Carolina – Boston 5:2 (kon.) | Toronto – Tampa 3:5 (kon.) | Minnesota – St. Louis 6:2 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 6:0 (kon.)
Minnesota Wild
6:2 (3:0, 1:1, 2:1) Stav série: 1:1
St. Louis Blues
Čtvrtek 05.05.2022, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (MNS) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1%, odchytal 60:00
    Ville Husso (STL) – 22 zákroků, 5 OG, úspěšnost 81,5%, odchytal 59:50

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání

1. Kirill Kaprizov (MNS) – 3+0
    2. Joel Eriksson Ek (MNS) – 2+1
    3. Marc-Andre Fleury (MNS) – 32 zákroků, úspěšnost 94,1% (06:33:47)

Minnesota Wild dnes byla střelecky pasivnější, ale dokázala své šance proměnit. Domácí tento zápas vyhráli především díky první a třetí třetině. Blues, kteří v prvním zápase neinkasovali, dnes dostali šest gólů. Série se za stavu 1:1 stěhuje do St. Louis.

59:43
    Marc-Andre Fleury rozehrává od své branky.

58:50
    Sledujeme hru čtyři na čtyři a zápas se blíží ke svému konči, fanoušci už slaví.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v e třetí třetině, Ville Husso musel znovu zasahovat.

57:26
    Domácí hokejisté ví, že tento zápas vyhrají, naopak hosté dnes doplatili na špatnou koncovku.

57:07
    Brayden Schenn pálil a Marc-Andre Fleury kryje puk za velké slávy fanoušků. Komerční přestávka.

56:42
    Marc-Andre Fleury si dokázal poradit se střelou soupeře od modré čáry, tak tak dokázal na poslední chvíli zastavit puk.

56:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí vedou 6:2 a odveta za minulý zápas se podaří.

55:50
    Niko Mikkola měl hodně práce za svou bankou, ale situaci zvládl.

55:13
    Ville Husso rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči dostali do útočného pásma.

54:12
    Ville Husso měl nyní štěstí, puk trefil tyč za jeho zády. Nechybělo moc a domácí navýšili své vedení.

54:00
    Brayden Schenn kombinoval s kolegy v útočném pásmu, ale nedokázal se prosadit.

53:39
    Jared Spurgeon měl obrovskou šanci, ale trefil jen beton dobře postaveného brankáře.

53:23
    Buly v útočném pásmu měli k dispozici hráči Blues, ale nedokázali se prosadit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Eriksson Ek (Greenway), 14. F. Gaudreau (Brodin, Hartman), 20. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello), 21. Eriksson Ek, 52. Kaprizov (Zuccarello), 53. Kaprizov (Hartman, Brodin) – 33. Kyrou (Thomas, Tarasenko), 45. Tarasenko (Bučněvič, Thomas)

Minnesota Wild: Fleury (Talbot) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Deslauriers, Jost, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Mikkola, Parayko (A), Krug, Faulk, Rosén, Bortuzzo – Saad, O'Reilly (C), Perron – Bučněvič, Thomas, Tarasenko (A) – Barbašev, Schenn, Kyrou – Toropčenko, Bozak, N. Walker.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Skilliter, Rooney – MacPherson, Smith

Diváci: 19 376