Boston – St. Louis 2:4 (kon.) | Toronto – Buffalo 2:5 (kon.) | Florida – Anaheim 3:2 (po pr.)
NY Rangers – Carolina 2:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 9:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 1:4 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 5:4 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Edmonton 5:1 (kon.) | Nashville – San Jose 1:0 (po pr.)
Chicago – Los Angeles 2:5 (kon.) | Calgary – Seattle 5:3 (kon.) | Dallas – Tampa 1:0 (kon.)
Vancouver – Vegas 5:4 (po pr.) | Arizona – New Jersey 2:6 (kon.)
Arizona Coyotes
2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
New Jersey Devils
Středa 13.04.2022, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (06:44:36)

Hity: 23:30

Zápas je u konce, Arizona na domácím ledě podlehla New Jersey 2:6. První třetina ukázala docela pěkný hokej, na to že se utkávají jedny z nejhorších týmů v NHL. Domácí měli výborný vstup do utkání, prosadili se hned v první střely na branku, když se z levého kruhu střelou přesně k tyči trefil Travis Boyd. Hosté byli i nadále pod tlakem, ale pak jim pomohla první přesilová hra. Od té doby už byli vyrovnaným soupeřem a povedlo se jim i vyrovnat, z brejku se prosadil Fabian Zetterlund a vstřelil svůj první gól v NHL v kariéře. I druhá třetina nabídla zajímavý ofenzivní hokej z obou stran, bylo vidět, že ani jeden z týmů už není svázán bojem o play-off a hráči bojují o své budoucí smlouvy v NHL, takže do toho dávají opravdu vše. Ve 26. minutě dokázal vstřelit svůj první gól v kariéře v NHL obránce Kevin Bahl a hosté vedli 2:1. Poté přišla bláznivá závěrečná dvouminutovka druhé třetiny. Nejprve vyrovnal z přesilové hry Nick Schmaltz, ale ve 40. minutě se během 22 sekund prosadili Tomáš Tatar a Jesper Boqvist a Devils tak vedli 4:2. Ve třetí třetině hosté už jasně dominovali a ještě si dvěma brankami pojistili své vítězství. Autorem obou branek byl běloruský útočník Jegor Šarangovič, který byl pokaždé před brankou nehlídaný a vždy mířil do horní části Vejmelkovy branky.

Střely na branku ve 3. třetině: 7:13.

59:53
    Ještě jedna střela z hokejky Seversona, a ta se otřela dokonce o břevno branky Arizony!

59:46
    Jegor Šarangovič se ještě dostal ke střele, ale trefil jen boční síť.

59:31
    Domácí vyhodili kotouč v době, kdy už se blíží závěr zápasu.

58:55
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Ritchie – 2 min., hrubost).

58:55
    A. J. Greer se zjevil úplně sám před brankou, ale Vejmelku překonat nedokázal.

58:03
    Oba týmy v plném počtu.

57:54
    Vejmelka nyní předvedl možná svůj nejlepší zákrok večera, když se stihl včas přesunout ke své pravé tyči a vychytal svého krajana Pavla Zachu!
    57:05 Jegor ŠARANGOVIČ - 2:6

57:05
    Devils právě vstřelili branku!
    Teď už je o vítězi tohoto zápasu definitivně jasno, hosté už vedou 6:2. Bahl poslal puk před branku a tam byl postavený JEGOR ŠARANGOVIČ, který překonal Vejmelku střelou do horní části branky. Asistence: Kevin Bahl, Nico Hischier.

56:03
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Michael Carcone – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ty Smith – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. T. Boyd (N. Schmaltz, N. Ritchie), 39. N. Schmaltz (Gostisbehere, Maccelli) – 11. Zetterlund (N. Hischier, Šarangovič), 26. Bahl (Bastian, Greer), 40. Tatar (Bratt), 40. J. Boqvist (Kuokkanen, P. K. Subban), 56. Šarangovič (Zetterlund, N. Hischier), 58. Šarangovič (Bahl, N. Hischier)

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Säteri) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Capobianco, Dineen – N. Schmaltz, T. Boyd, N. Ritchie – Kessel, Jack McBain, Carcone – L. Eriksson, Hayton, Ladd (A) – Maccelli, N. Smith, Galchenyuk.
    Trenér: Tourigny

New Jersey Devils: Daws (A. Hammond) – Severson (A), Graves, D. Hamilton (A), Bahl, P. K. Subban, Ty Smith – Bratt, N. Hischier (C), Šarangovič – Mercer, Zacha, Tatar – Zetterlund, J. Boqvist, Kuokkanen – Bastian, M. McLeod, Greer.