Boston – Tampa 3:2 (kon.) | Carolina – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.) | Montreal – Florida 3:4 (kon.)
NY Islanders – Detroit 5:2 (kon.) | Minnesota – Vancouver 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Ottawa 2:5 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 2:5 (kon.) | Edmonton – San Jose 5:2 (kon.) | Vegas – Nashville 6:1 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:4 (0:1 po s.n.)
HC Baník Sokolov
4:2 (1:1, 2:0, 1:1) Stav série: 1:3
HC Dukla Jihlava
Pátek 25.03.2022, 18:00Play-off Chance ligy • Semifinále

Dnešní zápas je u konce. Hostující Dukla sice zvládla po gólu Tomáše Čachotského ještě zdramatizovat utkání, domácí ale minutu před koncem trefili prázdnou branku a vyhráli tak první utkání v semifinále. Na zápasy je tedy série 3:1 pro Jihlavu, další zápas se bude hrát tuto neděli v Jihlavě. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:14:59)

59:36
    Dukla opět hraje v šesti, její střely jsou ovšem nepřesné.
    59:01 Marek SLOBODA - 4:2

59:01
    Baník právě vstřelil branku!
    Je zřejmě rozhodnuto. Jihlava můžou hodně mrzet nevyužité šance v power-play, Baník totiž trefuje prázdnou branku, konkrétně MAREK SLOBODA vrací domácím po přečíslení dvoubrankové vedení. Asistence: Tomáš Rohan.

58:18
    Kowalczyk poslal puk na Cichoně, ten sice nedokázal zachytit puk, jenže domácí včas vyhodili puk mimo ohrožení.

57:45
    Jurčík vypíchl přihrávku Dukly do středního pásma a Jihlava tak bude muset začít útok znova od začátku.

57:33
    První pokus trefit prázdnou domácím nevyšel, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

57:05
    Zhukov zůstává na lavičce, Dukla zkusí hru v šesti!

57:05
    Oddechový čas pro hosty.

56:45
    Domácí dlouho hledali cestu do útoku, nakonec se rozhodli nahodit kotouč na Zhukova a vystřídat.

55:25
    Helt se pokoušel poslat puk do útočného pásma pro své spoluhráče, ještě před modrou ale trefil brusle jednoho z domácích.

54:45
    Dnešní utkání sleduje 1092 diváků.

54:38
    Baník mohl jít opět do přečíslení 2 na 1, obrana Jihlavy tentokrát dokázala zareagovat.

54:01

53:31
    Před Zadražilem se objevila prázdná branka, puk ovšem letěl příliš vysoko na zakončení. Baník následně vyhazuje puk až na druhou stranu hřiště a toto oslabení zřejmě přežije bez úhony.

52:43
    Rohan ujel ve vlastním oslabení do samostatného úniku, s pukem si ovšem sjel příliš daleko od branky a z bekhendu nijak výrazně neohrozil Zhukova. Velká šance, která mohla rozhodnout zápas.

52:01
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., nedovolené bránění).
    51:25 Tomáš ČACHOTSKÝ - 3:2

51:25
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukle už tento útok vyšel a je opět na dostřel. Na Skořepovu akci ještě Cichoň dokázal zareagovat, na střelu TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO k tyči už nedosáhl. Asistence: Josef Skořepa, Tomáš Valenta.

51:04
    Zadražil se pokoušel dostat před branku k poskakujícímu puku, první u něj byl ale Cichoň a pro jistotu ho přikryl lapačkou.

50:44
    Kachyňa střílel na modré z dobré pozice, jeho střelu nemohl Cichoň vidět. Puk ovšem trefuje jen výstroj domácího gólmana.

50:05
    Novákovo zakončení od modré letí jen na připravenou lapačku Zhukova.

49:02
    Prošek se ve středním pásmu dostal k volnému kotouči a v rychlosti vystřelil na Zhukova. Ten ránu nízko nad ledem pokryl svou lapačkou.

48:13
    Zakázané uvolnění Baníku.

47:45

47:10
    Po Klejnově střele se dostala k odraženému puku Jihlava a rychle vyhodila kotouč k Cichoňovi.

46:25
    Pohl na modré nastřelil pouze brusli Helta, Sokolovští se musí vrátit za kotoučem do středního pásma.

45:45
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

45:45
    Puk po tečované střele končí v hledišti, vhazovat se bude u Zhukova.

44:30
    Matouš Menšík se pokoušel o otočku před Cichoněm a následně o zakončení, o kotouč ale během manévru přišel a končí na ledě.

44:00
    Vrhel nebezpečně kroužil s pukem před Zhukovem, domácí obrana mu ovšem stihla včas sebrat puk.

42:29
    Skořepa se pokoušel přihrávat ke vzdálenější tyči na volného Čachotského, v cestě mu ale stály hokejky domácích.

41:31
    Jihlava se po souboji u mantinelu dostala do přečíslení 3 na 2, Matěj Zadražil ale v mezikruží nedokázal najít místo mezi Cichoněm a horní tyčí.

41:01
    Kowalczyk po zemi neúspěšný.

40:38
    Konečný dorážel odražený puk po střele Přibyla, trefil ale jen výstroj Zhukova.

40:01
    Úvodní buly pro Jihlavu.

40:01

Druhá třetina je za námi. Po té mají určitě větší radost domácí fanoušci, které rozjásal ve 24. minutě Jakub Konečný a následně v 37. minutě po špatném střídání Jihlavy Radek Prošek. Po druhé třetině tedy vede domácí Baník o dvě branky a napravil tak svou včerejší nepovedenou druhou třetinu. Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:35

39:16
    Další úspěšně vyhozený puk, Dukla se aktuálně nedokáže usadit na delší dobu v útočném pásmu.

38:26
    Domácí zvládli lépe vhazování a posílají puk až za Zhukovovu branku.

38:19
    Ofsajd Baníku.

38:10
    Harkabusova prudká rána z kruhu letí mimo branku, hosté mohou vyhodit puk ven z pásma.

37:35
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Stanislav Vrhel – 2 min., sekání).
    36:17 Radek PROŠEK - 3:1

36:17
    Sokolov odskakuje Jihlavě už na náskok dvou branek. Dukla nezvolila úplně ideální čas pro střídání a nabídla domácím přečíslení 3 na 1 a ti ho využili. Po sérii přihrávek se u pravé tyčky prosadil RADEK PROŠEK. Asistence: Tomáš Rohan, Marek Sloboda.

35:46

35:00
    Kverka z bezprotřední blízkosti přestřelil bránu, Jihlava následně znovu vyhazuje puk ven z pásma.

34:23
    Ani na druhý pokus se Sokolovu nedaří udržet v útočném pásmu, Dukla opět vyhazuje.

33:59
    Dukla hned v úvodu oslabení vyhodila puk až za Cichoně.

33:46

33:08
    Domácí se snaží probojovat do útočné akce, hosté nyní ovšem velmi dobře brání na modré.

32:49
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Hašek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Ondřej Kachyňa – 2 min., hrubost).

32:02
    Vrhel s Přibylem se dostali až před branku Dukly, druhému jmenovanému ovšem chybělo při zakončení více štěstí a prostoru pro střelu.

31:27
    Čachotský nabídl puk Havránkovi přímo před branku, ten z minimálního úhlu přestřelil branku.

29:48
    Vracovskému od modré chybělo jen pár centimetrů, Zhukov musel natáhnout nohy a vyrazit puk mimo ohrožení.

29:00
    Harkabus dostal ze středního pásma přihrávku, vyvezl kotouč do útočného pásma a vystřelil na Cichoně, puk trefil jen boční tyč. Ani následná střela Čachotského z kruhu gólem nekončí.

28:10
    Kotouč letí po teči na střídačku Jihlavy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:47
    Helt kličkoval s pukem v útočném pásmu, domácí obrana ho připravila o puk.

26:55
    Chvátal vyzkoušel střelu od modré, brankář Sokolova byl ovšem ve střehu a puk vyrazil svým betonem.

25:41
    Semanovi se přechod do středního pásma vůbec nepovedl a pomalý kotouč bez větších potíží přihrál Cichoň svým obráncům.
    23:59 Jakub KONEČNÝ - 2:1

23:59
    Baník si bere vedení v zápasu hned v úvodu třetiny zpět. Přibyl dostal od hostující obrany hodně prostoru u branky Zhukova, přihrál mezi kruhy na volného JAKUBA KONEČNÉHO a ten z bezprostřední blízkosti překonal po dorážce gólmana Jihlavy. Asistence: Daniel Přibyl, Stanislav Vrhel.

23:04
    Mareš střílel z mezikruží, Cichoň skvěle zareagoval vyrážečkou a zahrál puk do rohu hřiště.

21:55
    Kachyňa si dokázal vysokým kotoučem přehodit obranu Baníku, v rohu hřiště už na puk ovšem čekali domácí a Jihlava se tak k zakončení nedostala.

21:01
    Harkabusova přihrávka na Helta nepřesná, do útoku může Sokolov.

20:46
    Pohl dostal k levému mantinelu přihrávku z druhé strany hřiště, jeho zakončení ale trefuje jen rameno Maksima Zhukova.

20:05
    Vhazování tentokrát lépe zvládl domácí Baník.

20:01
    Úvodní buly se kvůli nerovnosti na ledu zatím odkládá, vypadá to však, že nebude potřeba zásah techniků.

20:01

První třetina je za námi. Obě strany si připsaly několik zajímavých akcí, domácí Baník jich měl o něco více. Góly padaly na obou stranách. Skóre otevřel střelou z kruhu domácí Jaromír Kverka. Dukla ovšem zvládla na první branku velmi rychle zareagovat, o necelé dvě minuty později vyrovnal Filip Helt. Po první třetině je tak skóre vyrovnané, druhá třetina začne přibližně v 18:51.

20:00

19:40
    Hašek se probojoval s pukem až za obranu Dukly, jeho prudká střela zápěstím ale letí jen na zadní plexisklo.

19:06
    Harkabusovi chyběla v závodu o puk rychlost, rozhodčí píská zakázané uvolnění a vhazování proběhne po pravici Zhukova.

18:35
    Čachotský rychle zavezl puk do útočného pásma a v prostoru mezi kruhy přihrál na Adama Dvořáka, ten bez váhání zakončil, ale Cichoně neprostřelil.

17:27
    Kowalczyk prověřil Cichoně z minimálního úhlu, ten se svým betonem nemusel nijak složitě zasahovat a vyřešil situaci.

17:13
    Ofsajd Sokolova.

16:51
    Po Marešově ráně od modré se musel Cichoň pro puk pořádně natáhnout, nakonec ho chytil do lapačky a hra se přerušuje.

16:36

16:07
    Chvátalova rychlá střela bez přípravy letí mimo branku Cichoně.

15:46
    Rohan se dostal do dobré pozice v mezikruží, hostující obrana mu ovšem na poslední chvíli zabránila hokejkami v zakončení.

14:28
    Jurčík z levého kruhu při střele trefuje pouze nejbližšího obránce Jihlavy.

13:46
    Vrhel chtěl tečovat střelu před Zhukovem, to se mu sice podařilo, ale zblízka nastřelil pouze tyč.

12:44
    Série střel domácího Sokolova přišla vniveč, kotouč letí do středního pásma.

11:12
    Harkabus sice zvládl přetahovanou o puk u mantinelu se Slobodou, na volného Zadražila před brankou už ovšem přihrát nedokázal.

10:13
    Pohlovu střelu od modré dokázal bez větších potíží Maksim Zhukov vyřešit svou vyrážečkou.

10:01
    Ve zmatcích před brankou se domácí snažili překonat hostujícího brankáře, ten však včas stihl pokrýt puk svou lapačkou.

09:48
    Vhazování před Zhukovem se bude opakovat, Sokolov dostává varování.

09:46
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

09:14
    Rozhodčí musí na chvíli přerušit hru, Cichoňova branka totiž byla posunuta mimo svou obvyklou pozici.

08:03
    Střelu z kruhu si Žukov pohlídal a zákrokem lapačkou přerušuje hru.

07:42
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět před Cichoně.

07:15
    Sokolov se po obdržené brance ihned dostává do pásma a snaží se ohrozit branku Dukly.
    06:33 Filip HELT - 1:1

06:33
    Dukla velmi rychle odpovídá na vedoucí gól Baníku. V mezikruží dostal od Harkabuse přihrávku FILIP HELT a po zemi zakončil k bližší tyči. Asistence: Tomáš Harkabus.

05:46
    Prošek ujel podél mantinelu všem hráčům Dukly, až na poslední chvíli ho před Zhukovem obral o puk jeden z hostů a nedovolil mu zakončit.
    05:05 Jaromír KVERKA - 1:0

05:05
    Sokolov otevírá skóre dnešního utkání. Po přihrávce z jednoho kruhu na druhý doletěl puk na JAROMÍRA KVERKU, který zakončil z první a vstřelil první gól zápasu. Asistence: Jan Pohl, Daniel Přibyl.

04:24
    Pohl zkusil po přihrávce vystřelit z vrcholu kruhu, hostující brankář si s touto situací dokázal poradit. Následně Jihlava poslala puk do středního pásmu.

04:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., podrážení).

03:41
    Vrhel se dostal na kruhu k puku a okamžitě zakončil, Zhukov vyráží kotouč mimo ohrožení branky.

02:39
    Bilčík hledal svou přihrávkou rozjetého Judu, tomu ale na poslední chvíli zabránila domácí obrana zakončit. Následně se ujal Havránek puku ve středním pásmu a jel s ním na Cichoně, jenže bekhendovou kličku nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.

01:26
    Jurčík si připisuje první střelecký pokus zápasu, Zhukov byl ale připraven a střelu po zemi zlikvidoval svým betonem.

00:46
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním, vhazuje se u Cichoně.

00:01
    Úvodní vhazování pro Jihlavu.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – J. Pohl, Radek Jeřábek, J. Novák, Klejna, Vodička, Kadeřávek, A. Rulík – Vrhel, J. Konečný, D. Přibyl – Jurčík (A), Hašek, Tomi – Vracovský, Kverka (A), T. Jandus – Prošek, T. Rohan (C), M. Sloboda.
    Trenér: Martin Štrba

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, A. Dvořák, Chvátal – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, Peš.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Štofa, Polonyi.

Hezký večer všem fanouškům hokeje. V Sokolově se už po čtvrté v sérii střetne Baník Sokolov a Dukla Jihlava. Zatímco na Vysočině proběhly dva vyrovnané boje, které se rozhodovaly až v prodloužení, na západě Čech to včera byla poměrně jednoznačná záležitost. Po bezbrankové první třetině přišla nevydařená druhá třetina ze strany domácího Baníku, který inkasoval hned čtyřikrát. Jihlava pak přidala ještě dva góly ve třetí třetině a na ledě Sokolova zvítězila jasně 0:6.

Zatímco Dukla může, Sokolov musí. Tak nějak by se dala popsat situace obou týmů před čtvrtým semifinále. Jihlava už totiž vede v sérii 3:0 na zápasy a vybojovala si tak čtyři mečboly. Nicméně ani tak nelze označit Duklu za jednoznačného favorita zápasu. Poslední krok totiž obvykle bývá nejtěžší a tento psychologický faktor by mohl znamenat výhodu pro domácí Sokolov, pro který je už samotná účast v semifinále obrovský úspěch. Mnohem větší tlak a očekávání leží na hostující Dukle a především méně zkušeným hráčům tato situace nemusí sednout.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 6. Kverka (J. Pohl, D. Přibyl), 24. J. Konečný (D. Přibyl, Vrhel), 37. Prošek (T. Rohan, M. Sloboda), 60. M. Sloboda (T. Rohan) – 7. Helt (T. Harkabus), 52. Čachotský (Skořepa, Valenta)

Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Štofa, Polonyi