Švýcarsko – Slovensko 2:3 (po pr.) | Švédsko – Kanada 0:3 (kon.)
Švédsko
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Kanada
Čtvrtek 04.08.2022, 03:08 • Peavey Mart Centrium, Red Deer • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:45:16)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Noel Nordh (Švédsko) a Zachary Benson (Kanada).

Statistiky

Střely na branku: 43:18
    Zásahy brankářů: 18:40
    Trestné minuty: 2:8

Je dobojováno. I když jsme ve třetí části viděli zvýšenou aktivitu Švédů, kteří navíc měli k dispozici dvě přesilové hry, tak seveřané na Ratzlaffa recept nenašli. Na druhé straně si byla Kanada vědoma svého náskoku, nikam zvlášť se nehnala, přesto to stačilo na hladké udržení náskoku. Ve třetí třetině jsme gól neviděli a zápas tak skončil výsledkem 0:3. Kanada se stala vítězem skupiny A a v semifinále turnaje se utká s Finskem. Na Švédsko čeká Česko, vítěz skupiny B.

59:24
    Kanaďané nahazují do útočného pásma a odjíždí střídat.

58:49
    Přihrávku zpoza branky dostal Wood, mohl zakončovat z bezprostřední blízkosti, jenže puk se mu svezl po holi a sotva doklouzal k Olssonovi.

57:53
    Švédové touží alespoň snížit, Kanada si však dává velký pozor a dělá vše pro to, aby Ratzlaff vychytal nulu.

57:02
    Kanada je v plném počtu, Cataford v témže okamžiku dostal puk alespoň do středního pásma.

56:29
    Až nyní dokázali vymyslet několik střeleckých pokusů, ty ovšem končí na dobrých kanadských blocích.

56:04
    Minuta přesilovky je pryč a Švédové se ještě nedokázali udržet v útočném pásmu.

55:02
    Pro Jacoba Sagadina to bylo opravdu těžké střídání, nejprve při bránění schytal tři nepříjemné zásahy pukem a vše vyvrcholilo nedovoleným hitem od Barkeyho...

55:02
    Další přesilovka pro Švédsko. Denver Barkey tvrdě atakoval Sagadina a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

54:55
    Neuspěl ani Price, jeho pokus od modré Olsson srazil do rohu.

54:05
    Ke střele se teď dostal Oliver Bonk, na Olssona si ovšem se svou ranou od modré nepřišel.

53:52
    Kanada se směrem kupředu už nikam zvlášť nežene, v kombinaci je navíc poměrně dost chyb.

52:57
    Další výborný Weinsteinův obranný zákrok, nyní se rybičkou vrhl pod nohy soupeře a čistým způsobem mu zabránil se dostat do sóla!

52:08
    Kanada oslabení přečkala bez úhony a hraje se v pěti na obou stranách.

51:58
    Felix Nilsson branku netrefil, puk skončil mimo ledovou plochu. Bylo to však s tečí, takže se vhazuje po Ratzlaffově levici.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Ritchie (Cataford, MacKinnon), 31. Benson (Gauthier, Yager), 38. Yager (Ritchie, Cristall)

Švédsko: Olsson (Erliden) – Willander, Lindstein, Bergström, Sandin-Pellikka, Kostadinski, Landén, E. Nilsson – Nordh, Forsfjäll, Stenberg – Sagranden, Edstrom, Dower Nilsson – Carlsson, Johansson, F. Nilsson – Pettersson, Kling, G. Kangas – Sagadin.
    Kanada: Ratzlaff (Bjarnason) – Bonk, Molendyk, Tourigny, Price, Allen, Weinstein, MacKinnon – Gauthier, Yager, Benson – Ritchie, K. Lind, Cataford – Wood, Rehkopf, Cristall – Barlow, Barkey, Heidt – Howe.