Minnesota – Boston 4:2 (kon.) | Ottawa – Columbus 1:4 (kon.) | Seattle – Tampa 1:4 (kon.)
Calgary – New Jersey 6:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (1:1, 0:0, 2:0) Stav série: 3:2
HC Olomouc
Čtvrtek 17.03.2022, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Rozhodující zápas série mezi Vítkovicemi a Olomoucí zná svého vítěze. Vítkovice si i přes rozsáhlou marodku dokázaly na Hané vynutit páté utkání a před svými fanoušky ho dovedly do vítězného konce.
    Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se ujali vedení po gólu Tomečka. Vítkovické to ale nezaskočilo a za necelou minutu se jim podařilo vyšachovat Konráda v brance díky pěkné kombinaci zakončené Fridrichem. Hosté se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale Stezka byl proti. Ve druhé části se domácím příliš nevedlo, na Konrádovu klec vystřelili jen třikrát, ale i když měla Olomouc více ze hry, gól v této třetině nepadl. Třetí část zahájili lépe domácí, jako by si před svými fanoušky chtěli napravit reputaci z předchozí části. Po nahrávce Bernovského se trefoval Flick a hosté najednou museli dotahovat. Olomouc měla dobré příležitosti, ale puk do branky přesto nedokázali dostat. V závěru dostali k dispozici přesilovku, ale brankáře se jim podařilo odvolat až necelou minutu před koncem přesilovky, protože domácí nasadili "lajnu vyhazovačů". Do prázdné branky pak poslal kotouč Krenželok, který před téměř vyprodanou Ostravar arénou pečetil postup Vítkovic do čtvrtfinále.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, já se budu těšit brzy zase na počtenou. (21:45:51)

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácím tentokrát vyhození k prázdné brance vyšlo, trefuje se LUKÁŠ KRENŽELOK, který pečetí postup Vítkovic – 3:1. Bez asistence.

59:54
    Vítkovice znovu posílají puk k prázdné brance.

59:46
    Domácí posílají puk k opuštěné kleci, ale ten ji míjí.

59:25

59:22
    Obrovská šance pro hosty, puk se dostal až nalevo ke Krejčímu, který ale v jasné šanci minul!!

59:05
    Po vhazování u Stezky se puk dostává ke Kovářovi, který jej rychle vyhazuje.

58:49
    Konrád míří na střídačku, hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.

58:45
    Oddechový čas pro Olomouc.

58:31
    Další vyhození domácích, Konrád si vyjel až mezi kruhy a co nejrychleji rozehrává.

58:27
    Hostující gólman se zlobí, chtěl se vydat na střídačku, ale jeho spoluhráči opět neudrželi puk v pásmu.

58:19
    Plášil byl u puku jako první a Konrád musí rozehrát.

58:10
    Hosté musejí znovu ke své brance.

57:49
    Vítkovičtí posílají puk do bezpečí.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 8. Fridrich (Lakatoš, J. Hruška), 43. Flick (Bernovský, L. Kovář), 60. L. Krenželok – 8. V. Tomeček

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, Plášil, L. Kovář, Prčík – L. Krenželok (A), Bitten, M. Kalus – Fridrich, J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Flick, Bernovský – Illéš, Dej, Guman.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Navrátil, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, P. Kolouch, Lichanec – Burian, Nahodil, Michal Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: A. Jeřábek, O. Hejduk – M. Lhotský, J. Svoboda

Diváci: 8 729