Boston – Carolina 5:2 (kon.) | Tampa – Toronto 4:3 (po pr.) | St. Louis – Minnesota 5:1 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 2:4 (kon.)
St. Louis Blues
5:1 (1:0, 3:0, 1:1) Stav série: 4:2
Minnesota Wild
Pátek 13.05.2022, 03:30 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    Po skončení série si hráči už přátelsky podali ruce. Blues ocenili kvalitu soupeře.

1. Ryan O'Reilly (STL) 1+0
    2. Jordan Binnington (STL) 25 zákroků
    3. David Perron (STL) 0+2 (06:34:19)

Česká a slovenská stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jordan Binnington (STL) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 60:00
    Cal Talbot (MNS) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6 %, odchytal 57:53

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:26 (4:10, 21:5, 2:11)
    Zblokované střely – 7:12
    Vyhraná vhazování – 31:26
    Trestné minuty – 10:12
    Hity – 12:27

Hokejisté St. Louis dnes přehráli Minnesotu výsledkem 5:1 a celkově vyhráli sérii poměrem 4:2 na zápasy!

Duel se zlomil ve druhé třetině. Do ní se nastupovalo za stavu 1:0. Ve 30. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek v přesilovce Ryan O'Reilly a Wild v tu chvíli naprosto vypadli z role. Ještě do přestávky tak navýšili na 4:0 svými trefami Tyler Bozak a Vladimir Tarasenko. V závěrečné dvacetiminutovce Divočákům vykřesal slabou jiskřičku naděje Matt Dumba, ovšem to bylo z jejich strany po střelecké stránce vše. V závěru naopak zamířil z vlastního obranného pásma do opuštěné branky Colton Parayko. Teď už mohou hokejisté St. Louis oslavovat spolu se svými fanoušky postup.

Konečný stav série – 4:1

59:35
    Aréna je na nohou. Diváci již slaví postup St. Louis.

59:03
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Začala už poslední minuta zápasu.

58:50
    Závar před domácí brankou. Vše vyřešil přikrytím puku Binnington.

58:30
    Zakázané uvolnění domácích.
    58:19 Colton PARAYKO - 5:1

58:19
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Osud Minnesoty v letošním play-off zpečetil COLTON PARAYKO! Domácí obránce trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou branku soupeře. Bez asistence.

58:01
    Spurgeonovu střelu od modré čáry vyráží Binnington.

57:32
    Poslední reklamní přestávka.

57:32
    Mohlo to být o dva góly! Pas Kaprizova tečoval těsně před brankou Joel Eriksson Ek. Puk skončil někde mezi betony Jordana Binningtona!

56:48
    Saad hosty pozdržel v rohu jejich obranného pásma. To Blues stačí.

56:15
    Hosté se chytají posledního stébla a odvolávají brankáře!

55:50

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Leddy (Parayko), 30. O'Reilly (Schenn, Perron), 34. Bozak (Toropčenko, Saad), 39. Tarasenko (Perron, Perunovich), 59. Parayko – 47. Dumba (Merrill, Kulikov)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko, Leddy, Faulk, Rosén, Bortuzzo, Mikkola, Perunovich – Perron, O'Reilly (C), Schenn (A) – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Kyrou, Barbašev, Saad – Bozak, Toropčenko.
    Trenér: Berube

Minnesota Wild: Talbot (Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Dewar.
    Trenér: Evason

Rozhodčí: Rehman, Kozari – Nansen, Brisebois

Diváci: 18 096