Púchov – Dubnica 1:2 (kon.) | Považská Bystrica – Šamorín 2:3 (kon.) | Myjava – Žilina B 2:0 (kon.)
TJ Spartak Myjava
2:0 (2:0)
MŠK Žilina B
sk Sobota 30.07.2022, 19:00 • Spartak Myjava • MONACObet liga • 3. kolo

Spartak Myjava dvomi gólmi z prvého polčasu porazila mladíkov zo Žiliny 2:0 a ide dokonca na čelo tabuľky. Nováčik pokračuje v solídnych výkonoch, zatiaľ čo MŠK sa trápi a po troch kolách zostáva bez bodu. (20:47:31)

90+3

90+3
    Nákop na prednú tyč priniesol chaos, ale nie ohrozenie brány.

90+2
    Zbytočná karta pred koncom duelu, vidí ju po tvrdom faule na krídle Jakub Tancík.

90+2
    Spartak ešte s jedným rohovým kopom. A hoci z neho nezapršalo, je rozhodnuté.

90+1
    Vladimír Trabalík mal veľa priestoru pred pokutovým územím, rozhodol sa zakončiť. Výsledkom toho je pohodlný zákrok Kubicu.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Flamikov taktický faul na Šnajdera. Zaujímavosťou je, že dnes sme videli len jedinú žltú kartu.

89
    Teplan sa ponáhľa s rozohrávkou, ale aj tu stráca Žilina azda desať či pätnásť sekúnd.

88
    Zdá sa, že je rozhodnuté. Hrá sa ďaleko od Kubicu, navyše Myjava bude vhadzovať.

87
    Bude zaujímavé sledovať pozápasový report so štatistkami jednotlivcov. Pekár to skúša zo všetkých pozícií, jeho ďalšia strela bola len zablokovaná.

86
    Záverečný tlak MŠK sa zvyšuje, ale čo z toho, keď Kudlička zostal na ľavom krídle nepodporený a prehral súboj.

85
    Moje slová takmer potvrdil Šnajder, ktorý z diaľky vyslal projektil. Ten síce na bránu nemieril, ale Kubicu riadne vystrašil.

85
    Tesne vedľa hlavičkoval jeden z domácich borcov! Spartak sa zahráva s osudom, pretože ak príde jeden gól hostí, tak to bude riadna dráma.

84
    Tancík získava štandardku z pravej strany. Čas uteká, Myjava blízko k druhej výhre.

84
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B:
    z ihriska odchádza Mario Sauer, prichádza Matúš Capko.

84
    Domáci po tomto striedaní už žiadne ďalšie zmeny urobiť nemôžu, Žilinčania môžu do hry poslať ešte dvoch hráčov.

83
    Striedanie v tíme Spartak Myjava:
    z ihriska odchádza Arthur Angelo Legnani, prichádza Dominik Martišiak.

82
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

81
    z ihriska odchádza Henry Addo, prichádza Filip Mráz.
    81. Pekár (MYJ), Teplan (ZIN)

81
    Pekár azda ani na piaty pokus neskóruje! Pravačka mierila k pravej žrdi, Teplan vyráža!

80
    Henry Addo avizuje kŕče a musí dole z ihriska. Krátka presilovka pre Myjavu, ktorá je tak opäť o niečo bližšie k výhre.
    79. Olejník (MYJ), Teplan (ZIN)

79
    Zápas zostáva otvorený aj na začiatku 79. minúty. Olejník so šikovnom pätičkou spred malého vápna, Teplan drží MŠK v hre o body!

78
    Kombinácia trojice Trabalík – Addo – Šnajder. Posledný menovaný zakončil z dvadsiatich metrov iba nad.

77
    A na druhej strane sa nedohodla na zakončení dvojica Olejník – Pekár, kapitán domácim predsa len pálil... Iba doprostred brány a po zemi.

77
    Strieľaný center do šestnástky z pravej strany, Kubica vyráža pred seba.

76
    Všadeprítomný Pekár sa k lopte nakoniec nedostal. Hostia s maximálnym vabankom, aj preto sa im kopia chyby v obrane.

75
    Kapitánsku pásku od Oravca prevzal pred piatimi minútami Jaššo. Stopér Žiliny odvrátil akciu súpera po krídle.

74
    Dnešné stretnutie sleduje 532 divákov.
    73. Pekár (MYJ)

73
    Pekár odmieta definitívu po druhý raz! Skvelý oblúčik za obranu od Olejníka, kapitán domácich prestreľuje z voleja hádam aj celý štadión!

73
    Exekútor voľného kopu to skúsil priamo na bránku súpera, ale lopta smerovala vedľa nej. Nasleduje odkop.

72
    z ihriska odchádza Adam Cisár, prichádza Jakub Tancík.

72
    Séria štandardiek pokračuje. Prvá bola odvrátená, no potom s faulom prišiel čerstvý Šnajder.

71
    Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

70
    z ihriska odchádza Martin Oravec, prichádza Dominik Šnajder.

69
    Spartak sa nikam nemusí ponáhľať, všetko hrá v jeho prospech. Desať sekúnd sa našetrí pri jednom vhadzovaní, ďalších desať pri druhom a zrazu máme ďalšiu minútu za sebou.

68
    Hrá sa zo strany na stranu, otvorený futbal sa musí páčiť.

67
    Šošoni sa neprepracovali ku koncovke vo veľkom vápne. Kontra nevyšla ani domácim.
    66. Pekár (MYJ)

66
    Štefan Pekár mohol výhru spečatiť. Šikovne si nabehol do šestnástky a vyskúšal šťastie z uhla, odkiaľ trafil ľavú tyč!

64
    Olejník ukázal svoju rýchlosť, viac mu nebolo dopriate. Dôvodom je ofsajd.

63
    Ak si odmyslíme prvé tri minúty v druhom polčase, tak márne čakáme na momenty, ktoré by nás dvihli zo sedadiel.

62
    Flamik faulovaný v hĺbke poľa, Spartak ale bleskovo stráca loptu.

61
    Už som to načrtol pred niekoľkými minútami. Myjavčania bránia so siedmimi, ak nie s ôsmimi hráčmi pred a vo vlastnej šestnástke. Kudlička sa dostal k hlavičke, no radšej mal zvoliť iné zakončenie.

60
    Hodina zápasu za nami, hostia potrebujú výraznú zmenu – inak domov odídu bez bodov.

59
    z ihriska odchádza Mário Lopušan, prichádza Stanislav Olejník.
    z ihriska odchádza Jakub Buchel, prichádza Samuel Flamik.

58
    Maroš Čurik vyskočil do vzduchu, no tiesnený hlavičkoval len nad.

57
    Center na zadnú žrď sa gólom neskončil, o pár sekúnd neskôr sa útočným faulom previnil Kudlička.

56
    Je ťažké sa presadiť, keď v šestnástke proti vám stojí hneď sedem hráčov súpera a brankár. Addo triafa prvého obrancu, uvidíme roh.

55
    Prvým potrestaným hráčom duelu je Mário Lopušan, ktorý sklzom prebrúsil nohy Kopáska.

54
    Buchel s dlhým nákopom neuspel. Spartak sa sústreďuje viac na defenzívnu činnosť.

53
    Kopásek neudržal loptu v hre, nasleduje odkop od brány Kubicu, ktorého po zmene strán podržalo brvno.

52
    Myjave stačí hroziť z brejkov, ako bol tento. Cisár spracoval prihrávku pre Pekára, ktorý pálil len pod strechu tribúny.

50
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

49
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.
    48. Addo (ZIN)

48
    Brvno! Henry Addo sa nádherne zbavil obrancu, aby ľavačkou vypálil len do hornej žrde!
    47. Correia (MYJ)

47
    Minútu po prestávke mohlo byť 3:0! Correia sa oprel do hlavičky po centri Pekára z rohu, mieril meter nad.

46
    z ihriska odchádza Lukáš Prokop, prichádza Timotej Jambor.

46
    Začal sa druhý polčas.

Myjava potvrdzuje, že v II. lige nebude iba do počtu. Domáci sú od úvodu lepším tímom, keď trestajú chyby mladých Žilinčanov v defenzíve. Prv tak učinil po zlom odkope Cisár, neskôr stratu lopty pri rozohrávke premenil na gól Benovič.

Druhý polčas sa začne približne o 20:00.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.
    45. Samuel BENOVIČ - 2:0

45
    Myjava dala gól! Fantastická technická strela pravou nohou z 22 metrov! SAMUEL BENOVIČ využíva zaváhanie hostí pri rozohrávke, keď loptu sám získal, následne potiahol dopredu a presnou ranou prekonáva prekvapeného Teplana!

44
    Prihrávka sa krútila na prednú žrď, lenže tam sa jeden zo stopérov Spartaka nepresadil.
    43. Lopušan (MYJ), Teplan (ZIN)

43
    Lopušan vypálil z približne 25 metrov, lopta smerovala pod brvno. Teplan musel vytiahnuť zákrok, roh.

42
    Center preletel celou šírkou pokutového územia bez odozvy. MŠK pokračuje v ofenzíve.

41
    Starší a skúsenejší Myjavčania dominujú v súbojoch na zemi i vo vzduchu. Toman a spol. odvrátili akciu súpera na roh.

40
    Tlieskame Oravcovej myšlienke, ale to je tak všetko, čo môžeme urobiť. Žilinčanom uprieť snahu nemožno, avšak predfinálna a finálna fáza hosťom absentuje.

39
    Výborná práca Benoviča i Legnaniho. Prvý menovaný ukázal bravúrny dribling v strede poľa, druhý futbalista zase v šestnástke. Škoda, že zakončenie bolo zablokované.

38
    Vladimír Trabalík sa pri vhadzovaní musí posunúť o niekoľko metrov späť. Náznak tlaku hostí už dávno pominul.

37
    A opäť to skúšal ľavý krídelník Myjavy, opäť to bolo veľmi nepresné... Zaslúžilo si to aspoň potlesk na tribúne.

36
    Z voleja zo štrnástich metrov prestreľuje Legnani. Bývalý hráč druholigového Popradu bol navyše tiesnený, nemal veľa priestoru si pozíciu vylepšiť.

35
    Intenzita striel šošonov sa zvyšuje, chýba už len presnosť. Do priestoru troch žrdí nemieril ani Gono.
    34. Pekár (MYJ), Teplan (ZIN)

34
    Naopak, mohli sami skórovať! Pekár napriahol spoza šestnástky, Teplan musel ísť na zem a koncovku iba vyrazil pred seba!

33
    Chaos pred domácou bránou. Correia neodvrátil ďalší roh podľa predstáv, Myjavčania môžu byť radi, že neinkasovali.

32
    Kopásek s Trabalíkom sa nedohodli, zakončenie na Kubicu z toho nebolo.

31
    Rozvinutý atak Žilinčanov sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa ale guľatého telesa dotkol domáci hráč, pokračovať tak budeme štandardkou spoza rohového polkruhu.

30
    Presúvame sa do druhej polhodiny duelu. Hostia v ostatných minútach držia loptu viac na kopačkách, potrebujú k tomu pridať aj príležitosti.

29
    V postavení mimo hry na ľavej strane MŠK Samuel Kopásek.
    28. Legnani (MYJ)

28
    Arthur Legnani azda ani nečakal, že si k nemu lopta nájde cestu po nákope z pravej strany. Obranca vypustil súboj, Brazílčan s týmto nepočítal a tak sa od neho lopta odráža vedľa brány!

27
    Toman si trochu bláznivo naskočil na center, pri dopade vystrúhal nepríjemnú grimasu. Hlavička každopádne smerovala mimo.

26
    Roh aj na druhej strane, vybojoval ho Čurik.

26
    Lopta sa dostala na hlavu Adda, ktorý síce je pri všetkom podstatnom z pohľadu svojho celku, je však maximálne nepresný.

25
    Žilinčania získavajú rohový kop. Dokážu prekvapiť v tomto smere skúsenejších Myjavčanov?

24
    Ozvali sa aj diváci, ktorí si pýtali penaltu po ruke Mynářa. Neúspešne.

23
    Rukou si pri spracovaní v šestnástke protivníka pomáhal aj domáci hráč.

22
    Nebolo to naschvál, ale hra rukou sa píska. Hornú končatinu mal ďaleko od seba Addo.

21
    Mladíci spod Dubňa prehlbujú svoju mizériu v aktuálnej sezóne. Dvadsať minút za nami, zaslúžené vedenie pre nováčika.
    20. Adam CISÁR - 1:0

20
    Myjava dala gól! Tragická defenzíva Žiliny pri bránení centra! Loptu neodvrátil z malého vápna Trabalík, čo pohotovo využil ADAM CISÁR a zblízka otvára skóre!

18
    Addo sa snažil vyzvŕtať stopéra Myjavy, no práve od neho sa lopta odrazila mimo ihriska.

17
    Ofsajdové postavenie jedného zo žilinských futbalistov.

16
    Ďalší pokus mieri mimo, domáci sa teraz nevedia trafiť do priestoru troch žrdí.

14
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

13
    Nepresná lopta v podaní kapitána Myjavčanov a zároveň najstaršieho hráča na ihrisku Štefana Pekára. Guľaté teleso skončilo len na ochrannej sieti za svätyňou MŠK.

12
    Lopušan schytal úder do tváre vo vzdušnom súboji, ani z tohto karta nebude. Môžeme konštatovať, že sa v rukavičkách rozhodne nehrá.

11
    Štandardka úspech nepriniesla, hostia sa bezproblémovo ubránili.

10
    Rýchly atak Spartaka po ľavej strane. Legnani prízemným centrom v šestnástke našiel iba Mynářa. Roh.

8
    Legnaniho pokus z mierneho uhla nemal potrebnú razanciu. Teplan si pripísal pohodlný zákrok.

7
    Jasné ťahanie za dres od Oravca v strede ihriska. Hlavný arbiter sa zmiloval nad kapitánom MŠK, ktorý za to mohol byť "odmenený" kartou.

6
    Nováčik o čosi aktívnejší v prvých minútach, na druhej strane sa mu nedarí prebojovať do zakončenia.

5
    Náprah Oravca z veľkej vzdialenosti, lopta končí na tribúne za bránou. Inak je dnes štadión v Myjave skôr riedko obsadený.

4
    Mário Lopušan zostal ležať na zemi, Pavol Greško hru prerušil, nikoho však nepotrestal.

3
    S úvodnou ofenzívnou akciou už aj hostia zo Žiliny. Kubica reagovať nemusel, rozohráva z malého vápna.
    2. Pekár (MYJ)

2
    Už po osemdesiatich sekundách mohlo byť 1:0! Domáci s centrom sprava, Buchel vyhral hlavičku a Pekár ani na dvakrát z ôsmich metrov nepálil medzi tri žrde!

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Náhradníci: Koníček, Solnička – Halabrín, Flamik, Olejník, Sivák, Pafka, Martišiak, Tancík
    Trenér: Lukáš Kaplan

MŠK Žilina B: Teplan – Trabalík, Mynář, Jaššo, Kopásek, Oravec (C), Sauer, Gono, Addo, Kudlička, Prokop
    Náhradníci: Belaník – Pečarka, Capko, Šnajder, Mráz, Jambor
    Trenér: Vladimír Veselý

Rozhodca: Pavol Greško – Roman Poracký, Tomáš Ralbovský.

Na Myjavu čaká tretí duel po postupe a tretí doma. V prvom Spartak zdolal Šamorín 1:0, v druhom remizoval s Petržalkou 1:1. Z pohľadu formy bude nováčik favoritom, ale II. liga je aj tento rok riadne nevyspytateľná.

Béčko Žiliny je jedným z troch tímov, ktoré v dvoch kolách nebodovalo. Totožné prehry 1:2 s Púchovom a rezervou Slovana poslali MŠK na štrnáste miesto – horší sú len novici z Prešova a Dolného Kubína. V piatok sa darilo seniorom šošonov, ktorí triumfovali vo Fortuna lige nad Banskou Bystricou. Budú to v sobotu body aj pre ich mladších kolegov?

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 3. kola II. ligy medzi Spartak Myjava a MŠK Žilina B.

Stretnutie sa začne o 19:00.