Lens – Nantes 2:2 (kon.) | Rennes – Saint-Étienne 2:0 (kon.)
Stade Rennes
2:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Sobota 30.04.2022, 21:00 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

A to je pro dnešek vše. Já děkuji za pozornost, přeji krásné prožití svatojakubské noci, krásnou prvomájovou neděli a příště na počtenou. (22:59:08)

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:15.

Tak i druhé dějství přineslo jeden gól, domácí se díky šťastnému odrazu prosadili v závěru podruhé a pečetili tak své dnešní povinné vítězství. Hostům nelze upřít snahu, také oni se do pár možností dostali, ale žádnou proměnit nedokázali a bez gólu vyhrát nelze. Dopřán jim nebyl ani čestný úspěch.

90+6

90+5
    Ani čestný úspěch není hostujícímu celku dopřán, Bakary Sako střílel z voleje na úrovni penalty, jeho pokus ale letí mimo bránu.

90+3
    Jeden z domácích fotbalistů odchází za asistence zdravotníků za postranní čáru. Nastavení se tak ještě o něco protáhne.

90+1
    Bakary Sako netrefil při snaze o střelu míč zrovna ideálně a trefil protihráče před sebou. Vzápětí se provinil faulem a se spoluhráči se musí stáhnout.

90+1
    Hrát se budou už jen tři minuty.

90
    Střídání v týmu Stade Rennes FC:
    ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Lorenz Assignon.

88
    Camara si naběhl k pravé hranici velkého vápna, odkud po přihrávce střílel bez přípravy, ovšem jeho slabý pokus nebyl pro domácího gólmana nic složitého.

85
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne:
    ze hřiště odchází Yvann Maçon, přichází Gabriel Silva.
    84. Lovro MAJER - 2:0

84
    Rennes právě vstřelilo branku!
    Domácí docela šťastně zvyšují náskok a jdou si pro vítězství. Hamari Traoré poslal přihrávku do velkého vápna, kde se skluzem snažil zabránit šanci Eliaquim Mangala, jenže udělal to tak nešťastně, že míč doslova připravil na zlatém podnose soupeři, LOVRO MAJER se rázem ocitl sám před brankářem, kterého překonal nepříliš prudkou přízemní střelou do středu brány.

82
    Hosté kombinují u středové čáry, musí však tvořit hru, neboť čas nemají neomezený.

80
    Paul Bernardoni na nic nečekal a odražený míč odkopl do bezpečné vzdálenosti.

79
    Hra se odbývá na pravém křídle obranné strany Saint-Étienne, domácí tak drží míč v bezpečné vzdálenosti od brány.

77
    ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Bakary Sako.

75
    ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Sehrou Guirassy.

73
    ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Zaydou Youssouf.

Petr Frömel

Branky: 41. Majer (Terrier), 84. Majer

Karty:   61. Martin (REN) – 61. Trauco (SET), 65. Nade (SET), 67. Douath (SET), 70. Maçon (SET)

Stade Rennes: Alemdar – H. Traoré (C), Omari, Martin, Truffert (56. Meling) – Majer, Santamaría, Tait – Bourigeaud, Laborde (75. Guirassy), Terrier (90. Assignon).
    Náhradníci: Salin – A. Diouf, Ugochukwu, Belocian, Doku, Tchaouna.

Trenér: B. Génésio.

AS Saint-Étienne: Bernardoni – Nade, Mangala (C), Moukoudi – Maçon (85. G. Silva), Camara I, Douath (73. Neyou), Trauco (73. Thioub) – Aouchiche (73. Youssouf) – Bouanga, Nordin (77. Sako).
    Náhradníci: Green – Kolodziejczak, Sai. Sow, Dioussé.

Trenér: P. Dupraz.

Rozhodčí: J. Stinat – C. Mouysset, H. Ocak