K. Vary – Mountfield HK 2:1 (kon.) | HC Slovan – Sparta 1:6 (kon.) | Davos – Salzburg 2:1 (kon.)
Ukrajina – Vítkovice 4:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 5:0 (kon.) | HS Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Salzburg 0:5 (kon.) | Sparta – Vítkovice 5:3 (kon.) | Třinec – Davos 1:3 (kon.)
HS Riga – Ukrajina 6:5 (2:0 po s.n.)
Mountfield HK
0:5 (0:1, 0:0, 0:4)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 05.08.2022, 16:00 • Werk Arena, Třinec • President Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dalším zápasem ve velké WERK Aréně je duel mezi hradeckým Mountfieldem a Salzburgem. Jde o souboj poražených v prvním utkání. Salzburg ztratil zápas s Davosem v samém závěru, Hradečtí od úvodního gólu prohrávali s karlovarskou Energií a vyrovnat už nedokázali.

Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Burda, Samek, Mráz, Černý, Janeček, Forejtek, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Jón, Pavlík, Vítek, Voděracký, V. Aschenbrenner, Daníček, Hendrych, Jedlička, Bednář, Páleník, Frolík.
    Trenér: Pánek.

EC Red Bull Salzburg: Windhofer (Haim) – Beck, Kaiser, Baumann, Schellander, Gruber, Wieselthaler – Hutzinger, Hummer, Krening, Riepl, Kogler, Heimel, Haiböck, Gesson, Strainovic, I. Zelenov, V. Zelenov, Wotschinski.
    Trenér: Byström.

00:01

00:05
    Salzburg zahrozil hned po buly, z pravého kruhu střílel Hummer, ale gólman Petřík utěsnil tyčku a puk za záda nepustil.

00:33
    Neuplynula ani minuta a máme tady první vyloučení. Na dvě minuty za hákování byl vyloučen Dominik Pavlík.

01:32
    Po přihrávce Becka od modré střílel od pravého mantinelu Schellanger, ale jeho střelu vyrazil Petřík. Pár sekund na to pálil z mezikruží Ivan Zelenov, ale ani on nepřekonal hradeckého brankáře.

02:28
    Podobný vzorec jako prvním případě, akorát od modré přihrával Kaiser a od pravého mantinelu střílel Haiböck. I v tomto případě byl úspěšnějším brankář Petřík.

03:03
    Při hře v plném počtu sebral Frolík soupeři puk, otočil se u pravé tyče a zkusil vystřelit, jenže poslal kotouč vedle branky.

04:49
    Salzburg má v úvodní pětiminutovce více ze hry, ale zatím bet efektu.

06:23
    Hradec se na chvíli nastěhoval do útočného pásma, ale tam po kombinaci přišel o puk.

06:58
    Salzburg si zahraje další přesilovku. Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Ondřej Páleník.

07:47
    Hradci se podařilo získat puk v obranném pásmu a vyvézt ho ven, jenže pár sekund na to přišel hvizd rozhodčího pro porušení pravidla o ofsajdu.

08:38
    Kaiser tak dlouho míchal s pukem v útočném pásmu, až o něj přišel.

09:00
    Přesilovka Salzburgu skončila, brankář Petřík neměl téměř žádnou práci.

09:24
    Mráz poslal od pravého mantinelu pouze propagační střelu do chumlu hráčů, kterou zneškodnil gólman Windhofer.

11:29
    Daníček proklouzal od pravého mantinelu až mezi kruhy, aby se dostal do obrovské šance, ale když byl před brankou, jaksi zapomněl vystřelit.

12:24
    Bednář přihrál v obranném pásmu Schellangerovi, který chtěl proniknout po pravém mantinelu, ale tam hned v prvním souboji přišel o puk.

14:57
    Nahození Burdy od levé strany modré čáry prolétlo kolem vzdálenější tyče.

15:18
    Na druhé straně po přejetí modré čáry vystřelil hráč Salzburgu na hradeckou branku, ale Petřík neměl s letícím pukem velkou práci a kotouč přikryl.

15:50
    Akci Salzburgu překazil hvizd rozhodčího a předčasné vniknutí hráče v modrém dresu do útočného pásma.

16:02
    Hradečtí se po buly vydali do útočného pásma, kde se s pukem uvolnil Bednář a střelou z nějakých sedmi metrů vyzkoušel pozornost gólmana Windhofera. Rakouský gólman puk vyrazil vedle branky.

17:36
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Po sérii nepřesností vyslal Gesson krásnou přihrávku do jízdy LUCOVI KOGLEROVI, který si najel před Petříka a střelou do horní poloviny branky otevřel skóre! Asistence: Adrian Gesson, Raphael Riepl – 0:1.
    17:36 KOGLER - 0:1

18:15
    Salzburg bude mít šanci na zvýšení náskoku. Jaroslav Bolehovský krosčekoval před vlastní brankou protihráče a musí strávit dvě minuty na trestné lavici.

19:30
    Hradeckým se daří získávat puky a vyhazovat je z vlastního pásma.

19:53
    Kogler se s pukem protáhl až za hradeckou branku, ale do zakončení se nedostal.

20:00

První třetina česko-rakouského souboje je minulostí. Salzburg byl po většinu dvacetiminutovky lepším týmem, dokázal si vybojovat několik přesilovek a nakonec skóroval ze samostatného úniku, který proměnil v jediný gól Kogler.

20:01

20:20
    Hradečtí vyhráli buly a zamířili do útočného pásma, kde se pokusil o střelu Černý, ale jeho pokus byl zablokován.

20:46
    Hradečtí hrají v plném počtu.

21:39
    Do akce musel jít gólman Petřík, který zneškodnil nahození Hummera od levého mantinelu.

21:58
    Po přihrávce Haiböcka střílel z pravého kruhu Gesson, brankář Petřík střelu dobře viděl a schoval puk do výstroje.

23:29
    Daníček se průnikem po mantinelu vyhnul dvěma napadajícím hráčům, ale nakonec za brankou o puk přišel.

24:06
    Vojtěch Aschenbrenner nedostal puk přes o mantinel do středního pásma, ke kotouči se dostali hráči Salzburgu, Vasilij Zelenov přihrál před branku Hummerovi, který zamíchal s pukem před Petříkem, ale přes klečícího gólmana Hradce kotouč do branky nedostal.

26:16
    Bude se vylučovat a znovu na straně Hradce. Dvouminutový trest si odpyká Marek Mráz za nedovolené bránění.

27:10
    Salzburg první půl minutu strávil ve vlastním pásmu, následně se na pár sekund poohlídl u soupeře a za pomocí hradeckých hráčů zamířil zpátky. Přesilovka se Rakušanům nedaří.

28:08
    Kaiser vjel středem hřiště do útočného pásma, objel si bránícího soupeře a poté vystřelil na delší tyč, avšak branku netrefil.

28:17
    Na druhé straně po průniku Hendrycha byla posunuta branka Salzburgu. Sudí přerušili hru, nyní je třeba udělat nové díry v brance.

28:17
    Branka je opravená, může se hrát.

28:30
    Dlouho se nehrálo, nahození od mantinelu přikryl gólman Windhofer. Vhazování po levici rakouského brankáře.

29:02
    Hradečtí se dopustili zakázaného uvolnění, rozhodčí si ještě vyměňuje názory s trenérem východočeského celku.

30:02
    Ivan Zelenov prostřelil z levé strany brankáře Petříka, ale puk se odrazil od vnější části brankové konstrukce zpět do hry.

30:35
    Hendrych vykouzlil zpoza branky zajímavou přihrávku před brankoviště, kde byl Jón, ale ten z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře Windhofera.

31:59
    Poprvé se bude vylučovat na straně Salzburgu. Konstantin Hummer zahákoval protihráče a následuje dvouminutový trest.

32:34
    Bolehovský střílel z levé strany téměř od mantinelu a nepřipravenou střelu poslal vedle branky.

33:08
    Po křížné přihrávce Jakuba Aschenbrennera střílel z levého křídla Bolehovský, ale opět nepřesně.

33:58
    Hradeckým dlouho trvá příprava na střelu. Po dlouhém křížném pasu Jóna střílel z pravého kruhu Vojtěch Aschenbrenner. Brankář Windhofer měl dost času na to, aby se přesunul k druhé tyči a střelu kryl.

34:16
    Salzburg úvodní oslabení přežil bez ztráty gólu, nyní už je kompletní.

34:59
    Střelu Kaisera od modré čáry jeden z hráčů tečoval před Petříkem, ale puk se jen odrazil od zadního mantinelu.

35:20
    Petřík znovu zasahoval, když střelu Ivana Zelenova od pravého mantinelu sklepl k brankáři Baumann.

35:53
    Salzburg chtěl ukázat akci na jeden dotek, ale poslední přihrávka postrádala přesnost. Puku se zmocnili hradečtí obránci a po závaru před východočeskou brankou i gólman Petřík.

36:42
    Nahození Schellangera od levého mantinelu pokryl brankář Petřík.

37:12
    Bednář se zkoušel protáhnout po pravé straně, prvního protihráče zvládl obejít, druhého už ne.

37:17
    Hradec bude mít v závěru druhé třetiny výhodu další přesilové hry. Za krosček byl vyloučen na dvě minuty Rio Kaiser.

38:17
    Po souboji u mantinelu vznikla menší šarvátka mezi Mrázem a Baumannem. Rozhodčí nebudou vylučovat, ale vykázali hru do středního pásma.

38:55
    Daníčkovi nesedla střela od modré čáry, puk pouze proklouzl mezi kruhy, kde byli připraveni hráči Salzburgu a kotouč vyhodili do útočného pásma.

39:29
    Salzburg je kompletní, brankář Petřík sledoval nepovedenou střelu Vasilije Zelenova zpoza levého kruhu, která minula branku.

40:00

Až na zápas mezi Třincem a Karlovými Vary to vypadá na skupinu chudou na góly. Na jeden gól z první třetiny celky navázaly nulou, bohužel ani v ofenzivní části to nebylo nijak výživné na zajímavé momenty. Uvidíme, co ukáže třetí třetina.

40:01

40:27
    Hradečtí se hned v úvodu dostali do šance, po přihrávce Vojtěcha Aschenbrennera od mantinelu střílel z mezikruží Pavlík, ale prudkou střelou přestřelil branku.

41:19
    Tečovaná střela Daníčka od modré čáry se odrazila k pravé tyči, kde číhal Hendrych, ale ten z voleje orazítkoval tyč!

41:22
    Hradec si zahraje přesilovku. Na dvě minuty za držení byl vyloučen Julian Beck.

42:06
    Aktivní pohyb Salzburgu dělá Hradeckým problémy.

42:31
    Nahození Jóna z levé strany modré čáry minulo branku.

42:42
    Jón o pár sekund později zkusil vystřelit z mezikruží přes obránce, ale Windhofer si poradil i s touto akcí.

43:12
    Nahození Černého od modré čáry prolétlo kolem levé tyče, puku se zmocnili Rakušané a vyhodili jej do útočného pásma.

44:42
    Wotschinski objel hradeckou branku ve směru hodinových ručiček a zkoušel zakončit z otočky, jenže Petřík odolal. Po následné rozmíšce sudí vykázali hru do středního pásma.

45:51
    Hradečtí se snaží s výsledkem něco udělat, nepřesný pas hráčů Salzburgu končí zakázaným uvolněním.

46:05
    Jedlička po odpískání sundal na led Gessona a čeká ho trest. Dvě minuzy za nedovolené bránění.

46:11
    Rakušané bleskově využili přesilovou hru. Po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Kaiser, k odraženému puku se dostal VASILIJ ZELENOV a po kličce do forhendu uklidil puk do odkryté branky! Asistence: Rio Kaiser – 0:2.
    46:11 V. ZELENOV - 0:2

47:54
    Rakušané byli znovu při chuti, dostali se do útočného pásma a zakončili. Přihrávku zpoza branky Hradečtí sice zachytili, ale skákavý puk se dostal k LUCOVI KOGLEROVI, který ze vzduchu napálil puk do branky – 0:3.
    47:54 KOGLER - 0:3

48:59
    Salzburg si zahraje přesilovou hru. Za zásah do oblasti hlavy a krku byl vyloučen Jakub Jón. Výše trestu: dvě minuty.

49:33
    Nahození hráčů Salzburgu propadlo až k brankáři Petříkovi, který před klouzajícím soupeřem přikryl puk.

50:17
    Hradec se vydal do útoku, ale Vojtěch Aschenbrenner nezakončil akci levou stranou střelou. Následoval protiútok, po kterém byli hráči Salzburgu přesnější, ale Hradec má v brance Petříka, který šanci soupeře chytil.

51:03
    Jen co přesilovka Salzburgu skončila, přišel faul Becka, který seknul jednoho z hradeckých hráčů, a přesilovku si zahraje Hradec.

51:03
    Trenér Hradce Králové si vzal oddechový čas.

51:24
    Samek podrazil Schellangera a rozhodčí nařídili trestné střílení.

51:24
    K trestnému střílení se postavil VASILIJ ZELENOV, který si najel před branku, forhendovou kličkou zcela zmátl gólmana Petříka a uklidil puk do prázdné branky – 0:4!
    51:24 V. ZELENOV - 0:4

52:42
    Střelu Vítka z levého kruhu hráči Salzburgu zablokovali.

53:02
    Od modré pálil Daníček, po jeho prudké ráně zazvonila pravá tyč Windhoferovy branky.

53:39
    Hradci se nedaří v útoku. Pavlík objel branku a zkusil zakončit od pravé tyče, jenže ani on neprostřelil Windhofera.

53:58
    Co nejde Hradci, to jde Salzburgu. TIP HEIMEL dostal v útočném pásmu krátkou přihrávku od Gessona, natáhl ke střele a poslal puk přesně do levého horního růžku! Asistence: Adrian Gesson, Rio Kaiser – 0:5.
    53:58 HEIMEL - 0:5

55:16
    Faul loktem a opět se vylučuje. Hradecký tým oslabil Filip Samek, který v krátké době podruhé fauloval.

55:37
    Rychlý únik Hradeckých zastavil čárový rozhodčí odpískáním ofsajdu.

56:38
    První minuta přesilovky Salzburgu jako by nebyla. Co druhá? Od levého mantinelu vystřelil Gesson, ale trefil jen beton brankáře Petříka.

57:04
    Hradečtí vyhodili puk za obrannou modrou čáru.

57:18
    Další vyhození Hradeckých už zamířilo do útočného pásma a Východočeši jsou v plném počtu.

57:47
    Vojtěch Aschenbrenner a poté také Pavlík zkusili střílet v útočném pásmu, oba trefili pouze bránící hráče.

59:11
    Už to vypadalo na čestný úspěch, puk do úniku dostal Bednář, najel si před Windhofera, ale rakouského gólmana neprostřelil!

59:32
    Ivan Zelenov poslal k ledu za pomocí hokejky protihráče a závěr zápasu stráví na trestné lavici za hákování.

59:40
    Ještě jedno vyloučení. Hradec bude mít dvojnásobnou přesilovku, protože Luca Kogler vyhodil puk mimo hrací plochu, což je posouzeno jako zdržování hry.

Rakouský celek ve třetí části zcela rozstřílel hradecký tým, naopak Východočeši nebyli schopni překonat nejlepšího hráče Salzburgu brankáře Windhofera a zaslouženě končí zápas bez bodu.

Co to znamená pro další vývoj? Salzburg si do tabulky skupiny A připsal první tři body a bude čekat na vývoj posledního zápasu ve skupině mezi Třincem a Davosem. Hradec je po úvodním dnu na nule.

Nejlepší hráči: Jakub Bednář – Tobias Windhofer. (18:22:37)

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 18. Kogler (Gesson, Riepl), 47. V. Zelenov (Kaiser), 48. Kogler, 52. V. Zelenov (TS), 54. Heimel (Gesson, Kaiser)