New Jersey – NY Islanders 3:4 (kon.) | Vancouver – Vegas 2:3 (po pr.) | Chicago – Arizona 2:3 (po pr.)
NY Rangers – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | Washington – Minnesota 1:5 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:6 (kon.)
Seattle – Dallas 4:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:4 (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:1
HC Dukla Jihlava
Pondělí 04.04.2022, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off Chance ligy • Finále

Utkání je u konce. Vsetínští byli v prodloužení lepším týmem, což se nakonec projevilo i na počtu vyloučení na straně hostující Jihlavy. A právě to rozhodlo. Dukla se dostala do tří a dvojnásobnou početní výhodu využil Roman Vlach. Stejný hráč ovšem mohl rozhodnout ještě před sérií vyloučení, když sprintoval sám na bránu, ale bekhendem Žukova nepřekonal.

Série je tedy srovnaná a do Jihlavy se pojede za stavu 1:1 na zápasy.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek pondělního večera. (20:39:55)

68:57 Roman VLACH - 5:4

68:57
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí celek dvojnásobnou početní výhodu využívá a rozhoduje v ní dnešní utkání. Autorem vítězného gólu se po finální střele z pravého kruhu stal ROMAN VLACH, který mohl rozhodnout už v 67. minutě, ale jeho chvíle nakonec stejně přišla. Asistence: Bez asistence.

68:37
    Valaši hrají v pěti proti třem. Jerofejevsova rána se otřela o pravý beton. Domácí pokračují v kombinaci.

68:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vítězslav Brož – 2 min., sekání).

67:43
    Bilčík zablokoval Robovu střelu z pravého kruhu a vyhazuje.

67:04
    Oddechový čas pro domácí.

67:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., držení).

66:38
    Buly ve svém útočném pásmu vyhráli domácí a střela vyšla na Březinu, který pálil z pravého kruhu. Žukov zasahuje vyrážečkou.

66:16
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Berger – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min. + 2 min., hrubost).

66:16
    Lapač už stál na nohou. Vlach mohl rozhodnout druhé finálové utkání, když se sám řítil na Žukova. Bekhendovým zakončením ovšem nedokázal přehodit levý beton jihlavského brankáře.

65:40
    Vsetínské zakončení z větší vzdálenosti skončilo na bránících hráčích, kteří přesměrovávají hru. Hraje se velmi opatrně.

65:25
    Hostující obránce Dundáček nedovolil Bergerovi, aby dobruslil vyhozený kotouč na pravém kruhu vsetínského útočného pásma. Sám ovšem posílá kotouč jen na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Žukovem.

65:08
    V útočném pásmu hostujícího celku byl u mantinelu tvrdě atakován domácí Venkrbec, který se z ledu zvedá až za pomoci dvou spoluhráčů.

64:47
    Říha trefil od modré hlouček tří bránících a clonících hráčů. Po dalším souboji u mantinelu vyhazují hosté kotouč na druhou stranu kluziště.

63:57
    Hosté v soubojích ve svém pásmu přitvrdili. Ani tak se však Dukle nedaří dostat dál od Žukovovy branky.

62:47
    Eliáš vybojoval kotouč za vlastní brankou a Jihlava šla rázem do útoku ve třech proti dvěma. Ve střední třetině ovšem hosté toto tažení zastavili a vydali se střídat.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 9. Ondračka (A. Zeman), 14. A. Zeman (Berger, Štach), 36. J. Říha (R. Vlach), 46. J. Říha (Rob, Venkrbec), 69. R. Vlach – 11. Skořepa, 21. T. Havránek, 35. Skořepa, 60. Bilčík (Skořepa, T. Havránek)

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, J. Říha, Jerofejevs, Hryciow, Štach, J. Jenáček – Jonák, Venkrbec, Rob – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, D. Březina, Vítek.
    Trenér: Roman Stantien

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Dundáček, Chvátal, A. Dvořák – P. Čermák, Skořepa, T. Havránek – M. Juda, M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Čech, Cabák – Zídek, Komínek