Mountfield HK – Sparta 10:0 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 6:2 (kon.)
Mountfield HK
10:0 (5:0, 1:0, 4:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 28.07.2022, 13:00 • Malá hala ČPP Arény • Přípravné zápasy dorostu

Poslední třetina byla opět v režii domácích, kteří se frekventovaně dostávali do šancí a vyplynuly z toho i čtyři vstřelené branky. Pražané měli v první půlce třetiny příležitosti v podobě přesilových her, hradecké oslabení se jim však prolomit nepodařilo.

Celkově si tak Hradec z prvního přípravného utkání odnáší vysokou výhru, zpátky na ledě si s chutí zastříleli a výsledek 10:0 hovoří za vše.

To je z dnešního utkání vše, další zápas v této hale nás čeká od 18:45, kdy juniorka Hradce vyzve Liberec. (15:09:28)

59:31
    Na závěr drželi kotouč hosté, střela na branku však z toho nevzešla.

59:00
    Začíná nám poslední minuta třetí třetiny.

56:41
    Hradec právě vstřelil branku!
    MAREK DANÍČEK vyslal nádherným golfákem puk k protější tyči – krása pohledět. Na světelné tabuli tak u skóre domácích svítí dvojciferná číslovka – 10:0. Asistence: Jaroslav Bolehovský, Filip Samek.

55:03
    Novotného pokus vykryl Tvrzník, stejně jako dorážky z následného tlaku.

53:37
    Pokus hradeckého obránce od modré rozezněl mantinel za brankou.

52:47
    Střela FILIPA SAMKA po zemi z mezikruží si našla cestu mezi betony Tvrzníka až do branky hostů – 9:0. Bez asistence.

51:50
    Nedůraznosti v Tvrzníkově brankovišti využil ADAM NOVOTNÝ, puk nadvakrát dorazil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Jón.

51:12
    Dominik Pavlík si v bezprostřední blízkosti zpracoval puk a ocitl se sám před Tvrzníkem, ten jeho pokus lapil.

50:30

49:38
    Tvrdé souboje na obou stranách kluziště, Hradec pravděpodobně přežije i toto oslabení.

49:02
    Další příležitost v podobě početní výhody pro Spartu, podaří se jim dnes poprvé rozvlnit síť domácích?

48:30
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Daníček – 2 min., napadení.

47:00

46:34
    Petřík byl prověřen Cichoněm, puk mu vypadl z výstroje.

45:38
    Nepřesnost při přesilovce Sparty. Domácí vyhazují kotouč až k Tvrzníkovi.

45:00
    Mráz – 2 min., hrubost.

44:42
    Hradec teď těží více ze hry, Sparta odpovídá tvrdou obranou.

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 1. Jón (Burda, Pavlík), 2. Jedlička (Mráz), 5. Daníček (Bolehovský), 8. Bolehovský (Daníček), 15. Jedlička (Ondruš, Vítek), 35. Novotný (Jón), 43. Vítek (Voděracký), 52. Novotný (Jón), 53. Samek, 57. Daníček (Bolehovský, Samek)

Mountfield HK: Meišner (Petřík) – Černý, Samek, Burda, Ondruš, Mráz, Janeček, Pánek – Novotný, Pavlík, Jón, Hendrych, Daníček, Bolehovský, Jedlička, Voděracký, Vítek, Frolík, Páleník, Bednář
    Trenér: Václav Pánek

HC Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Ševčík, Filip, Novák, Cichoň, Martoň, Hašek, Janský – Veselý, Žemlička, Motlíček, Topol, Dvořák, Jakab, Adamec, Marek, Novotný, Iliushchenko
    Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Všetečka – Šesták, Maštalíř