Ottawa – Arizona 3:5 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (1:0, 1:1, 1:3) Stav série: 2:2
HC Vítkovice Ridera
Úterý 15.03.2022, 19:00 • Zimní stadion Olomouc • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (21:49:03)

Vhazování: 39:28

Neskutečný trhák. Tak by se dala shrnout třetí třetina dnešního utkání. V ní Ostravané dokázali bleskově otočit vývoj. Nejprve vyrovnal Marek Kalus, načež o půl minuty z přesilovky propálil Konráda Dominik Lakatoš. Olomoučtí poté opět srovnali, a to díky svižnému projektilu Davida Krejčího. Poslední slovo však měl o 60 vteřin nato Tobias Linberg. Ostravané tak utíkají hrobníkovi z lopaty a vyrovnávají sérii na 2:2. Rozhodne se ve čtvrtek na půdě Vítkovic.

59:57
    Petr Fridrich ještě zkoušel zakončit do prázdné branky, to se mu ale nepodařilo. Nicméně mrzet jej to nemusí, Vítkovice toto utkání už zvládnou.

59:49
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., vysoká hůl + 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).

59:49
    Dominik Lakatoš byl zasažen do obličeje, což se vůbec nelíbí Marku Kalusovi. Strhla se bitka s Jiřím Ondruškem, která na body dopadla lépe pro ostravského útočníka.

59:38
    Vítkovičtí drží puk u mantinelu a šetří čas.

59:20
    Konrád je znovu na střídačce.

59:07
    Pozor, sudí icing ruší, vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.

59:07
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

58:54
    David Krejčí připravil střeleckou pozici pro Tomečka, ten se ale netrefil. Hanáci hrají v šesti.

58:05
    Jan Knotek tečoval puk před brankou a chyběl mu jen kousek k tomu, aby vyrovnal. Stezkova klec byla poté posunuta, přičemž se do sebe hráči obou celků následně pustili. Rozhodčí ale vylučovat nebudou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce.

57:45
    Tobias Lindberg pálil hned z buly. Snaha o překvapení se ale vítkovickému útočníkovi a střelci zatím rozdílové branky tentokráte nepodařila.

57:28
    Zakázané uvolnění Olomouce.

57:06
    Petr Fridrich dostal puk přes Škůrka na Konráda, střela to ale nebyla příliš prudká, a tak s ní domácí brankář nemel sebemenší problémy.

56:39
    Jan Švrček se snažil udržet puk v útočném pásmu, to se mu ale nepodařilo. Ofsajd.

56:29
    Střela Viléma Buriana od modré neudělala Stezkovi větší problémy. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

55:34

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 11. Burian (Michal Kunc, Škůrek), 31. Michal Kunc (Burian, T. Černý), 53. David Krejčí (T. Černý) – 32. Bernovský (Flick), 48. M. Kalus (L. Krenželok, Bitten), 49. Lakatoš (A. Solovjov, J. Hruška), 54. Lindberg (Lakatoš)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, P. Kolouch, Navrátil – Burian, Nahodil, Michal Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták, Jan Tomajko

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – R. Polák (C), A. Solovjov, R. Pedan, Jakub Stehlík, Plášil, L. Kovář, Prčík – L. Krenželok (A), Bitten, M. Kalus – Lakatoš, Lindberg, Fridrich – Dej, J. Hruška (A), Guman – Dostálek, Flick, Bernovský.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Daniel Pražák – Tomáš Brejcha, Ondřej Malý