Colorado Avalanche
7:0 (3:0, 2:0, 2:0) Stav série: 2:0
Tampa Bay Lightning
Neděle 19.06.2022, 02:15 • Ball Arena, Denver • Play-off NHL • Finále

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:04:40)

3. Cale Makar (COL) – 2+0

Je dobojováno! Colorado dnes zvítězilo nad Tampou vysoko 7:0. Od začátku utkání jednoznačně dominovalo a každou třetinu přidávalo branky. V prvním dějství se trefili Valerij Ničuškin, Josh Manson a André Burakovsky. Následně přidal druhou trefu v utkání Ničuškin a pátý gól Lavin vstřelil Darren Helm. Ve třetí třetině se dvakrát prosadil Cale Makar, jenž jednou skóroval v oslabení a poté také v přesilovce. Colorado tak vede 2:0 na zápasy a k zisku Stanley Cupu má rozhodně blíže.

59:26
    Aréna bouří. Fanoušci děkují svým hráčům za předvedený výkon. Colorado pojede do Tampy s vedením 2:0 na zápasy.

58:58
    Ondřej Palát přihrávku nezpracoval. Stejně však za kotoučem spěchal, avšak rychleji byl z brány venku Darcy Kuemper.

58:30
    Utkání se nyní z obou stran dohrává. Kotouč navíc zapadl na střídačku hostů, takže opět máme přerušeno.

57:39
    Colton posunul na Sergačjova, při jehož střele toho Kuemper mnoho neviděl. Měl štěstí, že kotouč zamířil mimo bránu.

57:11
    Teď se už ale domácí osvobodili. Do rozehrávky se vložil brankář Andrej Vasilevskij.

56:39
    Corey Perry byl od puku odstaven Compherem. Vyhození ale nepřišlo, takže hosté kombinují v útočném pásmu.

55:58
    Opět střílel Hedman. Domácí brankář touš vyrazil, posléze přišlo vyhození přes všechny čáry.

55:47
    Tampa hraje přesilovku, kterou načal střelou od modré čáry Hedman. Kuemper včas zacvakl oba své betony.

55:38
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Valerij Ničuškin – 2+2, hrubost,
    Artturi Lehkonen – 2+2, hrubost,
    Darren Helm – 2+2, hrubost,
    Jack Johnson – 2 min., nesportovní chování + 2+2, hrubost.

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Anthony Cirelli – 2+2, hrubost,
    Steven Stamkos – 2+2, hrubost,
    Erik Černák – 2+2, hrubost,
    Alex Killorn – 2+2, hrubost.

55:38
    Po ofsajdu domácích se hra přerušila. Následně vznikla strkanice, po které asi padnou další tresty.

55:00
    Do konce utkání už zbývá jen pět minut. Tampa dnes bude hodně zklamaná, poněvadž rozhodně zůstala za očekáváním.

54:34
    Byram nahodil puk do pásma soupeře a poté zamířil na střídačku.

53:47
    Zpoza brány dostal přihrávku na hůl Landeskog. Švédský útočník musel střílet bekhendem, klec zhruba o půl metru netrefil.

53:12
    Ničuškin se nabízel před brankou, ale přihrávka spoluhráče mu na hůl nezapadla. Nicméně domácí se znovu drží ve třetině soupeře.

52:40
    Probíhá už 53. minuta utkání a Tampa v tomto klání mezi tři tyče vystřelila jen čtrnáctkrát. Kuemper kráčí za čistým kontem.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Ničuškin (Burakovsky, Newhook), 8. Manson (Cogliano, Newhook), 14. Burakovsky (Rantanen, Toews), 25. Ničuškin (Rantanen), 37. Helm (L. O'Connor), 43. Makar (Cogliano), 50. Makar (Rantanen, MacKinnon)

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Ničuškin, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Compher, Burakovsky – L. O'Connor, Helm, Lehkonen – Cogliano, Sturm, Newhook.
    Trenér: Jared Bednar

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Killorn (A), Cirelli, Hagel – Paul, Point, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: McCauley, Hebert – Murray, Murchison

Diváci: 17 849