Wolfsburg – Mohuč 5:0 (kon.)
VfL Wolfsburg
5:0 (5:0)
1. FSV Mohuč 05
Pátek 22.04.2022, 20:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 31. kolo

Mohuč potvrdila, že venku patří v lize k nejhorším. Na cizím hřišti prohrála čtvrtý z posledních pěti duelů, Wolfsburg naopak ukázal, že zlepšené domácí výkony z poslední doby nejsou náhodou.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (22:30:22)

Klíčovým momentem celého utkání se ukázala situace z první půle, kdy mohla Mohuč srovnat na 1:1, místo toho pár minut nato dostala červenou a inkasovala druhý gól z penalty. Wolfsburg pak do pauzy naprosto dominoval.

Je hotovo. Wolfsburg poráží v předehrávce 31. kola doma Mohuč suverénně 5:0, když o výsledku rozhodl už první poločas a hattrick Maxe Kruseho. Dva zbylé góly dal Jonas Wind.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:10.

90+1

90
    Hodně zoufalým pokusem se prezentoval hostující Hack. Z pětadvaceti metrů vystřelil hodně odevzdaně o několik metrů vedle. Už se zřejmě nic nestane.

89
    Vlci ještě zahrávali roh a Zentner se pořádně zapotil, protože dobře zakroucený vzdušný pas musel s obtížemi nadvakrát lapit.

88
    Tréninkové tempo v posledních minutách duelu jinak pokračuje. Domácí už si dobré dvě minuty přihrávají na své útočné polovině. Bez větší snahy výrazněji zaútočit.

86
    A změnit se mohl! Kohr načasoval přihrávku na Onisiwa, jenž šel ze strany sám na brankáře, ale Casteels je dnes neprůstřelný a už potřetí v utkání zmařil soupeři velkou šanci.

85
    Domácí dnes najdou nejlepší odpověď na víkendový debakl v Dortmundu, kde prohráli 1:6. Pětigólovou výhru si teď naopak mohou užít sami. Pokud se tedy ještě stav nezmění.

83
    Wolfsburg měl k dispozici standardku ze slušné pozice těsně za vápnem. Střílel Białek, ale trefil jen zeď.

82
    Žlutou kartu dostává Alexander Hack (1. FSV Mohuč 05).

81
    Žlutou kartu dostává Dominik Kohr (1. FSV Mohuč 05).

81
    Jediní dva střelci zápasu už na trávníku nejsou. Hřiště opustil jak Wind, tak i střelec hattricku Kruse.

80
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Kevin Paredes.

79
    Tohle mohlo být zajímavé pro domácí. Roussillon centroval a jeho pas byl tečovaný. Naštěstí pro hosty ne tak nebezpečně, aby s ním měl Zentner větší potíže.

77
    Duel už se dohrává, ani jedno z mužstev se nikam nežene. Pokud by se hosté nedokázali ani jednou prosadit, bylo by to poprvé od 18. prosince, kdy nedají venku gól.

75
    Wolfsburgu se útok nepovedl, poprvé si zahrál Onisiwo. Avšak Mohuč byla vytlačena zpátky ke své bráně a u míče je dokonce také gólman Zentner.

Lukáš Šonský

Branky: 8. Wind, 24. M. Kruse (pen.), 35. M. Kruse (Baku), 42. Wind, 45+2. M. Kruse (Gerhardt)

Karty:   81. Kohr (MAI), 82. Hack (MAI)   21. Tauer (MAI)

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Bornauw, Brooks, Roussillon – Baku (74. Mbabu), X. Schlager (64. F. Nmecha), Arnold, Gerhardt – Wind (74. Philipp), M. Kruse (80. Paredes) – L. Nmecha (64. Białek).
    Náhradníci: Pervan – Vranckx, Steffen, Philipp, Mbabu, Białek, F. Nmecha, Lukebakio, Paredes.

Trenér: Florian Kohfeldt

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Tauer, Bell, Niakhaté (C) – Widmer, Barreiro, Stach (46. Papela), Boëtius (46. Kohr), Lucoqui (46. Martín) – Burkardt (72. Onisiwo), Ingvartsen (46. Hack).
    Náhradníci: Dahmen – Brosinski, Hack, Nemeth, Martín, Papela, Stöger, Onisiwo, Kohr.

Trenér: Bo Svensson