.

36:18
    Graňákův pokus od modré Krošelj ukryl ve výstroji.

37:22
    Ofsajd Mladé Boleslavi.

37:33
    Jánošíkovu střelu od modré čáry si Svoboda lapil do lapačky a následně rozehrál.

38:09
    Michal Bulíř poslal bekhendovou střelu od pravého kruhu, Krošelje ale nepřekvapil.

39:06
    Pavel Pýcha nahazoval od modré, před brankou číhal Oscar Flynn. Pokus zastavil Svoboda v lapačce. Buly po jeho pravé straně.

39:54
    Lunter zpracovával zadovku od Šťastného, puk mu ale od brusle odskočil.

40:00

Druhá perioda je minulostí.

Prostřední pasáž nabídla zajímavé šance na obou stranách, jenže žádná z nich neskončila v soupeřově síti. Skóre proto zůstává stejné jako po úvodní dvacetiminutovce, Plzeň vede nad Mladou Boleslaví 1:0.

Střely na branku: 22:17.

Třetí dějství začne přibližně v 18:51.

40:01

40:33
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Pýcha – 2 min., držení).

40:59
    Blomstrandův pokus skončil po teči jednoho z domácích hráčů v ochranné síti.

41:40
    Závar před Krošeljem vzal na sebe Bulíř, který z bezprostřední blízkosti namířil do brány. Boleslavský gólman zastavil puk včas.

42:13
    Západočeši se dopustili ofsajdu.

42:33

43:02
    Pláněk vypálil od modré, Svobodovi clonil Kousal, přesto letící touš plzeňský gólman zneškodnil.

43:38
    Další souboj o kotouč v rohu, úspěšnější hosté.

44:00
    Martin Lang sprintoval za vyhozeným kotoučem. Krošelj váhal, jestli má vyrazit z branky, nakonec se štěstím dostal puk do rohu. Tam byl první Lang, přihrál na najíždějícího Schleisse. Jeho ránu domácí zablokovali, k dorážce se ještě dostal z mezikruží Kaňák, ale Krošelj předvedl dobrý zákrok betonem.

45:36
    Tomáš Fořt prokličkoval s kotoučem až ke Svobodovi, jenže mu puk těsně před zakončením utekl.

45:56
    Eberle poslal před bránu na Bičevskise, jeho teč se ale mezi tři tyče nevešla.

46:33
    Plzeň vyhazuje přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

47:06
    Druhá boleslavská formace slibně kombinuje před Svobodou.

47:57
    Bulíř si objel bránu a pře osu poslal na Blomstranda, ten čekal u tyče a těsně minul.

48:31
    Puk v ochranné síti. Komerční přestávka.

48:34
    Jánošík hned po buly získal puk a od modré čáry vypálil. Svoboda zůstává klidný.

49:18
    Krošelj zastavuje puk za brankou a rozehrává.

49:33
    Kousal přihrál na levý kruh, kde čekal Flynn, který z první vypálil na vzdálenější tyč.

50:27
    Kelemen mířil na Svobodu, odraženého puku se chopil Šťastný, který vypálil z nulového úhlu. Plzeňský strážce se přesunul včas a puk vytěsnil před sebe.

50:56

51:27
    Hra se přesunula do útočného pásma indiánů.

52:25
    Flynn si vyšlápl na Blomstranda, přesto se kotouč k němu nedostal.

52:47
    Hostům utekl puk, sudí píská icing.

53:10
    Kelemen hned po vhazování otestoval zblízka Svobodovu pozornost, gólman indiánů zůstává nadále stoprocentní.

53:38
    Nyní se zakázané uvolnění píská i na opačné straně, buly po pravici Krošelje.

54:32
    Graňákův pokus zastavil jeden z domácích hráčů, následně se k puku dostal Blomstrand, který nadvakrát vystřelil na Krošelje. Boleslavský brankář se nyní pořádně zapotil, avšak veškeré nebezpečné šance hostů zlikvidoval.

54:44
    Komerční přestávka. Po ní proběhne vhazování na pravém kruhu od Krošelje.

55:23
    Mertl se snaží pro spoluhráče připravit vhodnou střeleckou pozici.

56:02
    Šťastný se probil až k levému kruhu, jeho pokus zastavil Malák.

56:31
    Fořtovu šanci ze středu modré čáry Svoboda vytěsnil secvaknutými betony.

56:31
    Následně hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

57:05
    Budík srazil přihrávku Bičevskise do ochranné sítě. Vhazování po pravé straně Svobody.

57:38
    Souboj o puk v rohu kluzišti vyhráli domácí, kteří se snaží najít správnou cestu ke Svobodovi.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty, Plzeň drží jednobrankové vedení.

58:58
    Hosté získali puk a drží domácí mimo pásmo.

59:53
    Jánošík netrefil poloodkrytou klec, následně hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

59:53
    Oddechový čas pro domácí.

Je dobojováno!

Hosté dokázali od čtvrté minuty po trefě Jana Dufka udržet jednobrankové vedení a v zápase vítězí 1:0. Znamená to, že se po dnešní výhře Plzně série přesune na rozhodující pátý zápas zpět na západ Čech, kde se rozhodne o postupujícím celku do čtvrtfinále.