Washington – Dallas 2:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 0:2 (kon.) | San Jose – Arizona 4:2 (kon.)
Chicago – Winnipeg 4:6 (kon.) | Vancouver – Buffalo 2:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
7:0 (1:0, 4:0, 2:0) Stav série: 1:0
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 21.03.2022, 19:00 • O2 arena, Praha 8–Libeň • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (21:31:43)

Liberec do čtvrtfinálové série se Spartou vstoupil tím nejhorším možným způsobem, v O2 areně od kvalitně hrajících domácích schytal debakl 7:0! Pražané měli na ledě od první minuty jasnou převahu a po celý zápas nepustili Tygry pořádně ke slovu. Hned na pěti ze sedmi branek se přitom podílel David Tomášek, který zaznamenal dva góly a tři asistence.

Nejlepší hráči utkání
    David TOMÁŠEK (2+3) – Ladislav ŠMÍD (0+0)

59:44 Erik THORELL - 7:0
    Zdroj: Hokejka TV

59:44
    Sparta právě vstřelila branku!
    V liberecké síti končí ještě jeden kotouč, O2 arena se raduje posedmé! Roman Horák projel laxní obranou jako nůž máslem a předal puk na vzdálenější kruh ERIKU THORELLOVI, který bez obtíží překonal bezmocného Pavelku – 7:0! Asistence: Roman Horák.

59:32
    Rosandić drží puk ve své třetině, domácí zřejmě ještě jednou zkusí zaútočit. Uvidíme, co vymyslí.

58:59
    Ještě uvidíme aspoň jedno vhazování, Machovský jednašedesát sekund před koncem přerušuje hru.

58:28
    Severočeská střela nyní šla mimo tři tyče, běží poslední desítky sekund základní hrací doby.

57:48
    Ivan se znovu dostal k vyhozenému kotouči jako první, Liberec se nevzdává a snaží se alespoň kosmeticky upravit konečný výsledek dnešní bitvy.

57:16
    Pomalu ale jistě míříme do finiše, závěrečná siréna zazní zhruba za dvě a půl minuty.

56:40
    Klepišova střela byla zblokována, na zaplněném dolním kruhu O2 areny běží mexická vlna.

55:57
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, kvalitnější střelu na branku jsme už dlouhou dobu neviděli.

55:26
    Šmerha byl za brankou odzbrojen Rosandičem, jako první se ale k uvolněnému kotouči dostal Horák. Sparta se tak i nadále drží v útoku.

Dnešní utkání sleduje 8 842 diváků.

54:56
    Ve sparťanském kotli to žije, na ledě je ale dění vesměs klidné. Ivan sbírá vyhozenou pryž za svou brankou.

Střely na branku: 35 – 23.

54:26
    Uvidíme ještě jednu komerční přestávku, do konce základní hrací doby zbývá pět a půl minuty.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 20. M. Forman (A. Polášek, Jurčina), 31. Tomášek (E. Thorell, Chlapík), 36. Tomášek (Chlapík, David Němeček), 40. E. Thorell (Tomášek, Chlapík), 40. Sobotka (Tomášek, E. Thorell), 46. Stoljarov (Tomášek, Chlapík), 60. E. Thorell (R. Horák)

HC Sparta Praha: Machovský (J. Hudáček) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Chlapík, Vitouch, Tomášek – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.
    Trenér: Josef Jandač.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (41. J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Kolmann, Derner, Melancon – Birner (A), Filippi, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Klepiš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman – Faško-Rudáš.
    Trenér: Patrik Augusta.

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Gebauer, Hlavatý.

Diváci: 8 842