Letňany – Dvůr Králové n. L. 4:1 (kon.) | Tábor – Příbram 7:4 (kon.) | Nový Jičín – Opava 3:2 (kon.)
HC Letci Letňany
4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Stav série: 1:2
HC Dvůr Králové n. Labem
Neděle 20.03.2022, 15:00 • Ice Arena, Letňany • Play-off 2. ligy, skupina Sever • Finále

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (17:15:08)

Je dobojováno. Dnešní zápas patřil Letcům, kteří zvítězili 4:1 a snižují stav série na 1:2. V úterý se pokusí ve Dvoře uhrát další výhru a srovnat sérii. Uvidíme, jak to dopadne, každopádně série pokračuje dále a budeme svědky dalších skvělých bitev.

59:14
    Letňany právě vstřelily branku!
    Nyní už ano. LUKÁŠ KASTNER získal puk a poté ho sám dovezl do zcela prázdné hostující klece a je hotovo – 4:1. Bez asistence.

59:09
    Domácí hráči se zmocnili kotouče a snažili se trefit odkrytou klec, ale nepovedlo se jim to.

58:36
    Bláha zakončil z dálky, jeho pokus bezpečně pokryl betonem Miroslav Kopřiva a opět letí puk do středního pásma.

58:17
    A znovu dostali puk pod svá křídla domácí hráči a vyhodili ho opět ven tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:06
    Hosté se nastěhovali před branku Letců a zde dlouho kombinovali. Domácí se ale ubránili a poté vyhodili puk ven z pásma.

56:10
    Rodos je bez brankáře a se šesti bruslaři v poli.

56:10
    Hosté si berou oddechový čas.

55:21
    Matěj Hasil nabral rychlost a prodral se do útočné třetiny, kde hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče, ale ta ho minula.

54:09
    Znovu mají puk hosté, ale nemohou se dostat skrze obranu Letňan do útočné třetiny. Domácí začínají svůj náskok bránit a nikam se příliš neženou.

53:56
    Zakázané uvolnění Dvora a hra se stěhuje před Brázdila, buly po jeho pravé ruce.

53:42
    Hráči Dvora se dostali do útočné akce, ale narazili opět na precizní domácí obranu, která je nepustila do ohrožení branky Miroslava Kopřivy.

52:55
    Hosté jsou v plném počtu.

52:21
    Rodos se ubránil nebezpečnému výpadu domácích a hned vyhodil puk až před branku Miroslava Kopřivy a šetří vteřiny z oslabení.

51:14
    Letci jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.

50:55
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Jiří Vašíček – 2 min., hrubost).

50:53
    Další osvobození domácích a hosté zatím svou přesilovou hru nezvládají moc dobře, jejich pokusy jsou nepřesné nebo končí mimo.

49:57
    Hosté se zdrželi před domácí brankou, nakonec ale na puk dosáhl jeden z Letců a vyhodil ho až před Jaroslava Brázdila. Šetří tak cenné vteřiny.

49:14
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Matěj Hasil – 2 min., vysoká hůl).

48:03
    Vhazovalo se před brankou hostů, po pravé ruce Brázdila. Puk vybojovali na svou stranu hosté a hned s ním namířili před Kopřivu.

46:40
    Letci vybojovali ve vlastním pásmu puk a hned ho poslali do neutrální zóny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

45:45
    Domácí čelili pokusu hostů, následně pak na opačné straně vystřelil Jan Hlaváč, ale jeho pokus zamířil jen vedle pravé tyče z pohledu hostujícího brankáře.

44:51
    Letňany jsou v plném počtu.

42:51
    Domácí se musí bránit v oslabení, hosté mají možnost dostat se ke kontaktní brance.

41:28
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Jan Zedek – 2 min., hrubost).

40:01

40:00

39:47
    Ještě to domácí hráči zkusili před Jaroslavem Brázdilem, ale už se nic nestane, i druhé dějství tak za chvíli bude minulostí.

39:25
    Rodos byl v držení kotouče, ale nepošel skrze precizní obranu Letňan. Domácí tak uhájili svůj dvoubrankový náskok a hned míří opačným směrem.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:21
    Domácí hostům sebrali puk a namířili si to s ním před Brázdila, ale ten nemusel zasahovat. Obrana Dvora totiž kotouč zastavila a vyhodila do neutrální zóny.

37:43
    Letci jsou v plném počtu.

36:27
    Letci zvyšují své vedení na 3:1, a to ve vlastním oslabení. Aleš Půlpán jel v tandemu se ŠTĚPÁNEM TURKEM, kterému poslal puk do mezikruží a druhý jmenovaný pak svižnou střelou nedal Brázdilovi žádnou šanci. Kotouč se tak třepotá v jeho síti – 3:1. Asistence: Aleš Půlpán.

35:43
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Kryštof Hrala – 2 min., podrážení).

35:30
    Hosté se utrhli a mířili na branku Letců, ale zblízka Kopřivu nepřekonal Tomáš Bláha.

34:44
    Dvůr je v plném počtu.

34:05
    Letňanští se nadechli k další nebezpečné akci, ale ztroskotali opět na pozorné obraně soupeře, který své oslabení zatím velmi dobře zvládá.

33:15
    Hosté jsou ve čtyřech.

32:44
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Jiří Matějíček – 2 min., podrážení).

32:43
    Delší dobu se drželi v hostujícím teritoriu Letci, ale nakonec dalekonosná střela Lukáše Chalupy od modré čáry zaplula jen do připravené lapačky Jaroslava Brázdila.

32:08
    Letci zahrozili před brankou Dvora, následně pak hosté získali puk a poslali ho až před branku Miroslava Kopřivy.

31:15
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Jakub Muška – 2 min., sekání).

30:34
    Zakázané uvolnění Letňan a hra se stěhuje před branku Miroslava Kopřivy, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

30:08
    Jsme za polovinou řádné hrací doby, domácí drží velmi těsný náskok. Hosté se snaží o vyrovnání, ale proti dvakrát byla pozorná obrana Letců.

28:38
    Hosté ujeli soupeři, na pravé straně zakončil Jakub Muška, ale puk prolétl jen vedle protější tyče.

26:33
    Hodně rychle využitá přesilová hra a domácí strhávají vedení na svou stranu. Lukáš Kastner posunul kotouč na modrou čáru, odkud ho napálil na hostující klec LUKÁŠ CHALUPA a v ní pak vymetl všechny pavouky – 2:1. Asistence: Lukáš Kastner a Adam Kellerstein.

26:12
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Jiří Matějíček – 2 min., vysoká hůl).

25:42
    Hosté byli nyní v další akci, vydali se před Kopřivovu klec, ale táhlý pokus Jiřího Půhoného končí jen na boční síti domácí branky.

24:05
    Hezká akce domácích, na jejímž konci byla střela Lukáše Kastnera, jenž pálil z levého kruhu, ale Brázdil ránu vyrazil do bezpečí.

22:34
    Dominik Arnošt se prodral ze středního pásma až před hostující branku, jeho svižnou střelu však Brázdil kryje a zastavuje hru, buly po jeho pravé ruce.

22:14
    Domácí celek je v plném počtu.

20:52
    Hosté dohrávají svou přesilovou hru, ale nedokázali se dostat do zakončení před Kopřivou. Ten mý puk u sebe a raději zastavuje hru.

20:01

20:00

20:00
    Letňany jsou ve čtyřech.

19:55
    Dvorští drží stále útočnou třetinu, ale nedaří se jim v závěru využít dvojnásobnou početní výhodu. Vypadá to, že se už nic nestane.

19:32
    Branka Letňan je vychýlena ze svého postavení, za chvíli bude vrácena zase zpátky.

19:32
    Hosté se natlačili před branku domácích a snažili se překonat Kopřivu, ten se ve svém brankovišti doslova svalil na led a zabránil dvěma pokusům soupeře.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:49
    Hosté mají přesilovku pět na tři, od modré čáry pálil Tomáš Bláha, jeho pokus ale obrana Letců srazila do rohu obranného pásma.

18:00
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Lukáš Chalupa – 2 min., hrubost).

17:14
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Lukáš Vacín – 5 min. + osobní trest do konce utkání, nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

16:42
    Oba celky se vystřídaly v rozehrávkách, ale nevytvořily si vůbec žádnou šanci, která by mohla vést k vedoucímu gólu.

15:05
    Na chvíli měli kotouč u sebe domácí borci, ale záhy o něj přišli a znovu tak Letňany čelí další akci soupeře.

13:52
    Nyní mají puk k dispozici hosté a rychle přenášejí hru na druhou stranu. Obrana Letňan tak rychlá spěchá zpět do obranné třetiny.

13:16
    Zakázané uvolnění Letňan a hra se stěhuje před Miroslava Kopřivu, buly po jeho pravé ruce.

12:47
    Hosté si vytvořili před letňanskou klecí menší tlak, nakonec má puk ve své moci Brázdil a raději přerušuje hru.

12:12
    Letci sebrali soupeři puk ve vlastním pásmu a směřovali s ním před hostující klec. Ale pokus Dominika Řepíka skončil jen u zadního mantinelu.

11:14
    Domácí ožili a znovu se dostali do zakončení před brankou Dvora, ovšem Jaroslav Brázdil zapsal pohotový zákrok a po něm nechal hru přerušit.

10:36
    Až nyní se to domácím povedlo a je vyrovnáno. Adolf Straka nasměroval puk před branku hostů, kde ho poté za záda Jaroslava Brázdila poslal JAN ZEDEK – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Adolf Straka a Jan Smola.

09:43
    Dvůr Králové už je v plném počtu.

09:10
    Domácím se nedaří dostat hosty pod tlak a naopak hosté své oslabení zvládají velmi dobře. Znovu se dokázali osvobodit.

08:43
    Hosté jsou ve čtyřech hráčích.

08:33
    Důležité vyhrané vhazování ve vlastním pásmu a hráči Dvora se hned osvobozují a posílají puk až před Kopřivu.

07:43
    Hosté jdou do tří, Letci si zahrají minutu přesilovou hru pět na tři!

07:43

06:59
    Domácí mají možnost vyrovnat. I oni už mají k dispozici svou první přesilovou hru. Hned po vhazování před Brázdilem však získali puk Dvorští a hned ho vyhazují pryč z pásma.

06:43
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Dominik Dušek – 2 min., krosček).

06:12
    Tadeáš Pejchal si klepl u modré čáry o přihrávku, která ale nakonec nepřišla. Místo toho se kotouč ocitl ve středním pásmu a domácí za ním uhánějí.

05:15
    Další akce hostů, která se nepovedla a na druhou stranu zamířili Letci, kteří však tuto situaci do zdárného konce nedovedli.

04:23
    Rodila se další akce Letňan, znovu však byli domácí hráči v pasti. Další ofsajd a buly v neutrální zóně blíže Brázdilově brance.

03:43
    Další průnik domácích do útočné třetiny, ale ten zastavilo postavení mimo hru. Ta se tedy stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.

03:14
    Jan Hlaváč to zkusil mezi kruhy, jeho pokus ale srazila obrana Dvora do bezpečí a hosté se pak znovu dostávají směrem před Kopřivu.

02:01
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    Hosté po minutě svou přesilovku využívají a otevírají účet dnešního klání. Jiří Půhoný poslal křižnou přihrávku na levou stranu, kde střelou z první zaskočil domácího brankáře MILAN VALÁŠEK – 0:1. Asistence: Jiří Půhoný a Dominik Dušek.

01:22
    Hosté mají jako první přesilovou hru, vyloučený Potěchin už je na trestné lavici a bude si přát, aby tam vydržel celé dvě minuty.

01:02
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Michail Potěchin – 2 min., vysoká hůl).

00:36
    Domácí se po zisku puku dostali do útočné třetiny, kde chvíli operovali, ale hostujícího brankáře neohrozili.

00:01

HC Letci Letňany: Kopřiva (Zeithaml) – Potěchin, Straka, Hanuš, T. Pejchal, Zedek, Chalupa, Fiala – Kellerstein, Turek, Hlaváč (A), Vacín, Řepík, Arnošt, Kropáček, Hozák (C), Hrala, Smola, Kastner (A), Půlpán, Hasil
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček (C), Petira, Matějíček (A), Muška, Franc, Voňka – Luštinec, Ježek, Dvořák, Dušek, Procházka, Kučera, Půhoný, Bláha, Havlas, Valášek (A)
    Trenér: Jiří Zörkler

Rozhodčí: Kosnar, Květoň – Rubáš, Charvát.

Dnes nás tak čeká třetí zápas a vše se zase stěhuje do Prahy do letňanské Ice Areny. Budou Letňany poprvé úspěšné? To se musíme nechat překvapit. Každopádně nás čeká určitě znovu hodně zajímavý zápas.

Druhé finálové utkání

Druhý duel mezi oběma soupeři byl už daleko vyrovnanější. Hokejisté Dvora Králové šli v první třetině do vedení 1:0 zásluhou Dvořáka. Stejně jako v první měření sil v prostřední části hry nikdo neskóroval a v té třetí to vypadalo, že RODOS těsný náskok uhájí. Ale v osmapadesáté minutě prostřelil dvorského brankáře Arnošt a vynutil pro Letňany nastavenou hrací dobu. Ani v té ale nikdo nerozhodl a zápas tak došel do samostatných nájezdů. Ty rozhodl Půhoný a Dvůr Králové zvýšil náskok v sérii na 2:0.

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem – HC Letci Letňany 2:1sn
    Branky a nahrávky: 9. Dvořák (Tomáš, Lukáš), rozh. náj. Půhoný – 58. Arnošt (Chalupa)

První finálové utkání

První finálový duel začali lépe hráči Letňan, když po první třetině vedli 2:1. V prostředním dějství žádná branka nepadla a Letci drželi těsný náskok. Ve třetí třetině pak ale přišel jejich zkrat, kdy ji prohráli 0:3. Dvůr tak duel otočil ve svůj prospěch a dovedl zápas do vítězného konce po výsledku 4:2 a ujal se vedení 1:0 na zápasy.

HC Letci Letňany – HC RODOS Dvůr Králové n. Labem 2:4
    Branky a nahrávky: 15. Kastner (Řepík), 18. Potechin (Pejchal, Hrala) – 15. Luštinec, 41. Půhoný (Dušek), 49. Luštinec (Vašíček, Ježek), 60. Půhoný (Bláha)

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem

To hráči dvorského RODOSU měli cestu do finále rozhodně daleko těžší. Bojovali s mosteckými Lvy a nakonec celá série došla až do rozhodujícího sedmého duelu. Ten nakonec Letci zvládli a z postupu dále se radovali právě oni a Mostu ukončili po vyrovnané sérii sezónu a rovnou tak vpadli do finálových bojů a měli méně času na regeneraci, než to bylo v případě letňanského týmu.

Hokejisté Letňan si v semifinále play-off poradili s Hronovem v nejkratším možném termínu, celou sérii totiž vyhráli 4:0. Ve čtvrtém duelu sice Hronovští vzdorovali a chtěli odvrátit hrozbu konce sezóny, ale nakonec padli těsně 2:3. Letňanští tak mohli pošetřit síly na finálovou účast.

Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je finále play-off druhé ligy ve skupině Sever a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat třetí zápas série mezi týmy HC Letci Letňany a HC RODOS Dvůr Králové n. Labem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 11. Zedek (Straka, Smola), 27. Chalupa (Kastner, Kellerstein), 37. Turek (Půlpán), 60. Kastner – 3. Valášek (Půhoný, Dušek)

HC Dvůr Králové n. Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček (C), Petira, Matějíček (A), Muška, Franc, Voňka – Luštinec, Ježek, Dvořák, Dušek, Procházka, Kučera, Půhoný, Bláha, Havlas, Valášek (A)

Rozhodčí: Kosnar, Květoň – Rubáš, Charvát