Česko – Švédsko 4:2 (kon.) | Kanada – Finsko 6:0 (kon.)
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Finsko
Sobota 30.07.2022, 03:00 • Peavey Mart Centrium • Reprezentace do 18 let

To je ode mě pro dnešek vše a zase někdy na počtenou. (05:31:11)

Poslední páteční přípravný duel v Red Deer vyzněl daleko lépe pro Kanadu, která rozstřílela Finsko 6:0. Javorové listy své branky rozdělili rovnoměrně do všech tří třetin a generálku před Hlinka Gretzky Cupem absolvovali na jedničku.

Se závěrečnou sirénou se ještě u kanadské branky strhla menší bitka, rozhodčí ji ale včas uklidnili a Kanaďané mohou slavit.

59:36
    Kanada v poklidu dohrává zápas a už se nikam nežene.

59:00
    Hraje se poslední minuta zápasu.

58:56

58:02
    Ve vlastní přesilovce se dopředu skvěle proháčkoval Halttunen, který následně vystřelil z pravé strany, Ratzlaf jeho střelu vyrazil betonem.

56:56
    Kanadu čeká další oslabení, menší trest totiž vyfasoval Calum Ritchie.

55:50
    Na druhé straně vyslal projektil takřka od modré Kiiskinen, ke své smůle však přestřelil.

55:06
    Rehkopf pálil z pravé strany, jeho forhendová dělovka se ale neujala.

51:55
    Kanada před koncem třetí třetiny vystřídala brankáře a do klece se staví Ratzlaf.

51:31
    Hosté v plném počtu. Finové ubránili oslabení a jsou znovu v pěti.

50:12
    Do hry se vrací všichni tři hříšníci, kteří se provinili hrubostí.

49:31
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Junkkari – 2 min., hákování.

48:12
    Po bitce si Finové zahrají oslabení. Na dvě minuty míří na trestnou Muhonen. Benson a Alasiuria obdrželi rovněž trest za hrubost.

48:12
    Zápas teď osvěžila menší bitka obou týmů mezi střídačkami.

48:00
    I u Finů došlo ke střídání brankářů. Mezi tři tyče se postavil Petteri Rimpinen,

47:22
    Po komerční přestávce hra pokračuje.

Martina Kramerová

Branky a nahrávky: 13. Yager (Tourigny, Heidt), 18. Barkey (Howe, MacKinnon), 29. Lind (Molendyk), 36. Cataford (Weinstein, Gauthier), 43. Benson (Cataford), 44. Howe (Wood)

Kanada: Bjarnason (Ratzlaf) – Molendyk, Bonk, Price, Tourigny, Weinstein, Allen, MacKinnon – Benson, Ritchie, Cataford – Cristall, Yager, Heidt – Lind, Gauthier, Wood – Rehkopf, Barkey, Barlow – Howe.
    Trenér: Stéphane Julien

Finsko: Vinni (Rimpinen) – Kiviharju, Väisänen, Pieniniemi, Muhonen, Kangas, Junkkari, Kiukas, Prihti – Uronen, Kumpulainen, Halttunen – Nurmi, Hynninen, Kiiskinen – Järventie, Alasiurua, Saarelainen – Pohjalainen, Leppä, Eliseev – Lind, Ylitalo.
    Trenér: Lauri Meriviki