Monaco – Rennes 1:1 (kon.) | PSG – Montpellier 5:2 (kon.)
Paris Saint-Germain
5:2 (2:0)
Montpellier HSC
Sobota 13.08.2022, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 2. kolo

I ve druhém ligovém duelu vstřelilo PSG pět branek. Proti Montpellieru se zprvu trápilo, protože hrálo do plných. Navíc neproměnilo penaltu, když po ruce Ferriho si postavil balón Mbappé, ale Omlin se vytáhl proti Mbappého penaltě k pravé tyči. Následně kopal ještě Messi standardní situaci, ale Omlin se dobře přesunul k bližší tyčce. Nicméně ve 39. minutě šli domácí do vedení. Sacko si srazil nástřel zprava do vlastní sítě, o tři minuty později se pískala další penalta a tentokráte Neymar poslal Omlina na opačnou stranu.

Tím se PSG zklidnilo. Ve druhém poločase kontrolovalo hru. Nepřipustilo větší komplikace. Neymar zkompletoval hattrick. Zejména nahrávka Messiho vzduchem a z prvního doteku a Neymarovo zakončení do protipohybu gólmana, to byla nádhera! K dokonalosti chybělo, aby nebyl gól odvolaný pro ofsajd. To naopak branka nové posily z Lille Renata Sanchese byla regulérní. Portugalec se prosadil do šibenice po dvou minutách na hrací ploše.

Určitým negativem pro PSG můžou být dva inkasované góly. Především druhý v nastavení zapříčinila nekoncentrace domácího mužstva. (23:08:13)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 7:1. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:18.

90+3
    90+2. Enzo TCHATO - 5:2

90+2
    Montpellier právě vstřelil branku!
    ENZO TCHATO koriguje! Využil dobře načasované přihrávky Fayada na pravou stranu a překonal Donnarummu halfvolejem nad levou rukou na první tyč.

90+1
    Rozhodčí ještě přidává dvě minuty.

90
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Khalil Fayad.

90
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC:
    ze hřiště odchází Neymar, přichází Hugo Ekitike.
    88. Renato SANCHES - 5:1

88
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    RENATO SANCHES skóroval při svém debutu po dvou minutách! Mendes odcentroval z levé strany mezi nohama obránce a posila z Lille poslala balón nečistě do kratší šibenice.

87
    ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Renato Sanches.

87
    ze hřiště odchází Ašraf Hakimí, přichází Nordi Mukiele.
    ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Pablo Sarabia.
    85. NEYMAR - 5:1

85
    Mbappé sklepával z levé strany na Messiho, ten couval, ale i tak přihrával středem z prvního doteku ze vzduchu přes tři hráče a NEYMAR se nemýlil směrem ke své levé tyči do protipohybu bezmocného Merlina. Nicméně gól neplatí pro ofsajd.

84
    Mbappé se chtěl zbavit beka rychlou kličkou v levé polovině vápna, ale prohrál souboj s gravitací. Sudí mu na jeho pád neskočil a hned rozpažil.

83
    Savanier podle všeho chtěl přehodit Donnarummu á la Schick ze středového kruhu, ale balón doskákal vedle pravé tyče.

82
    Messi trefil nečistě zakončení ze střední vzdálenosti a balón skončil minimálně pět metrů nad brankou.

81
    Mbappé si narazil na levé straně šestnáctky a vyslal tvrdou střelu na přední tyč, která štípla Omlina do rukou.

81
    Křižný pas Mbappého na levou stranu byl příliš pomalý a balón vystihl bránící fotbalista.

Vít Muzikář

Branky: 39. Sacko (vla.), 43. Neymar (pen.), 51. Neymar, 69. Mbappé, 88. Sanches (N. Mendes) – 58. Chazrí (Wahi), 90+2. Tchato (Fayad)

Karty:   60. Kimpembe (PSG), 66. Vitinha (PSG) – 63. Wahi (MON)

Neproměněná penalta: 23. Mbappé (PSG), brankář Omlin zneškodnil

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Kimpembe – Hakimí (87. Mukiele), Vitinha (70. Paredes), Verratti (87. Sanches), N. Mendes – Mbappé (87. Sarabia), Neymar (90. Ekitike) – Messi.
    Náhradníci: Navas – A. Diallo, Bernat, Danilo Pereira.

Trenér: Galtier

Montpellier HSC: Omlin – Tchato, Sacko, Cozza, Sainte-Luce – Chotard, Savanier (C) (90. Fayad) – Maouassa (70. Souquet), Chazrí (78. Germain), Ferri – Wahi (78. Sakho).
    Náhradníci: Bertaud – Nordin, Makouana, Esteve, L. Leroy.

Trenér: Dall’Oglio