Toronto – New Jersey 3:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 4:3 (2:0 po s.n.) | Colorado – Vancouver 1:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 2:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
New Jersey Devils
Čtvrtek 24.03.2022, 00:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (02:49:13)

3. Auston Matthews (TOR) – 0+1

Toronto potvrdilo roli favorita a dnešní utkání s New Jersey nakonec zvládlo, přestože to vůbec jednoduché nemělo. Do vedení šli ve 26. minutě hosté, Damon Severson využil přesilovou hru. I další branka padla v početní výhodě Devils, ale tentokrát do sítě brankáře Dawse. V oslabení se prosadil Ilja Michejev. Poté padly rychlé góly na obou stranách a do šaten se šlo za stavu 2:2. Ve druhé polovině třetí části zamířil na čtyři minuty na trestnou lavici Michejev. Vypadalo to, že hosté budou moct rozhodnout, ale nakonec sami inkasovali. Rozdílovou trefu klání zaznamenal Pierre Engvall. Toronto tak zvítězilo 3:2.

59:55
    Rána Mercera z prostoru mezi kruhy byla zablokovaná. Toronto tento zápas vyhraje!

59:22
    Pierre Engvall se snažil zpoza branky natlačit kotouč do opuštěné klece, ale zadáci hostů mu druhý gólový moment večera nedopřáli.

59:07
    Třiapadesát vteřin před koncem třetí třetiny vyhodili domácí na zakázané uvolnění. Dokáží závěrečné sekundy ubránit?

58:56
    Mrázek se musel na brankovišti rychle přesouvat, zakončení ale nepřišlo.

58:38
    Ale nyní už je Nico Daws na střídačce. New Jersey drží útočnou třetinu.

58:09
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu, takže hra bez brankáře zatím přijít nemůže.

57:55

57:36
    Velkou šanci měl Tavares, jenž se objevil sám mezi kruhy. Trefil však masku brankáře New Jersey.

57:03
    Michael McLeod získal puk a následně jej přistrčil Veseymu. Ten ale vystřelit nedokázal, takže Mrázek do zákroku nemusel.

56:23
    Toronto teď bude hrát zhruba devadesát sekund přesilovku. Má tedy ideální prostor k tomu, aby utkání dohrálo bez větších problémů.

55:55
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Dougie Hamilton – 2 min., podrážení).

55:31
    Kouč Ruff si vzal hned po inkasované brance oddechový čas, ale teď už znovu pokračujeme ve hře.
    55:18 Pierre ENGVALL - 3:2

55:18
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Necelých pět minut před koncem řádné hrací doby dává Toronto druhou branku v oslabení. PIERRE ENGVALL získal kotouč a následně si to mířil vpřed. Položil si obránce Hamiltona a z mezikruží přesně zavěsil. 3:2. Bez asistence.

54:56
    Zatím to ze strany Devils není moc dobré. Toronto se brání bez větších potíží.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 33. I. Michejev (Kerfoot), 35. Marner (Matthews, Bunting), 56. Engvall – 26. Severson (Bratt, N. Hischier), 34. N. Hischier (J. Hughes, D. Hamilton)

Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (Kallgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Brodie, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Engvall, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Blackwell.
    Trenér: Sheldon Keefe

New Jersey Devils: Daws (J. Gillies) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Bahl – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Tatar – Vesey, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Greer.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: St. Laurent, Walsh – O’Quinn, Barton

Diváci: 18 739