Srbsko – Slovinsko 4:1 (kon.) | Švédsko – Norsko 1:2 (kon.)
Srbsko
4:1 (1:1)
Slovinsko
Neděle 05.06.2022, 20:45Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 4

Srbsko díky dobrému druhému poločasu dokázalo vyhrát tento zápas na své půdě 4:1. Domácí se ve druhé části zápasu prosadili čtyřikrát, což se ukázalo jako rozhodující. Slovinsko skórovalo jen jednou a další šanci se příliš nevypracovalo. (22:41:55)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:10.

90+5

90+3
    Slovinsko se pokouší dohrát zápas aktivně, ale nedaří se mu přesněji kombinovat.
    90+2. Nemanja RADONJIĆ - 4:1

90+2
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, Tadič výborně viděl nabíhajícího spoluhárče. NEMANJA RADONJIĆ přijal míč a střelou na vzdálenější tyč navyšuje náskok Srbska. Asistence: Dušan Tadić.

90+1
    Pět minut uvidíme navíc.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Jasmin Kurtić se propracoval ke střele, která ale výrazně končí mimo branku.

87
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, zápas se v klidném tempu dohrává.
    85. Luka JOVIĆ - 3:1

85
    Krásně to sehráli domácí a na tohle už byla slovinská obrana krátká. Před branku si naběhl LUKA JOVIĆ. Dostal centr od spoluhráče a hlavičkoval poměrně snadno do branky. Asistence: Andrija Živković.

84
    Střídání v týmu Slovinsko:
    ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Luka Zahovič.

82
    Domácí mají balon pod kontrolou, hrají aktivně a pokouší se vypracovat si další šanci, ale mají to těžké proti dobře hrajícímu soupeři

81
    Střídání v týmu Srbsko:
    ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Uroš Račić.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, stav je aktuálně příznivější pro domácí tým.

79
    ze hřiště odchází Miha Mevlja, přichází Gregor Sikošek.
    ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Žan Celar.

78
    Zdá se, že brzy uvidíme další střídání.

77
    Hraje se převážně na polovině hrací plochy, na nějakou šanci čekáme marně.

Jan Prošek

Branky: 24. A. Mitrović (S. Milinković-Savić), 56. S. Milinković-Savić (Tadić), 85. Jović (Živković), 90+2. Radonjić (Tadić) – 30. Stankovič (Šeško)

Karty:   23. A. Mitrović (SRB) – 13. Zajc (SLV)

Srbsko: Rajković – Milenković, Mašović, S. Mitrović – Živković, Ne. Maksimović, I. Ilić (46. Tadić), Ristić (46. Radonjić) – S. Milinković-Savić (71. Lukić), Jovanović (46. Jović) – A. Mitrović (81. Račić).
    Náhradníci: Dmitrović, V. Milinković-Savić – Pavlović, Mladenović, Eraković, A. Terzić, Djuričić.

Slovinsko: Oblak – Blažič, Bijol, Mevlja (79. Sikošek) – Stojanović, Zajc (84. Zahovič), Stankovič (63. Gnezda Čerin), Kurtić, Karničnik – Lovrić (79. Celar) – Šeško (63. Šporar).
    Náhradníci: Belec, Vekič – Milec, Črnigoj, Vrhovec, Horvat, Brekalo.