Izrael – Island 2:2 (kon.) | Srbsko – Norsko 0:1 (kon.) | Slovinsko – Švédsko 0:2 (kon.)
Slovinsko
0:2 (0:1)
Švédsko
Čtvrtek 02.06.2022, 20:45Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 4

Od našeho týmu je to pro dnešek vše a těšíme se s vámi na počtenou u dalších online přenosů. (22:46:57)

Sudí Ruddy Buquet po pohledu na hodinky naposledy zapískal, zápas je u konce! Ligu národů začíná lépe pro Švédsko, dá se říct, že zaslouženě. Švédové měli pod palcem první půli, kdy diktovali tempo hry a měli častěji balon na noze. Jejich nátlak vyvrcholil ve 37. minutě, kdy se faulu v pokutovém území dopustil Petar Stojanović a následnou penaltu s ledovým klidem proměnil Emil Forsberg.

Druhá půle byla herně úplně něco jiného. Švédové zatáhli obranný blok a naprosto zabetonovali prostor okolo jejich vápna. Slovincům se takřka nepodařilo nějak vážněji ohrozit soupeřovu bránu. Seveřané svou obrannou hru navíc korunovali gólem z rychlého brejku. Dejan Kulusevski vyrazil od půlící čáry k malému vápnu a následně zakončil přesně k břevnu. První body tak putují do Švédska.

90+4

90+3
    Faul seveřanů, Slovince čeká poslední šance k útočnému výpadu.

90+2
    Byl to Jens Cajuste, který je nadále ošetřen v zámezí. Hra pokračuje.

90+1
    Jeden ze Švédů zůstává na zemi, což mu domácí publikum oplácí občasným zapískáním, skoro celou minutu se již nehraje.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty navíc.
    88. Dejan KULUSEVSKI - 0:2

88
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš! Po slovinské akci se balonu na půli hřiště ujal DEJAN KULUSEVSKI, který po pěkné individuální akci poslal balon pod břevno mimo dosah Jana Oblaka. Bez asistence.

86
    Slovincům se v útoku nedaří přesně přihrát, to je zřejmě i hlavní důvod jejich prázdné střelecké listiny.

85
    Dejan Kulusevski po tvrdém faulu odkop míč daleko od místa činu, je tak dalším hráčem s žlutou kartou za podobný prohřešek v krátkém sledu.