Carolina – Boston 5:1 (kon.) | Toronto – Tampa 5:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 0:4 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 3:4 (kon.)
Minnesota Wild
0:4 (0:2, 0:1, 0:1) Stav série: 0:1
St. Louis Blues
Úterý 03.05.2022, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

3. Torey Krug (STL) 0+3 (06:21:55)

Statistiky: Střely na bránu: 37-31; Zablokované střely: 17-6; Vhazování: 52%-48%; Hity: 23-22; Přesilové hry: 0/6-2/6; Trestné minuty: 28-18.

Ville Husso vychytal v úvodním zápase playoff shutout na ledě Minnesoty, zatímco David Perron vstřelil hattrick, a společnými silami dnes dovedli střetnutí k hladkému vítězství. Zazářil také Torey Krug, který si připsal tři body za tři asistence. Konečný výsledek prvního utkání. Minnesota Wild 0 St. Louis Blues 4.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:36 Marc-André Fleury vytáhl v závěru parádní semafor!

58:36
    Pavel Bučněvič pálil z mezikruží po nádherné kombinační akci do odkryté brány, jeho střela ale byla sražena a Marc-Andre Fleury tasil semafor!

58:14
    Jared Spurgeon dostal dvě minuty za krosček a po nevyužité výhodě Blues usedl na trestnou lavici.

56:48
    Dnešní utkání sleduje 19053 diváků.

55:25
    Niko Mikkola dostal dvě minuty za hrubost, zatímco Marcus Foligno dvě plus dvě za hrubost a ještě deset minut za nesportovní chování. Dnes Foligno dohrál.

55:25
    Niko Mikkola dal jemný políček Marcusovi Folignovi, který si to nenechal líbit a dal mu rychle pěstí. Po komerční přestávce by měli být vyloučeni oba dva.

54:59
    Dmitrij Kulikov zkusil vypálit po zakázaném uvolnění Blues od modré čáry, jeho rána ale byla zablokována.

53:10
    Ville Husso si bez problému poradil s nahozením Wild z pravého křídla a následuje komerční přestávka – 0:4.
    52:34 David PERRON - 0:4

52:34
    St. Louis právě vstřelilo branku! Torey Krug pálil na pravé straně z ostrého úhlu po přihrávce napříč brankovištěm do odkryté sítě, jenže Marc-Andre Fleury předvedl úžasný zákrok, bohužel ho ale potřetí v zápase překonal na vzdálenější levé tyči z dorážky DAVID PERRON, který dovršil hattrick! Asistence: Torey Krug a Brandon Saad.

51:39
    Robert Thomas přihrával z pravého kruhu na vzdálenější levou tyč, jeho přihrávka ale byla sražena k přední tyči, kde se Blues k střele těsně nedostali. Přesilová hra.

50:04
    Vyloučený Robert Thomas je na ledě a začíná zkrácená přesilová hra hokejistů Blues, kteří vedou nadále 3:0.

49:43
    Mats Zuccarello zamíchal s pukem na levém křídle, na bodu levého kruhu pro buly ale podklouzl a skončil na ledě. Zakončení Wild a ohrožení brány tedy nepřišlo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Perron (O'Reilly, Krug), 16. O'Reilly (Faulk, Perron), 37. Perron (Schenn, Krug), 53. Perron (Krug, Saad)

Minnesota Wild: Fleury (Talbot) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
    Trenér: Dean Evason

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola – Perron, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Kyrou, Schenn, Barbašev – N. Walker, Bozak, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jake Brenk. Čároví: Brandon Gawryletz, Kiel Murchison

Diváci: 19053