Ottawa – Nashville 2:3 (kon.) | New Jersey – Montreal 4:7 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:0 (kon.)
Columbus – Philadelphia 1:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 5:3 (kon.) | Dallas – Toronto 3:4 (po pr.)
Chicago – Seattle 0:2 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:5 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 2:3 (kon.)
San Jose – Calgary 2:4 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Nashville Predators
Pátek 08.04.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL
    Roman Josi dnes zaznamenal tři asistence. Celkově má na kontě v této sezóně 87 bodů a překonal tak dosavadní klubový rekord, který držel s 85 body z ročníku 2005/06 Paul Kariya.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:34 (6:5, 10:18, 13:11)
    Zblokované střely – 22:8
    Vyhraná vhazování – 35:35
    Trestné minuty – 18:18
    Hity – 32:30

Hokejisté Nashvillu vítězí v Ottawě 3:2 a připisují si do tabulky důležité dva body, které mohou hrát velkou roli v boji o play-off! Lehké to přitom Predátoři rozhodně neměli.

Po první třetině vedli po dobře vyřešeném přečíslení 2 na 1, které zakončil Matt Duchene, ovšem ve druhé části srovnal na 1:1 ze samostatného úniku Mathieu Joseph. Hosté pak navíc prospali úvod závěrečné dvacetiminutovky a aktivitu Senátorů podtrhl ve 45. minutě vedoucím gólem Josh Norris. K obratu pak zavelel kapitán Preds Roman Josi, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě – gól byl dodatečně přiznán tečujícímu Tannerovi Jeannotovi. Nakonec vítězný zásah hostí přišel v 53. minutě, kdy přesilovou hru v rychlosti využil Ryan Johansen. Ottawě pak v závěru nepomohla k vyrovnání už ani power-play.

59:55
    Další vyhození a tentokrát to icing nebude. Puk dojíždí Jeannot a asi ho už podrží u zadního mantinelu!

59:30
    Granlund přes celé hřiště netrefil prázdnou branku soupeře. Pískán icing Nashvillu.

59:02
    Poslední minuta třetí třetiny...

58:45
    Oddechový čas pro Senators...

58:45
    Od modré střílel Arťom Zub, Saros má kotouč na klíně.

58:41
    Zakázané uvolnění Nashvillu, branka Ottawy je už prázdná!

58:15
    Sens jsou právě v tuto chvíli kompletní.

58:03
    Domácí ještě jednou vyhodili. Jejich oslabení se chýlí ke konci a pak už budou muset pomalu uvažovat o odvolání brankáře...

57:23
    Zajcev nyní vyhodil.

56:36
    Domácí zahrozili v oslabení. Bekhend Connora Browna vyrážel Saros. Domácí hráč teď ještě znepříjemňuje Predátorům rozehrávku.

56:14
    Brady Tkachuk s Mathieuem Josephem za brankou nepříjemně dohráli Mattiase Ekholma! Dvojitý zásah ocenil sudí trestem za vražení pro Tkachuka. Hosté tak budou hrát přesilovku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 36. M. Joseph (Brännström, P. Kelly), 45. Norris (B. Tkachuk) – 9. Duchene (Mikael Granlund, Josi), 48. Jeannot (Josi, Fabbro), 53. Johansen (Duchene, Josi)

Ottawa Senators: A. Forsberg (Sögaard) – Zub, Brännström, Hamonic, Del Zotto, N. Zajcev, Holden (A) – M. Joseph, Norris, B. Tkachuk (C) – Reinhardt, Tierney, Formenton – C. Brown, Colin White, P. Kelly – Watson, Kastelic, Gaudette.
    Trenér: Smith

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Lauzon, Borowiecki – Tomasino, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Mikael Granlund (A), Kunin – Jeannot, Sissons, Trenin – Luff, Tolvanen, Cousins.
    Trenér: Hynes

Rozhodčí: Schlenker, Brenk – Gawryletz, Suchánek

Diváci: 12 103