Sparta – Opava 3:0 (kon.) | Dunajská Streda – Paksi 1:3 (kon.) | Ružomberok – Katowice 0:2 (kon.)
AC Sparta Praha
3:0 (2:0)
Slezský FC Opava
Čtvrtek 30.06.2022, 11:00 • Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč • Přípravný zápas

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (12:44:00)

I druhý přípravný zápas dokázala Sparta dovést do vítězného konce a po Dukle přehrála i Opavu, tentokrát v poměru 3:0. Hosté jeli do Prahy svým způsobem na zkušenou, vítězství se od nich nečekalo. Výsledek dovršil ve druhém poločase Lukáš Juliš po nádherné přihrávce Matěje Hanouska. Teď už čeká Pražany odjezd do Rakouska, kde proběhne jejich soustředění.

90

90
    Jiří Janoščín nedostal míč na útočnou polovinu, utkání za malou chvíli skončí.

87
    Defenzivní záložník Michal Sáček tentokrát zkusil ukázat nějakou tu útočnou parádu, jenže na levé straně neměl dost místa a protlačil se s míčem nechtěně až za brankovou čáru.

85
    Ošetření u Jana Fortelného. Ze základní hrací doby už zbývá jen pět minut, zřejmě ale ještě uvidíme nějaké nastavení.

83
    Příliš dlouhý pas na Lukáše Juliše, který tentokrát na hrotu sparťanského rozestavení nemohl nic vymyslet.

79
    Sparta právě vstřelila branku!
    To je servis! Matěj Hanousek zachytil míč na levé straně, naznačil pohledem centr na střed, ale místo toho krásně přihrál po zemi LUKÁŠI JULIŠOVI. Číž už pak mohl pouze rozhazovat rukama, protože volný Juliš neměl problém usměrnit míč do sítě. Nádherná fotbalová momentka a Sparta vede už 3:0.

78
    Několik desítek přihrávek si teď vzájemně věnovali sparťané. Akce dospěla až k Mejdrovi, který dostal pas pod sebe na Wiesnera. Po jeho centru hlavičkoval vedle Juliš.

77
    Postavení v ofsajdu si nepohlídal Wiesner a Opava volí pozvolnou rozehru.

76
    Přes střed až na levé křídlo s míčem pelášil Lukáš Juliš, ale na poslední chvíli ho skluzem odstavil Rychlý.

76
    Příliš důrazně si v souboji počínal Fortelný, ovšem Sparta po svém faulu rychle získala míč zpět.

75
    Ryneše okamžitě dostoupil Pikul, takže krajní hráč Sparty musel couvat.

75
    Utkání se v posledních minutách skutečně spíše dohrává. Snad ještě přijde nějaká ta zajímavá střela.

73
    Zajímavý bochánek poslal do pokutového území Pikul, jenže Šigut jako by si míče vůbec nevšimnul. Jeho reakce přišla pozdě a k zakončení se tak neměl šanci dostat.

71
    Výborně se na pravé straně odprezentovala nová posila Sparty Jan Mejdr. Až do centru bylo všechno ideální, pak se ovšem od čerstvé akvizice Pražanů odrazil míč za brankovou čáru a z aktivity tak nic nebude.

68
    A další občerstvovací přestávka pro oba týmy.

68
    Pikul trefil prvního hráče, jenže Sáček si s rozehrávkou vůbec neporadil. Naštěstí pro Spartu se pak dokázal vrátit a hrozící nebezpečí ještě zažehnat.

67
    Ve druhém poločase přece jen Opava předvádí vyrovnanější part, ale ke snížení ve skóre se zatím nepropracovala. Kopečný nevymyslel dobrou přihrávku a výkop vykonal Heča.