Bielefeld – Stuttgart 1:1 (kon.) | Frankfurt – Fürth 0:0 (kon.) | Freiburg – Bayern 1:4 (kon.)
Hoffenheim – Bochum 1:2 (kon.) | Leverkusen – Hertha 2:1 (kon.) | Dortmund – RB Lipsko 1:4 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:1 (2:1)
Hertha BSC
Sobota 02.04.2022, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 28. kolo

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:30:55)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:11.

Je dobojováno. Fotbalisté domácího Leverkusenu si udrželi jednogólový náskok z prvního poločasu až do konce zápasu a radují se ze tříbodového vítězství podruhé v řadě. Je také nutno dodat, že je to zcela po zásluze, protože právě Leverkusen nepustil hostující Herthu ve druhém poločase takřka do žádné vyložené šance. Naopak Hertha nenavázala na domácí skalp Hoffenheimu a dnes odjíždí jako poražená. Posouvá se tak zpět na sestupovou sedmnáctou příčku tabulky.

90+4

90+4
    V poslední minutě čtyřminutového nastavení budou navíc domácí zahrávat rohový kop a vše nasvědčuje tomu, že tento zápas vyhrají.

90+3
    Moussa Diaby se dostal po přihrávce od svých spoluhráčů ke střele, kterou však netrefil branku Herthy.

90+2
    Domácí už nikam nespěchají. V poklidu drží míč a nepouštějí Herthu k ničemu nebezpečnému.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Vladimír Darida se dostal k dalšímu zakončení, avšak příliš neodhadl trajektorii letu míče a zakončoval pouze stehnem, přímo do míst, kde stál připravený Hrádecký.

89
    Série nepřesností a odkopů doprovázela poslední minutu hry, ani jeden z hráčů nedržel míč na své kopačce déle jak patnáct vteřin.

87
    Na druhé straně zahrávala přímý kop i Hertha, konkrétně Vladimír Darida, ale i on nic nebezpečného nevymyslel. Tentokrát se odkopu od branky ujme Hrádecký.

86
    Z tohoto přímého kopu se gólově radovat domácí nemohou, navíc přicházejí o míč a od branky bude odkopávat Lotka.

85
    Patrik Schick si nyní vybojoval faul na svojí osobu, a to navíc před očima hlavního arbitra, který nabízí Leverkusenu přímý kop.

83
    Střet mezi Pekaríkem a Azmúnem vyhodnotil hlavní arbitr jako nedovolený zákrok Pekaríka a po ošetření Azmúna se dostanou k míči domácí.

81
    Leverkusen převedl další velmi pohlednou kombinaci. V závěru přišel centr na znovu dobře postaveného Azmúna, jeho další hlavičkový pokus skončil v rukou gólmana Lotky.

79
    Míč však pouze proletěl skrz vápno Leverkusenu a rozehrávat bude gólman Hrádecký.

78
    V posledních pár minutách jsme viděli pár faulů, všechny správně odpískal hlavní arbitr dnešního utkání. Poslední provinění navíc nabízí Herthě další přímý kop.

75
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Davie Selke.

75
    Azmún mohl navýšit vedení domácích na dvě branky! Dostal se totiž k hlavičkovému zakončení, ale pro jeho smůlu jen těsně přestřelil branku Lotky.