Troyes – Lille 3:0 (kon.) | Montpellier – Méty 2:2 (kon.) | Brest – Clermont Foot 2:0 (kon.)
Lorient – Remeš 1:2 (kon.) | Monaco – Angers 2:0 (kon.) | Bordeaux – Nice 0:1 (kon.)
Marseille – Lyon 0:3 (kon.)
Stade Brestois 29
2:0 (0:0)
Clermont Foot
Neděle 01.05.2022, 15:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (16:55:12)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:13. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:16.

Brest si upevnil jedenácté místo a přiblížil se na tři body desátému Lille i devátému Nantes. Clermont zůstává sedmnáctý. Na barážovou osmnáctou pozici má tři kola před koncem dvoubodový náskok.

Díky prohře St. Étienne si Clermont mohl výrazně pomoct v boji o setrvání v Ligue 1. Na hřišti Brestu navíc hrál od 22. minuty přesilovku, jenže kvůli hrubě nezvládnuté druhé půli si nemůže připsat ani bod. Dvěma góly v rozmezí necelých tří minut rozhodli o domácí radosti Brassier a Mounié. Clermont měl střel na branku více, ovšem ani jedna z nich nebyla nad síly precizního Bizota.

90+3

90+3
    Po faulu Clermontu u půlící čáry je i domácímu trenérovi Der Zakarianovi jasné, že dnes získá se svým týmem všechny tři body.

90+2
    Ani tohle nebylo od Saïda nejlepší. Ztratil míč těsně před vlastním vápnem a měl štěstí, že následnou křížnou přihrávku od Allevinaha na zadní tyči nikdo z hostů nezavíral.

90+1
    Za pár minut na hřišti se Rafiki Saïd stihl zapsat do statistik. Za žlutou kartu totiž atakoval Johana Gastiena.

90
    Avizované tříminutové nastavení Clermontu pravděpodobně trn z paty nevytrhne.

88
    Lilian Brassier z pozice levého beka podpořil ofenzivu. Po rozehrávce ze středového kruhu nabral rychlost a ze strany orazítkoval vnější boční síť.

87
    Saïd se poprvé dostal do hry a hned udělal pro Brest to nejlepší, když si při vyvážení míče řekl o faul Abdula Sameda.

86
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Rafiki Saïd.

84
    Bizot úspěšně vyboxoval míč z hlavy Baya. Trochu si při tom ublížil a pošetřil pro své barvy další cenné sekundy.
    83. Allevinah Bizota o nulu neobral

83
    Fantastický míč z hloubi pole pro Allevinaha. Ten to zkoušel vnitřním nártem z ostrého úhlu na zadní tyč, ovšem Bizot byl zase na místě!

82
    Roh hostům výhodu nezajistil. Stejně tak nákop Gastiena, ze kterého resultuje další odkop od brány.

81
    Když už si domácí obrana neví rady, tak jí pomůže sebejistě chytající Bizot. Nyní se o tom přesvědčil zpoza vápna zakončující Grejonh Kyei.