Lotyšsko – Kanada 2:5 (kon.) | Německo – Rakousko 4:2 (kon.) | Finsko – Česko cz 4:3 (2:1 po s.n.)
Německo
4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Rakousko
Čtvrtek 11.08.2022, 04:00Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Alexander Blank se dnes prezentoval dobrým výkonem, který korunoval hattrickemn. (06:42:17)

Nejlepší hráči zápasu
    Německo: Alexander Blank
    Rakousko: Senna Peeters

Německo vyhrává tento zápas 4:2 a na střely 44:17. Rakousko dvakrát vedlo, ale na třetí a čtvrtou německou branku odpovědět nedokázalo. Zaslouženě vyhrává Německo.

59:30
    Německo hraje takticky velmi dobře.

58:59
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou. Buly před brankou Rakouska.

58:50
    Rakousko to zkouší bez brankáře v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a pravděpobně i v tomto zápase.

57:37
    Sebastian Wraneschitz vytěsnil kotouč vedle branky po střele z ostré pozice. Následně jeho tým vyhodil.

57:14
    Německo v přesilové hře na nějakou výraznější šanci čeká, nicméně kontroluje hru, což mu vzhledem k výsledku stačí.

56:51
    Rakousko vyhodilo znovu přes všechny čáry.

56:22
    Alexander Blank se dostal do zakončení, se kterým si poradil Sebastian Wraneschitz. Bude se vhazovat.

56:00
    Rakousko se dvakrát dokázalo osvobodit vyhozením z vlastního pásma. Hráči Německa musí o útočné pásmo bojovat.

55:46
    Vyloučení v týmu Rakousko:
    Senna Peeters – 2 min., hákování.

55:14
    Sebastian Wraneschitz kryje střelu, kterou vyslal jeden z hráčů Německa, Vhazovat se tedy bude před brankou.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Německo vede o dvě branky. Komerční přestávka.

54:40
    Rakousko rozehrává od své branky a pokouší se zbytky sil ještě vložit do útočné snahy.

53:30
    Luca Münzenberger rozehrává od své branky, soupeři jej napadali, ale Ian Scherzer kotouč vybojovat nedokázal.

53:06
    Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, což vyhovuje především Německu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Eham (Blank, Leonhardt), 24. Blank (Klein, Eham), 29. Blank (Volek, Samanski), 32. Blank (Volek) – 3. Peeters (Urbanek, Scherzer), 22. Dobnig (Peeters, Scherzer)

Německo: Bugl (Lunemann) – Szuber (A), Münzenberger (C), Glötzl (A), Klein, Geibel, Dziambor, Elten – Leonhardt, Eham, Blank – Samanski, Volek, Schweiger – Rutkowski, Hänelt, Rossmy – Proske, Del Monte, Heigl – Heigl.
    Rakousko: Wraneschitz (Sommer) – Sablattnig, Urbanek, Reinbacher, Tialler, Hörl, Necesany, Lindner, Preiml – Wallner (C), Lackner, Maier – Peeters (A), Thaler (A), Scherzer – Auer, van Ee, Dobnig – Geifes, Kramer, Wernicke.

Rozhodčí: Kika, Kova – Cattaneo, Oliver