Ukrajina – Srbsko 7:0 (kon.)
Ukrajina
7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Srbsko
Středa 27.04.2022, 16:30 • Stadion Zimowy w Tychach, Tychy, Polsko • Mistrovství světa - I. B Divize

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:56:29)

Utkání sledovalo 328 diváků.

Statistiky

Střely na branky: 52:13
    Zásahy brankářů: 13:45
    Vyhraná vhazování: 38:24
    Trestné minuty: 6:12

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Vadym Mazur (Ukrajina) a Marko Dragović (Srbsko)

Utkání je u konce Ukrajina jej v naprostém poklidu dovedla k výhře a třem bodům. Třetí třetina se už nesla v poklidnějším duchu, přesto jsme se dočkali ještě dvou branek. Ve 49. minutě se ve vlastním oslabení dostal do sóla Felix Morozov a proměnil jej střelou po ledě a v 51. minutě po rychlém přechodu do útoku skóroval golfákem z první Vitalij Lyalka. Ukrajina tak vyhrála 7:0 a připsala si povinnou výhru. Srbové naopak i po druhém utkání čekají na svůj vůbec první vstřelený gól.

59:53
    Srbové jsou v plném počtu.

59:47
    Ještě jeden závar před Rankovićem, o střelu zblízka se pokoušel Mazur, kompletace hattricku mu ale nebyla dopřána.

58:48
    Po sérii přihrávek skončil puk kousek od modré čáry, odkud vystřelil Lyalka, trefil však pouze připravenou lapačku gólmana Srbska.

57:53
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Srbů, dvě minuty za podrážení dostal Dušan Grković.

57:33
    Až moc prudká přihrávka na Grkoviće, tohle chytat nešlo a je z toho zakázané uvolnění Srbska.

56:03
    Před brankou se objevil zcela osamocený Borodaj, byl ovšem až moc blízko na to, aby puk zvedl a překonal Rankoviće.

55:09
    Dmytro Nimenko udržel dotírající hráče na zádech, počkal si na spoluhráče a Ukrajina jde do dalšího postupného útoku.

54:15
    Kubryckyj dobrým pohybem pokrýval volný puk a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou po levé straně.

53:43
    Utkání se už pouze dohrává, o vítězi je již dlouho rozhodnuto.

52:52
    Morozov si najížděl z levé strany, byl ovšem až moc z úhlu, tohle na střelu nebylo.

51:52
    Hned ve třech se Ukrajinci objevili před Rankovićem, jenže to trochu překombinovali a Vorona z úhlu gólmana Srbska nepřekonal.

51:20
    Ranković si po delší době připsal úspěšný zákrok, lapil Michnovovu bekhendovou střelu z otočky.
    50:39 Vitalij LYALKA - 7:0

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Peresunko (Michnov, Blagy), 11. Peresunko (Michnov, Pangelov-Juldašev), 24. Mazur (Matuševyč, Michnov), 29. Mazur (Pangelov-Juldašev, Michnov), 34. Nimenko (Blagy, Andrejkiv), 49. Morozov (Vorona, Andrejkiv), 51. Lyalka (Fadějev, Korenčuk)

Ukrajina: Kubryckyj (Pysarenko) – Tolstuško, Merežko, Matuševyč, Pangelov-Juldašev, Andrejkiv, Lytvynov, Hrebeňuk – Michnov (C), Mazur, Peresunko – Fadějev, Korenčuk, Lyalka (A) – Nimenko (A), Morozov, Blagy – Simčuk, Borodaj, Vorona – Čikancev.
    Trenér: Vadym Šachrajčuk

Srbsko: Ranković (Beaton) – Novaković, Podunavac (A), Anić, Popović, Mladenović, N. Pušac, Tomašević, Pejčić – Vučurević (C), M. Pušac, Subotić – Spanjević, Dumić (A), Dragović – Račić, Grković, Mitrović – Savić, Janković, Kravljanac.
    Trenér: Spiros Anastasiadis

Rozhodčí: Barcelo (FRA), Virta (ITA) – Bucki (POL), Miklić (SLO)