Letňany – Dvůr Králové n. L. 2:4 (kon.) | Tábor – Příbram 7:2 (kon.) | Nový Jičín – Opava 6:0 (kon.)
HC Letci Letňany
2:4 (2:1, 0:0, 0:3) Stav série: 0:1
HC Dvůr Králové n. Labem
Středa 16.03.2022, 18:00 • ICE ARENA, Praha-Letňany • Play-off 2. ligy, skupina Sever • Finále

Dnešní utkání sledovalo 397 diváků. (20:12:40)

To je ode mě z mrazivé ICE ARENY vše, děkuji za sledování a na počtenou!

První zápas finálové série skupiny Sever mezi LetcI Letňany a Rodosem Dvůr Králové je minulostí! Hosté podali ve třetí třetině perfektní výkon a zcela zaskočili favorita z hlavního města. Série se tak vrací do Dvora za stavu 0:1.

59:21
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    Troufnu si říci, že je v tuto chvíli rozhodnuto! JIŘÍ PŮHONÝ ze středního pásma trefuje odkrytou klec domácích. Hosté tak vedou 2:4. Asistence: Tomáš Bláha.

59:13
    Tvrdý pokus od modré Brázdil vychytal, odolal i důrazným dotírajícím hráčům Letňan.

59:05
    Letci hrají v šesti, zkusí powerplay bez brankáře!

59:05
    Oddechový čas pro domácí. Kopřiva zřejmě zůstane na střídačce.

59:01
    Kellersteinova obrovská šance nevyužita! Na pravém kruhu trefil Brázdilovu lapačku.

58:32
    Kopřiva jednoduše zasáhl proti Půhoného pokusu.

58:01
    Hlasatel právě ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:40
    Fiala se dostal do útoku na hraně ofsajdu, Rodos se zatím drží.

56:48
    Smola chtěl využít toho, že Dvořákovi přeskočil kotouč přes hokejku, ale nedokázal pak přihrát svému spoluhráči v útoku.

55:15
    Kopřiva se musel činit i při pokusu Duška, který vyrazil ramenem.

54:31
    Na Luštince tentokrát vyzrál zkušený brankář domácích, když neměl žádnou mezeru mezi betony.

53:49
    Kellerstein marně doháněl volný kotouč, Dvůr je ve třetí třetině zatím jasně lepší.

52:55
    Tondr vyjel až ke Kopřivovi, pak ještě objel klec a zkoušel překvapit domácího brankáře, ten měl připravený beton u své levé tyčky.

51:32
    Drahocenný čas Letňanům stále ubíhá, navíc se bude vhazovat před Kopřivou.

50:49
    Řepík si nerozuměl se spoluhráči a vystavil je ofsajdu, Pražanům se tato přesilovka příliš nevede.

Tadeáš Podolka

Branky a nahrávky: 15. Kastner (Řepík), 18. Potechin (Pejchal, Hrala) – 15. Luštinec, 41. Půhoný (Dušek), 49. Luštinec (Vašíček, Ježek), 60. Půhoný (Bláha)

HC Letci Letňany: Kopřiva (Zeithaml) – Zedek, Straka, Guryevsky, Potechin, Hanuš, Chalupa, Fiala – Hrala, Kastner (A), Staněk, Kropáček, Arnošt, Půlpán (A), Řepík, Pejchal, Vacín, Hozák (C), Kellerstein, Smola, Hasil.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Dvůr Králové n. Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček (C), M. Tondr, Petira, Matějíček (A), Muška, Franc, Voňka – Dušek, Kučera, Jar. Dvořák, Bláha, Jan Dvořák, Procházka, Luštinec, Půhoný, Ježek, Havlas, Valašek (A).
    Trenér: Jiří Zörkler

Rozhodčí: Hlinka, Valda – Tichý, Pěkný.