Slovensko – Sev. Irsko 2:1 (kon.) | Albánie – Česko 0:1 (kon.)
Slovensko
2:1 (1:0)
Severní Irsko
sk Pátek 25.03.2022, 16:00 • Štadión pod Dubňom, MŠK Žilina • Kvalifikace ME U21

Dobojované. Slováci mali v prvom polčase veľkú prevahu, ktorú korunovali gólom Kadáka. Po zmene strán súper vyrovnal hru a aj skóre. Naše útočné akcie ale neprinášali úspech a do šancí sme sa nedostávali. Pomohla nám ruka súpera a v závere zápasu rozhodol z bieleho bodu Kadák.

Slováci získali mimoriadne dôležité tri body, ktoré im v kvalifikácii môžu veľmi pomôcť.

To je od nás všetko, ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme pekný futbalový večer. (17:55:41)

90+5

90+4
    Začala sa nám posledná minúta v nastavenom čase. Sme na polovici súpera a veríme, že to v pokoji dohráme ďaleko od našej brány.

90+3
    Súper nás poriadne dusil, ale aj so šťastím sme odolali. Z brejku sme však nepohrozili. Dôležité však je, že zostávame pri lopte.

90+2
    Severní Íri to znovu skúšajú dlhým autom. Všetci naši hráči vo veľkom vápne. Čakajú nás krušné sekundy.

90+1
    So šťastím sa k lopte dostal Mesík, našiel Bobčeka, ktorý si hľadal priestor na strelu, čo sa mu aj podarilo. Lopta išla ale iba do stredu brány a Webber ju poľahky kryl.

90+1
    Nadstavený čas v druhom polčase sú štyri minúty.

90
    Napokon videl žltú kartu iba Filip Lichý. Vyzerá, že za protesty.

89
    Hostia sú nervózni, rozhodca si robia na trávniku poriadky.

88
    Striedanie Slovensko. Dohrali Jakub Kadák a Adrián Kaprálik, prišli Martin Šviderský a Adam Tučný.

86
    Striedanie Sev. Írsko. Dohrali Sean Stewart a Kofi Balmer, prišli Barry Crowe a Isaac Price.

86
    Slovensko dalo gól!
    Loptu si postavil na biely bod JAKUB KADÁK, brankár Webber vystihol smer, ale futbalista AS Trenčín ju namieril k ľavej žrdi a Slovensko vyhráva.

85
    Obrovská šanca Slovenska. Severní Íri zahrali rukou a uvidíme pokutový kop!

84
    Obrovské šance hostí. Po rohu to v našom vápne horelo. Následná ďalšia možnosť v podaní Donnelyho. Zachránil nás Belko.

83
    Naši s postupnou rozohrávkou, súper je stiahnutý v defenzívnom bloku a ukážkovo bráni. Tomáš Nemčík mal obrovské problémy s McGovernom a hostia budú zahrávať roh.

82
    Jakub Kadák manévroval s loptou, Shea Charles ho skosil a vidí žltú kartu.

81
    Slovensko nutne potrebuje víťazstvo, lenže čas sa nekompromisne kráti a my sme ďaleko od brány Webbera. Naopak, musíme sa brániť útočnej snahe nášho súpera.

80
    A ďalší náš ofsajd. Posledné minúty sa slovenská družina poriadne trápi a nevieme sa dostať ani len do šance, nie ešte ku gólu.

Milan Gončár

Branky: 37. Trusa, 86. Kadák (pen.) – 61. Johnston

Karty:   69. Obert (SVK), 90. Lichý (SVK) – 55. Balmer (NIR), 82. Charles (NIR)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:13.
    Slovensko: Belko – Mesík (C), Nemčík, Obert, Suľa – Lichý, Bernát (79. Nebyla), Kadák (88. Šviderský) – Kaprálik (88. Tučný), Trusa (72. Iľko), Galčík (72. Bobček).
    Náhradníci: Krajčírik – Bobček, Iľko, Mihálek, Nebyla, Šviderský, Tučný, Tumma, Vojtko,

Trenér: Jaroslav Kentoš

Severní Irsko: Webber – Charles, Donnelly, Balmer (86. Price), Stewart (86. Crowe) – Galbraith (C), Johnston (65. Scott), McCann – McKee, McCalmont, Taylor (71. McGovern).
    Náhradníci: Berry – McClelland, McCausland, Crowe, Cousin-Dawson, McGovern, Price, Scott, Smyth.

Rozhodčí: Visar Kastrati – Granit Hyseni, Elvis Bicaj (všetci Kosovo)