Kroměříž – Ostrava B 2:0 (kon.) | Rosice – Frýdlant n/O 5:1 (kon.) | Vítkovice – Hodonín 0:1 (kon.)
MFK Vítkovice
0:1 (0:0)
FK Hodonín
Sobota 13.08.2022, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný podvečer, vážení fotbaloví fanoušci! Vítejte u textového přenosu zápasu druhého kola Moravskoslezské fotbalové ligy mezi domácími Vítkovicemi a hostujícím Hodonínem.

MFK VÍTKOVICE

Domácí kádr započal novou sezonu MFL těsnou prohrou s Frýdlantem nad Ostravicí. Duel byl přitom zcela vyrovnaný. Nejprve se totiž za domácí prosadil David Kučera, jen o pět minut později už se ale radoval také celek z Ostravy. Stav 1:1 trval až do 82. minuty, v níž domácí Frýdlant rozhodl o svém vítězství trefou Literáka.

FK HODONÍN

Zato Hodonín vstoupil do nové sezony tou pravou kopačkou! Svého úvodního soupeře ze Znojma si pořádně vychutnal a přítrž branek zastavil až na číslovce sedm. Nejvýznamnějším střelcem tohoto zápasu byl Tibor Jáger, který v 74. minutě zkompletoval hattrick. S nejvyšším brankovým rozdílem tak Hodonín aktuálně vede celou tabulku MFL.

MFK Vítkovice: Květon Josef – Kebísek Adam, Raška Jan, Němec Michael, Zouhar Filip, Motyčka Martin (C), Tkáč Jan, Hrušovský Jiří, Pecuch Martin, Richtár Matyáš, Cacek Michal, Kovařík Ladislav, Žák Sebastian, Jelen Jan, Raab Lukáš, Vrbka Jakub

FK Hodonín: Petráš Martin (C) – Helísek David, Dressler Patrik, Smékal Radek, Sukup Ondřej, Švantner Patrik, Holek Martin, Bohun Petr, Langer Tomáš, Dunda Adam, Jáger Tibor, Caltík Dominik,
    Kyselka Petr, Pazdera Jakub, Kadlec Milan, Kotásek David, Fila Peter, Opalek Patrik

Rozhodčí: Dedek – Macrineanu, Šafrán.

1

1
    Utkání v deštivé Ostravě začalo a Hodonín si ihned vyzkoušel rohový kop. Hlavička ale skončila mimo branku.

2
    Další nadějná šance pro Hodonín, rozehrávat bude brankář Květon.

3
    Jako torpédo se teď dopředu dral jeden z hodonínských fotbalistů, byl ale sražen k zemi a následuje standardní situace.

6
    Skvělý zákrok teď předvědl brankář Vítkovic Josef Květon. Špičkami prstů vytěsnil nebezpečnou střelu nad břevno a skóre je tak stále 0:0.

9
    Hodonín rozehrál svůj rohový kop, na kterém si ale smlsnul dnes velmi dobře chytající Květon.

10
    A domácí brankář znovu dominuje! Nyní ve vápně zastavil samostatný únik jednoho ze soupeřů.

13
    Zajímavou situaci teď rozehráli domácí, kteří centrovali do vápna. Zakončení ale skončilo pouze na bloku.

14
    Hodonín se z předchozí akce už už hnal do přečíslení, dobře ale zasáhnul jeden z beků Vítkovic.

21
    Brankář Hodonína Petráš si teď koledoval o problémy. Při své rozehrávce z hranice brankoviště dlouho váhal a nakonec musel odkopnout balón před napadajícím soupeřem.

27
    Vítkovice se snažily vymyslet, jak dostat míč do vápna, u teorie však také zůstaly, neboť faulovaly.

28
    Neuvěřitelný zákrok teď předvedl brankář Vítkovic Květon, který na poslední chvíli vyrazil několikrát odražený balón.

33
    Obrovskou šanci pokryl také gólman na druhé straně. Petráš se vrhl proti dalekonosné střele jednoho z vítkovických forvardů a úspěšně jí pokryl.

35
    Hodonín centroval z levé strany hřiště, pokus však dopadl pouze na hlavičku jednoho z vítkovických beků.

38
    Hostující celek se tlačí do první branky utkání. Po neúspěšné střele z hranice velkého vápna vysílá na branku Vítkovic další centr.

39
    V samostatném úniku a obrovské šanci na úvodní gól utkání teď byl útočník Vítkovic. Balón však ve velké rychlosti před gólmanem netrefil přesně.

40
    Velice nepřesný pokus z hodonínské kopačky uklidňuje emoce vzniklé po předchozí velké šanci domácích.

42
    Richtár měl k dispozici zajímavý volný kop, napálil ale jen zeď před sebou.

43
    Hodonínský brankář Petráš vyslal dalekonosnou přihrávkou své spoluhráče do přečíslení, to ale hasí klidný Květon.

45
    V prvním poločase se moc nepřerušovalo, a tak je nastavena jedna minuta.

45+1

První poločas mezi domácími Vítkovicemi a Hodonínem je u konce. Hlavním hrdinou byl zcela jistě domácí brankář Josef Květon, který svými zákroky zachránil nespočet situací. Stav je tedy stále bezbrankový a oba týmy odchází do šaten na patnáctiminutovou přestávku.

46

47
    Vítkovice při své rozehrávce propadly a útok tak zakládal soupeř. Po nedorozumění mezi hodonínskými útočníky ale z šancí na zakončení rychle sešlo.

49
    Oddaní fanoušci na vítkovickém stadioně by si přáli branku svého týmu a neúnavně tak fandí. Gólu se ale ještě nedočkali ani na jedné straně.

54
    Hodonín právě vstřelil branku!
    Bezbrankový stav je u konce! V probíhající 54. minutě se prosazuje MARTIN HOLEK!
    54. HOLEK - 0:1

55
    Hra je nyní přerušena, na zemi totiž leží jeden z domácích hráčů. Jeho zranění si žádá příchod zdravotnice.

58
    Po zhruba tříminutovém přerušení se hra znovu obnovila. Vítkovický hráč s číslem 10 Sebastian Žák však musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. Snad to tedy nebude nic vážného a přejeme mu brzké uzdravení.

63
    Počasí v Ostravě se prudce zhoršilo a hráči se teď musí potýkat s kvalitním lijákem. Vítkovické fandy to ale nezastavuje od fandění.

64
    Své kvality teď znovu předvedl brankář domácích Květon, který vystartoval skoro až na polovinu hřiště a odkopl balón před unikajícím soupeřem.

66
    Matyáš Richtár neubrzdil svůj sprint vůči odraženému balónu a velice nebezpečně přeskočil hlavu brankáře Petráše. To se nelíbilo jak ohroženému gólmanovi, tak také sudímu a Richtár tak tento zápas opouští s červenou kartou.

68
    Květoň znovu zasahuje a ničí další šanci Hodonína.

71
    Dochází k prvnímu střídání dnešního utkání. V minulém zápase tříbrankový hodonínský hráč Tibor Jáger odchází a místo něj nastupuje Milan Kadlec.

73
    Obrovskou šanci teď spálil jeden z vítkovických útočníku! Při volném kopu kousek od hranice velkého vápna napálil domácí forvard svou střelu pouze do břevna. Domácí tak stále ztrácejí jednu branku.

75
    Žlutá karta pro tým MFK Vítkovice (Raška).

75
    Střídání v týmu FK Hodonín:
    ze hřiště odchází Smékal, přichází Pazdera.

77
    Hra se nám v posledních minutách trochu rozkouskovala. Sudí udělil dvě žluté karty, obě Vítkovicím, zatímco Hodonín dvakrát vystřídal. Domácí kádr se teď snaží přijít na to, jak vyrovnat skóre.

78
    A málem bylo hůř! Hlavička Hodonína z malého vápna dopadla pouze kousek od brány.

79
    Žlutá karta pro tým FK Hodonín (Švantner).

80
    Žlutá karta pro tým MFK Vítkovice (Žák).

83
    U hodonínské branky teď bylo pořádně živo. Brankář Petráš vyběhl ze své svatyně a odkopl balón přímo do vracejícího se spoluhráče, načež byl sražen k zemi dobíhajícím útočníkem Vítkovic.

85
    Žlutá karta pro tým FK Hodonín (Holek).

86
    Vítkovice měly další šanci ke srovnání, výborně ale zasáhl brankář Petráš.

87
    Hodonín rozehrál rohový kop, který ale končí v moci domácího gólmana Květone.

89
    Vítkovice teď musejí dát do útoku všechno, zbývá posledních pár minut.

90
    Nastaveny jsou čtyři minuty, tolik času také zbývá domácím k vyrovnání.

90+2
    Hodonín už se nikam nežene, i tak se ale stále dostává do slibných útočných akcí.

90+3
    ze hřiště odchází Holek, přichází Fila.

90+4

Zápas druhého kola MFL mezi Vítkovicemi a Hodonínem je u konce. Ani dramatický závěr domácím nestačil k tomu, aby srovnali skóre a duel tak rozhodla jediná branka z kopačky Martina Holka.

Hodonín si připisuje druhou výhru v řadě, čímž se znovu vrací do čela tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. Naopak Vítkovice po dvou těsných prohrách stále čekají na první triumf.

To by ode mě dnes bylo všechno, těším se zase někdy na počtenou. (18:56:24)