Boston – Carolina 4:2 (kon.) | Tampa – Toronto 2:5 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:5 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 2:8 (kon.) | Washington – Florida 6:1 (kon.) | Nashville – Colorado 3:7 (kon.)
St. Louis Blues
1:5 (0:2, 0:1, 1:2) Stav série: 1:2
Minnesota Wild
Sobota 07.05.2022, 03:30 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji, že jste ho spolu se mnou sledovali a někdy zase na počtenou! (06:36:30)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:33 (14:12, 8:10, 8:11)
    Zblokované střely – 11:18
    Vyhraná vhazování – 29:30
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 33:17

Hokejisté Minnesoty jasně ovládli třetí zápas série, když na ledě St. Louis zvítězili 5:1! O vývoji utkání výrazně napověděl už jeho úvod. Bluesmani se sice chtěli tlačit dopředu, ovšem zapomínali na zadní vrátka a to Divočáci trestali. Už po 39 sekundách hry tak zakončil rychlý kontr Jordan Greenway a ve 3. minutě navýšil hostující náskok Kirill Kaprizov. Ten sice neproměnil samostatný únik, ovšem poté puk zpoza branky nahodil zpátky do brankoviště a brankář Husso si ho nešťastně srazil za brankovou čáru. Blues pak byli dlouho bezradní a ve 28. minutě inkasovali potřetí z hole Matse Zuccarella, jenž vyřešil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou. Hned po 22 sekundách třetí části navíc zkomplikoval soupeři jakékoliv plány na obrat Joel Eriksson Ek. Domácím se pak podařilo rychle snížit v přesilové hře na 1:4, prosadil se kapitán Ryan O'Reilly. To Blues nabudilo a další branka byla několikrát blízko. Wild však nápor St. Louis přestáli a v 53. minutě naopak potrestali jeho totální risk v podání hry bez brankáře. Opuštěnou klec trefil přes celé hřiště Jonas Brodin, který stanovil konečné skóre zápasu.

Stav série – 1:2

59:35
    Hosté drží puk a už s ním ani nepospíchají do útočného pásma.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého utkání. To už můžeme říci.

58:52
    Střelu Tysona Josta ukryl v lapačce Husso.

58:35
    Další vyloučení na domácí straně. Za krosček je potrestán Niko Mikkola.

57:49
    Hosté v posledních desítkách sekund v poklidu drželi puk v útočném pásmu a zbytečně se ho nezbavovali. Nyní už jsou Blues kompletní.