Minnesota – Boston 4:2 (kon.) | Ottawa – Columbus 1:4 (kon.) | Seattle – Tampa 1:4 (kon.)
Calgary – New Jersey 6:3 (kon.)
Calgary Flames
6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
New Jersey Devils
Čtvrtek 17.03.2022, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Calgary Flames naprosto zaslouženě vyhrávají tento zápas zejména díky povedené druhé třetině. Devils se pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale nedokázali to. Body zůstávají v Calgary. (06:14:26)

59:44
    Flames otáčejí směr hry, rychle se dostali do útočného pásma.

59:08
    Buly v útočném pásmu hostů, mnoho času už jim nezbývá.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:08
    Tyler Toffoli se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si hostující brankář dokázal poradit.
    57:30 Johnny GAUDREAU - 6:3

57:30
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, to už je jisté. Puk do prázdné branky poslal ze středního pásma JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Matthew Tkachuk a Elias Lindholm.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí hokejisté míří za výhrou., Hosté to ještě zkouší v šesti.

56:34
    Noah Hanifin pálil, brankář Devils kryje kotouč. Další komerční přestávka.

56:14
    Devils rozehrávají od své vlastní branky, Damon Severson hledal spoluhráče před brankou, ale prosadit se nedokázal.

55:31
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek vede o dvě branky, kontroluje hru a míří za výhrou v tomto utkání.

54:58
    Elias Lindholm pálil, Jon Gillies kryje kotouč. Bude se vhazovat. Komerční přestávka.

54:00
    Ani tentokrát nedokázali Devils proměnit dlouhou přesilovku, navíc si vlastně ani nevypracovali výraznější šanci.

53:48

53:22
    Celkem snadno se zatím domácí celek brání, hosté navíc přišli o útočné pásmo vinou špatné přihrávky.

53:00
    Damon Severson pálil, Jacob Markström kryje jeho ránu, následně domácí vyhodili.

52:40
    Přesilovka se týmu vůbec nedaří, hosté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. B. Ritchie (D. Dubé, Kylington), 19. Mangiapane (Ch. Tanev, Toffoli), 28. D. Dubé (M. Tkachuk, Hanifin), 30. M. Tkachuk (Gudbranson), 31. Lucic (R. Andersson), 58. J. Gaudreau (M. Tkachuk, E. Lindholm) – 17. Mercer (Tatar, N. Hischier), 26. P. K. Subban (N. Hischier), 44. Šarangovič (Bratt, J. Hughes)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Coleman, Backlund, T. Lewis – Mangiapane, Toffoli, Lucic – Monahan, D. Dubé, B. Ritchie.
    Trenér: Darryl Sutter

New Jersey Devils: Daws (30. J. Gillies) – Siegenthaler, Severson, Graves, D. Hamilton, Ty Smith, P. K. Subban, Colton White – Šarangovič, J. Hughes, Bratt – Vesey, N. Hischier, J. Boqvist – Mercer, Tatar, M. McLeod – Bastian, Geertsen.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Blandina, Rank – Cormier, Berg

Diváci: 15 488