Alavés – Villarreal 2:1 (kon.) | Real Madrid – Espanyol 4:0 (kon.) | Valencia – Levante 1:1 (kon.)
Ath. Bilbao – Atlético 2:0 (kon.)
Valencia CF
1:1 (1:0)
Levante UD
Sobota 30.04.2022, 18:30 • Estadio de Mestalla (Valencia) • Španělská LaLiga • 34. kolo

Ve druhém poločase bylo Levante lepší, soupeře tlačilo a stihlo i vyrovnat. Více ovšem hosté v městském derby nezvládli. Připomeňme také, že Valencia hrála od 32. minuty bez vyloučeného kapitána. Bod asi domácí vzhledem k okolnostem berou. Přeji příjemný zbytek večera. (20:33:39)

Zápas končí remízou 1:1, kterou zařídil osm minut před koncem základní hrací doby přesnou hlavičkou hostující Duarte. Bod je ale pro hosty málo. V tabulce stále zůstávají poslední a záchrana v nejvyšší soutěži se jim hodně vzdálila.

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:9. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:21.

90+7

90+5
    Po hlavičkovém souboji ve středovém kruhu leží na hřišti oba hráči s osmičkou na zádech, tedy Račić a Pepelu. Zvedají se hodně těžce.

90+4
    Do útoku se snad teprve potřetí ve druhé půli pustili domácí. Račić si vyměnil míč s Gilem a Valencia našetřila pár cenných vteřin daleko od své brány.

90+2
    Střídání v týmu Valencia CF:
    ze hřiště odchází Carlos Soler I, přichází Yunus Musah.

90+1
    Levante kombinuje na polovině hřiště, domácí je dobře napadají. Hosté neví kudy.

90
    Stejně jako v prvním poločase se i tentokrát nastavuje pět minut.

90
    ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Bryan Gil.

89
    Valencia teď dvě střely po sobě zablokovala až se míč odrazil k Moralesovi a ten zavřel oči a vystřelil. Jeho přízemní pokus zlikvidoval vleže Mamardašvili.

88
    Na pravé straně je hodně aktivní hostující kapitán Morales. Zprava znovu přilétlo do vápna několik centrů, stejně jako při gólové hlavičce. Žádný se tentokrát neujal.

87
    Všichni hráči Valencie jsou na své půlce a brání. Hosté chtějí otočit, remíza a jeden získaný bod v jejich případě moc neřeší.

86
    Žlutá karta pro tým Levante UD (Óscar Duarte).

84
    Emoce stoupají. Rozhodčí musel krotit vášně u obou střídaček, bude zřejmě také rozdávat žluté karty.

83
    A Levante je při chuti. Pepelu napřáhl snad z pětadvaceti metrů a Mamardašvili situaci nepříliš přesvědčivě jistil. Míč letěl asi metr nad.

82
    Levante právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen se hosté dočkali. Rozehráli roh nakrátko, Morales zprava centroval a našel přesně hlavu OSCARA DUARTEHO, který překonal brankáře Mamardašviliho. 1:1.