Ústí n/L – Kladno 1:2 (kon.) | Most – Kert Park Praha 1:3 (kon.) | Hostivař – Pardubice 7:3 (kon.)
Dobřany – Letohrad 2:4 (kon.) | Kovo Praha – Hr. Králové 3:1 (kon.)
TJ Kovo Praha
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
HBC Hradec Králové 1988
Sobota 09.04.2022, 15:00CROSSDOCK Extraliga • 21. kolo

Pražské Kovo v předposledním kole základní části zaskočilo favorizovaný Hradec Králové a slaví teprve druhé letošní vítězství! O triumfu v poměru 3:1 rozhodl domácí výběr v prostřední třetině, kdy se v rozmezí čtyř minut prosadili Filip Kejdana s Jaroslavem Pátkem. Východočeši ve třetí části snížili Dominikem Šedivým v přesilové hře, poslední slovo ale mělo opět Kovo – konkrétně Radek Sitter. Pražané tak soupeři oplatili vysokou porážku 0:7 z loňského listopadu. (16:45:13)

44:51
    Tomáš Dvořáček ještě musel likvidovat Faktorův pokus z levé strany.

44:10
    Hokejbalisté Kova Praha pohodlně drží míček na svých holích. Zdá se, že je skutečně rozhodnuto.

43:09
    Kovo Praha právě vstřelilo branku!
    A vypadá to, že i celého zápasu! Znovu se mění skóre po závaru, kdy Dvořáček nejprve vyrazil pokus Terče, proti dorážce RADKA SITTERA k pravé tyči už se ale přemístit nestihl. Asistence: Daniel Terč a David Lachman.

43:00
    Souběžně s návratem vyloučeného Tesaře jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:58
    Po zakázaném uvolnění je na programu vhazování před Humlíčkem.

42:02
    Minuta přesilovky je minulostí. Kovo operovalo s míčkem v pásmu soupeře, do zakončení se ovšem nedostalo.

41:00
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Jaroslav Tesař – 2 min., vysoká hůl).

41:00
    Hra je teď doslova přehlcena častými přerušeními. Po tom posledním se bude vylučovat. Kovo dostane výhodu přesilové hry.

40:42
    Tomáš Humlíček ukryl skákavé nahození z protější poloviny hřiště raději pod rukavici. Bude se vhazovat.

39:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku a dotahují se na rozdíl jednoho gólu. Humlíček vyrazil betonem střelu Rakovského, na pohotovou dorážku DOMINIKA ŠEDIVÉHO, jenž mířil do pravého horního růžku, už ale lapačkou nedosáhl. Asistence: Martin Rakovský.

39:34
    Poté, co skončili na zemi rovnou dva hráči Hradce, se Kovu podařilo vyhodit míček do bezpečí.

39:11
    Vyloučení v týmu TJ Kovo Praha (Tomáš Ruda – 2 min., vysoká hůl).

38:55
    Kovo dlouho kombinovalo na levé straně. Pak si vzal míček za branku Miroslav Dani a pokusil se Dvořáčka překvapit zasunutím zpoza klece k pravé tyči. Stav se nemění.

37:34
    V polovině třetí třetiny dochází tradičně k prohození stran. Do hry se zapojí už i Tesař, jehož trest před malou chvílí vypršel.

36:54
    Pražanům se v přesilové hře nedaří založit kloudnou akci. Mrzet je to ale za současného skóre tolik nemusí. Hlavní je nepustit do zakončení soupeře, což se daří.

36:02
    Hosté vyhazují až na hůl brankáře Tomáše Humlíčka. Novou akci Kova zastavil odpískaný ofsajd.

35:31
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Jaroslav Tesař – 2 min., krosček).

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 18. Kejdana (Vršecký, Taufer), 22. Pátek (Bureš, Kern), 44. Sitter (Terč, Lachman) – 40. Šedivý (Rakovský)

TJ Kovo Praha: Humlíček (Šach) – Bureš, Kyclt, Ruda, Vršecký – Dani, Faktor, Hrdlička, Kejdana, Lachman, Pátek, Pírek, Sitter, Taufer, Terč
    HBC Hradec Králové 1988: Dvořáček (Brykner) – Fiedler, Jiřík, Rakovský, Švanda, Zeman – Bacovský, Březina, Černý, Fanderlík, Hrubý, Šedivý, Šimek, Šimůnek, Tesař

Rozhodčí: Michal Pečený, Tadeáš Bartoš