3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:2
Úterý 15.03.2022, 18:00Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Konec zápasu. (21:01:26)
    65:44 Jakub SVOBODA - 3:2

65:44
    Přerov právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, v Jihlavě se sehraje páté utkání a přerovská MEO Aréna se otřásá v základech! Zubři vybojovali puk za brankou a ve skrumáži v mezikruží si jej našel JAKUB SVOBODA, který se trefil pod břevno a posílá sérii zpátky na Vysočinu! Bez asistence.

65:36
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

64:55
    Zubři dobře zachytili jihlavskou rozehrávku, z čehož vyplynul rychlý kontr Indráka. Z ostrého úhlu ale poslal puk pouze na Žukovovův beton.

64:32
    Skořepova rána se otřela o Klimešovu masku. O ochrannou síť se tak puk otírá i na opačné straně.

64:18
    Herman poslal puk Pechancovi, jeho ránu přizvedl do ochranné sítě Menšík.

62:41
    Klimeš vytáhl další fantastický zákrok a drží Zubry ve hře! Skořepa zakončoval nebezpečné přečíslení, domácí gólman se ale opět stihl přesunout a dobře mířenou ránu zneškodnit špičkou betonu!

61:36
    Puk nebezpečně vyplaval do volného prostoru na Bilčíka, ten však od modré čáry tři tyče minul.

61:01
    Hru otáčejí Zubři, tvrdou ránu Šimona Kratochvila kryje Žukov betonem.

60:20
    Na kotouči je Dukla, Havránek zaváží puk to útočného pásma.

60:01

Třetí třetina se zezačátku odehrávala po kouskách, což vyhovovalo hostům. Z nich prchl domácí obraně Havránek, skvělého Klimeše ale nepřelstil. Jihlava nadále sázela na pevnou obranu a Zubři se za každou cenu tlačili do útočného pásma, což se jim v 53. minutě vyplatilo srovnáním. Kubeš napálil puk od pravého mantinelu a u tyče na opačné straně se nacházel Tomáš Doležal, který ho zasáhl ve vzduchu a srovnal. MEO velkého tlaku s burácející arénou nezužitkovalo, podruhé v sérii se tak míří do prodloužení, které začne přibližně ve 20:50.

60:00

59:59
    V této sérii půjdeme podruhé do prodloužení!

59:22
    Na puku je Bilčík ve vlastní pásmu.

59:00
    Rozeběhla se poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Vhazování před Žukovem.

58:33
    A ofsajd maří také snahy hráčů v dresech kombinace žluté barvy s bordó.

58:09
    Ofsajd Zubrů.

57:49
    Až nyní se půlminutu trvající přetlačovaná o puk vyřešila herně, sudí do ní nechtěli zasahovat.

57:13
    Žukov schoval nahození Šimona Kratochvila buly po jeho pravici.

56:48
    Hosté těžké chvíle pod velkým tlakem burácejících tribun ustáli a hrají v plném počtu.

56:18
    Zubři zpátky v útočné třetině, chybí jim však střelba.

55:19
    Zubři hned na úvod přesilovky nebezpečně hrozili Doležalem, do jeho střely se ale položil Bilčík. Nyní domácí loví puk z obranného pásma.

54:48
    Hrdinka předvedl skvělý průjezd kluzištěm z vlastního pásma a pro domácí vybojoval faul.
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Valenta – 2 min., podrážení).

54:14
    Krátce po buly vyslal střelu zápěstím nejlepší střelec Přerova v základní části Jan Süss. Jeho zvučné příjmení se však v této na góly chudé sérii ještě neoslavovalo. Žukov dobře zasáhl.

54:04
    Kubešova rána od modré zaplula do Žukovovy lapačky, který si i přes clonu vlastních spoluhráčů udělal dobrý výhled.

53:24
    Hosté z Jihlavy na ledě relativně znervózněli, zatímco domácí hokejisty žere fantastická atmosféra v MEO Aréně.

52:28
    Žukov už poněkolikáté v této sérii agresivně vyjíždí po dotírajících hráčích Přerova po přerušení, zatímco o poznání klidnější povahy Lukáš Klimeš na opačné straně se do konfliktů nezapojuje. Buly po pravici jihlavského gólmana.
    52:11 Tomáš DOLEŽAL - 2:2

52:11
    Zubři v rychle založeném útoku srovnávají stav! Jakub Kubeš nastřelil puk od pravého mantinelu k brance, kde byl TOMÁŠ DOLEŽAL. Ten jej možná i se štěstím zasáhl ve vzduchu a poslal je za Žukova, který s tím nic nadělat nemohl! Asistence: Tomáš Doležal, Jakub Kubeš.

51:41
    Domácí se jali puku v rohu vlastního pásma a zpoza branky rozehrávají.

50:37
    Jihlavští se mohli vrátit do dvoubrankového vedení! Po Marešově střele se u tyče ocitl Valenta, ležícího Klimeše ale nepřekonal! Následně mohl z opačné strany skórovat Havránek, ten však puk napálil pouze do ochranné sítě nad brankou!

50:27
    Zakázané uvolnění po nepřesné přerovské rozehrávce.

49:46
    Teď se před Žukovem semlelo několik šancí, které mohly končit gólem! Kudělka dojížděl do zahuštěného prostoru, bekhendem ale odkrytou branku přestřelil! Následně tvrdou ránu pukem do obličeje inkasoval jeden z jihlavských hráčů, rozhodčí tak byli nuceni domácí nátlak přerušit.

48:23
    Hrdinka zmařil dobře zavezený kotouč přerovským útokem střelou do prvního hráče. Urodil se tak jihlavský protiútok, který však nebyl zakončen.

47:17
    Sudí si nepovšimli velmi jemné domácí teče ve středním pásmu, přichází tak další zakázané uvolnění Přerova.

46:49
    Bilčíkovu střelu po buly lapil domácí brankář Lukáš Klimeš.

46:43
    Dvořákovy úmysly nebyly zcela pochopeny zbytkem formace, Přerov se tak dopouští zakázaného uvolnění.

45:40
    Domácí brejk končí vysokou holí Jana Svobody, hra je vykázána do středního pásma.

44:49
    Další icing Dukly.

44:38
    Menšík sice i vleže odvedl velmi dobrou práci na vhazování, Jihlava však stejně přerušuje hru zakázaným uvolněním.

44:30
    Dvořák hledal Dluhoše, který si sjížděl před branku, ve zpracování kotouče mu ale zabránil jeden z dobře postavených jihlavských beků.

44:03
    Kowalczykem odpálený puk se otřel s přispěním mantinelů o ochrannou síť, vyloučení ho tak nečeká.

43:22
    Zubři zaváhali na buly a Havránek se dostal do krátkého úniku, kde ho ovšem opět vychytal sebejistý Klimeš!

43:09
    Žukov si kryje střelu k pravé tyči, vhazovat se bude opět na stejném kruhu, jako před necelou minutou.

42:41
    Klimeš se odvážil vyjet proti jihlavskému forvardovi. U puku byl nakonec dřív a pomohl domácím s rozehrávkou.

42:28
    Buly po pravici Žukova.

42:13
    Jakub Svoboda se dostal do zajímavé pozice, nakonec ale přenechal prostor před brankou Doležalovi pro teč. Následnou rozmíšku před Žukovem, do které se zamíchal i sám brankář, museli ukončit rozhodčí.

42:02
    Buly po levici Klimeše.

41:47
    Dukla odevzdává puk ve středním pásmu, uvidíme, zda se jí povede za stavu 2:1 uzavřít vlastní třetinu stejně, jako se jí to dařilo včera.

41:17

40:53
    Zubři bojují o útočné pásmo.

40:11
    Na holích mají puk domácí.

40:01

Na úvod velmi plynulého startu druhé třetiny měl dostatek práce Klimeš, jenž dokázal skvěle zareagovat na sérii tečí a uzavřít prostor mezi betony. Šancí už bylo k vidění o poznání méně, namísto jsme sledovali opět velmi bojovný hokej, který provází celou sérii. Poprvé v ní – kromě závěru 3. duelu – došlo na i na vedení o dvě branky. Krisl špatně rozehrál a následný brejk zakončil přesnou střelou ve 33. minutě Matouš Menšík. Na opačné straně mohl Zubrům pomoct průnik Kudělky, ke gólu je ale konečně dovedla první využitá přesilovka. Doslova se sirénou zametl nastřelený puk Jakuba Svobody do branky Jakub Kubeš. Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

40:00
    39:59 Jakub KUBEŠ - 1:2

39:59
    Tak takhle těsnou branku uvidíte jen málokdy! Zubři se se zvukem sirény dostávají na kontakt! Jakub Svoboda si byl v posledních vteřinách jistý ubývajícím časem, a tak napálil puk před branku, kde jej bez váhání zametl do branky JAKUB KUBEŠ! Hráči už nejdou ani na středový kruh na buly a míří rovnou do útrob MEO Arény, takže slovní spojení "gól do šatny" teprve dnes v Přerově nabývá svého plného významu a nic s ním nezmění ani jihlavské protesty. Asistence: Jakub Svoboda, Tomáš Kudělka.

39:43
    Akce sehraná na střelu Jakuba Svobody z prvního doteku končí prvním nastřeleným hráčem.

39:19
    Poslední minuta první třetiny je v plném proudu, vhazuje se po technickém prohřešku na straně domácích.

38:56
    Přerovskou kombinaci brzdí posunutá klec jihlavského brankáře.

38:23
    Jihlava se hned na úvod oslabení osvobozuje.

38:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2 min., hákování).

38:09
    Krisl dobře počkal a přenechal kotouč na střelu Kudělkovi, který měl před sebou mnohem více prostoru, tvrdá rána ale prosvištěla pouze do rohu kluziště.

37:05
    Zubři se mohli dostat na kontakt! Do díry v jihlavské defenzivě zamířil Kudělka, puk ale bekhendem za Žukova nepropašoval!

36:05

35:25
    Jan Svoboda zkoušel tečovat puk před Žukovem, ten jej ale zachytil. Buly v pásmu Dukly.

34:54
    Zadražil zkoušel pálit z pravého kruhu, jeho rána ale končí ještě na přerovských obráncích.
    32:50 Matouš MENŠÍK - 0:2

32:50
    Dukla právě vstřelila branku!
    Špatná Krislova rozehrávka končí jihlavským vedením 2:0! Jeho pas středem znamenal pouze nechtě věnovaný kotouč hostům a rychlý brejk, který přesnou střelou zakončil MATOUŠ MENŠÍK. Asistence: Vítězslav Brož, Filip Seman.

32:31
    Jihlava zvládla i další oslabení, v této sérii zatím druhou využitou přesilovku nevidíme. Ta první přišla hned ve druhé minutě z holí jihlavské Dukly.

32:20
    Buly po levici Žukova.

32:12
    Po střele Jakuba Svobody dorážel z mezikruží Kubeš, zablokoval jej však jihlavský bek.

31:40
    Snahy domácích o znovudobytí útočné třetiny maří ofsajd.

31:03
    Přerov se dlouho neodvážil ke střele, ta, když přišla, jej nakonec stojí útočné pásmo.

30:31
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., podrážení).

30:12
    Přerov hraje v signalizované početní výhodě, čtvrtý útok Filipa Dvořáka předvádí opět velmi dobrý zápas.

28:50
    Zakázané uvolnění Přerova.

28:33
    MEO hraje v plném počtu.

28:20
    Jihlava v končící přesilovce stále nic kloudného nevymyslela.

27:38
    A další kotouč letí z obranné třetiny domácích ven. Čachotský jej na modré nezachytil.

27:20
    Hosté loví puk zpoza Žukovovy klece.

27:03
    Přerov v první půlminutě oslabení hosty k ničemu nepustil, hru přerušuje až zásah jihlavské střídačky do hry.

26:33
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Daniel Indrák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

26:27
    Hra je nyní velmi plynulá, ve druhém dějství se teď přerušovalo teprve potřetí. Těžiště hry létá ze strany na stranu, obě mužstva si ale svědomitě hlídají obrannou modrou.

24:35
    Jihlava je ze začátku třetiny aktivnější a na Klimeše vyslala už několikátou střelu. Nyní však nezamýšlené odrazy puku zapluly mezi jeho betony, které ale domácí brankář fantasticky stihl sklapnout k sobě!

23:41
    Jakub Svoboda získal útočné pásmo, Hrdinka zase střelou a následným zákrokem Žukova vhazování před brankou soupeře.

22:44
    Seman se dostal před Kubeše, přes kterého střílel, Klimeš dobře zakročil.

21:59
    V pásmu Dukly probíhá přetlačovaná o puk, sudí nechávají hru běžet.

20:58
    Goiš se Zubrům nabízel do úniku, přihrávka mu ale přistála pozdě, a tak vyslal na Žukova pouze propagační střelu. Jihlavský gólman hbitě lapačkou rozehrál.

20:02
    Po buly berou puk domácí, ještě se bude hrát chvíli ve čtyřech na obou stranách.

20:01

Úvodní divoká a emocí plná třetina je u konce. Co se včera povedlo Zubrům, to dnes předvedla Jihlava. Po přísném hvizdu zamířil na trestnou Süss a v následné přesilovce se prosazoval brzkým gólem z mezikruží Tomáš Harkabus. Dobrou početní výhodu s Dvořákovou šancí sehrálo i MEO, v další se mu ale nevedlo, a tak hrála ve čtyřech zase druhá strana. V podobném duchu tvrdé a ne vždy čisté hry se nesl i zbytek prvního dějství, ve kterém se často vylučovalo a ve kterém bylo k vidění také mnoho gólovek. Zubrům však chyběla přesnost v zakončení a Jihlavu držel zkrátka Klimeš. Druhá třetina začne přibližně v 18:58.

20:00

19:46
    Ještě jedna gólovka na opačné straně pro hosty! Valenta ujížděl na Klimeše, ten mu ale kotouč vypíchl svojí holí! Domácí brankář je zkrátka jistota Přerova!

19:00
    Rozeběhla se poslední minuta první třetiny, hrajeme ve čtyřech na obou stranách.

18:24
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Svoboda – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., krosček).

18:07
    Teď se však na opačné straně neskutečně vyznamenal Klimeš! Brož dostal naservírovaný gól na zlatém podnose, to by ale v brance nesměl stát domácí fantom Lukáš Klimeš! Ten se proti jeho střele přesunul tak rychle, že si jej ještě málem srazil do branky!

16:42
    Zubři dnes na gólovky jasně vedou, na tabuli jim ale stále svítí nula! V mezikruží měl prostor Herman, puk na dlouhou hůl ale v krkolomné pozici do branky nezametl!

16:30
    Pechanec zkoušel využít spletě hokejek před Žukovem, puk se po tečích ale pouze projel brankovištěm.

15:43
    Teď se urodila zajímavá příležitost také na druhé straně! Žukov vyrazil Kubešovu ránu přímo do přečíslení, které řídil Seman, vůbec však netrefil branku.

15:20
    Další velká šance Přerova! Žukov neudržel Kudělkovu bombu od modré a Zubři mohli volný kotouč hrát, v následné skrumáži však sudí za brankou ztratil přehled a hru raději přerušil.

15:08
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Helt – 2 min., sekání).

15:01
    Dvořákova střílená přihrávka od modré se proměnila v obrovskou šanci Indráka, který však za povyjetého Žukova kotouč nezametl!

14:04
    Jan Svoboda z mezikruží těsně míjí tyč!

13:51
    Přerovské nahození ze středního pásma schoval Žukov do lapačky, po komerční pauze se bude pokračovat právě před ním.

13:21
    Přerov v plném počtu.

12:53
    Skořepa teď před brankou nepříjemně tečoval ránu od modré, puk ale letěl mimo tři tyče.

12:45
    Jihlava už se dostala do útočné třetiny, její střela ale končí díky Klimešovi sražena v ochranné síti.

11:54
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., hrubost).

11:54
    Série nabírá na emocích, když Pechanec předvedl v útočném pásmu v oslabení skvělou práci! Nejprve se sehrál s Hermanem, poté ke tvrdé střele, kterou Žukov neudržel, vybídl i Krisla! Nakonec však ruský gólman situaci tygřím skokem zachránil.

11:21
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvil – 2 min., hákování).

10:38
    Špatná střela Hrdinky nyní však znamená odraz od plexiskla a poklidné vyhození puku pro Jihlavu.

10:06
    Zubři stále drží pásmo, zatím se snaží zdálky vybízet před brankou stojícího Goiše k teči.

09:35
    Gólman Žukov teď kvůli potížím s výstrojí notně protáhl přerušení, což se domácím pochopitelně nelíbilo.

09:35
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Patrik Čermák.

08:29
    Za vlastní brankou si puk k rozehrávce přebírá Robert Černý.

07:32
    Jihlava v plném počtu, pokračuje se v pěti na obou stranách. Zubři dobře sehranou přesilovku nezužitkovali.

07:27
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., hrubost).

07:03
    Přerov drží Jihlavu v zámku a v přesilovce předvádí frekventovanou střelbu! Dvořák zblízka trefuje pouze beton jihlavského gólmana!

06:30
    Dobrou pozici měl Černý, jeho střela od modré a následná teč Goiše ale skončila mimo branku.

05:51
    Süss se ale po rychlé rozehrávce vyřítil volným levým křídlem na Žukova. Hodně prostoru nakonec nezužitkoval, jelikož mu střelu na poslední chvíli překazil zezadu jihlavský bek.

05:37
    Přerov opět pokračuje ve špatných výkonech na buly, o pásmo rychle přichází.

05:32
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., hákování).

05:05
    Signalizovaný trest na straně Jihlavy, Zubři rozehrávají v šesti od vlastní branky.

04:34
    Čtvrtá lajna Přerova byla včera jeho nejlepší a postarala se také o jedinou branku. Nyní se, byť s Indrákem namísto Matěje Svobody, snaží v odvedené práci pokračovat. Dvořák dobrou přihrávkou hledal zpoza branky Seberu, nakonec však kotouč skončil ve skrumáži před brankovištěm.

04:07
    Ofsajd Jihlavy.

03:38
    Jihlava ve včerejším zápase po druhé brance neprodyšně uzavřela vlastní pásmo a Zubři přes ni ve třetí třetině prakticky vůbec nemohli projít. Citelně jim chyběla hra do těla, což se snaží svěřenci Roberta Svobody napravit dnes.

03:16
    Doležal zkusil střílet přes couvajícího Eliáše, ten ale jeho střelu přizvedl pouze do sítě nad Žukovem.
    01:31 Tomáš HARKABUS - 0:1

01:31
    Jihlavě stačilo v přesilové hře jen 25 vteřin a rychle otevírá skóre! Zubři nedokázali po odraženém kotouči vyčistit mezikruží, a tak ke střele napřáhl TOMÁŠ HARKABUS. Z dobré pozice se nemýlil a stává se tak prvním střelcem dnešního zápasu! Asistence: Daniel Kowalczyk, Tomáš Čachotský .

01:06
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Süss – 2 min., hákování).

00:46
    Goišův souboj za brankou Žukova vyústil v puk v ochranné síti.

00:37
    Havránek se hezky vyhnul v rohu dvěma napadajícím Zubrům, jeho rozehrávka však nakonec zamířila pouze na icing.

00:05
    Úvodní buly končí na holích Dukly.

00:01

Utkání za malou chvíli začne. Hosté z Jihlavy už nastoupili na led, nyní přijíždějí také Zubři, kteří dnes budou odvracet konec sezony.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Dluhoš – Jak. Svoboda, M. Kratochvil, Doležal – Š. Kratochvil, Süss, Goiš – Jan Svoboda, Pechanec, Herman – Indrák, Dvořák, Sebera.

HC Dukla Jihlava: Žukov (Wolf) – Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Valenta, Dundáček – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Brož – Cachnín, Juda, Čermák.

Rozhodčí: Čech, Wagner – Vašíček, Blažek.

3. 2. 2021 | Přerov – Jihlava | 4:3n

Hezký hokejový podvečer z přerovské MEO Arény, kde dnes od 18 hodin budeme sledovat čtvrté čtvrtfinálové utkání v podobě souboje mezi domácím HC ZUBR Přerov a hostujícím mužstvem HC Dukla Jihlava. Stav série je po třech zápasech 1:2 a Jihlava dnes může zabojovat o postup do semifinále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 40. Kubeš (Jakub Svoboda, Kudělka), 53. T. Doležal (Kubeš), 66. Jakub Svoboda – 2. T. Harkabus (Kowalczyk, Čachotský), 33. Menšík (Vítězslav Brož, F. Seman)

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, T. Doležal (A) – Š. Kratochvil, Süss, Goiš – Jan Svoboda, Pechanec, Herman – D. Indrák, F. Dvořák, Sebera.
    HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Valenta, Dundáček – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.

Rozhodčí: Čech, Wagner – Vašíček, Blažek