W. Brémy – Stuttgart 2:2 (kon.) | Hertha – Frankfurt 1:1 (kon.) | Hoffenheim – Bochum 3:2 (kon.)
Leverkusen – Augsburg 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 2:2 (kon.) | Schalke – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
3:2 (2:2)
VfL Bochum
Sobota 13.08.2022, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 2. kolo

Velký obrat! Hoffenheim před koncem otočil zápas s Bochumí

Favorit vstoupil do zápasu hrozivě, už ve 13. minutě prohrával po Zollerových gólech 0:2. Baumgartner však rychle snížil a potom Kabak vyrovnal. Od tohoto okamžiku byl lepší Hoffenheim, další góly ale do přestávky nepřidal.

Vyrovnaný stav platil téměř celý druhý poločas, mohl za to i neúspěšný exekutor penalty Kramarić nebo páliči šancí Rutter se Skovem. Teprve v 88. minutě poslal míč do sítě hlavou Dabbur a obrat byl na světě. Závěr už si Hoffenheim pohlídal a v nové sezoně připsal první vítězství. To oslaví i Pavel Kadeřábek, jenž na rovných 40 minut zastoupil zraněného Vogta. (17:32:53)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 11:6.
    Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:10.
    Hoffenheim porazil Bochum 3:2

90+5

90+4
    V nervózním závěru se minimálně přímého kopu dožadovali také domácí, ani jejich prosby ale sudí Ittrich nevyslyšel.

90+3
    Ozan Kabak při defenzivní hlavičce naskočil na Hofmanna. Ten na zemi rozhazuje rukama, ale tohle penalta rozhodně není.

90+2
    Domácí chtěli ušetřit cenné vteřiny u rohového praporku, dopustili se však útočného faulu.
    Munas Dabbur dnes možná bude za hrdinu

90
    Ani přes obrovskou radost v ochozech Hoffenheim ještě nemá vyhráno, nastavuje se 5 minut.

90
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Silvere Ganvoula.

88
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    No teda, Hoffenheim dvě minuty před koncem řádné hrací doby otáčí stav ve svůj prospěch! Základem úspěchu byl nakrátko rozehraný roh, následovala rychlá výměna míče mezi dvěma hráči, centr a hlavička, kterou se střídající MUNAS DABBUR odvděčil trenérovi.

86
    Stejně jako domácí na druhé straně, může za to Angeliño a jeho nechtěná hra rukou.

85
    Ozan Kabak odkopává před Jankem, hosté na útočné polovině dlouho nevydrželi.

83
    Bochum zkolabovala v obraně! Naštěstí pro ni šla kolmice mezi dva útočící hráče a o chvíli později – při nahrávce před gólmana – byl odpískán ofsajd.

81
    Ve druhém dějství se gólostroj zadrhl, a tak deset minut před koncem zůstává stav 2:2. Podaří se ještě některému z týmů strhnout zápas na svou stranu?

79
    Vracející se Philipp Hofmann brnknul o nohy Akpogumovi, taktický faul bochumského hráče.

77
    Au, to muselo bolet! Andrej Kramarič přijal přihrávku pod sebe a bez přípravy napálil prvního stojícího hráče před sebou.

76
    ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Philipp Förster.

76
    ze hřiště odchází Jordi Osei-Tutu, přichází Erhan Mašović.

76
    Statistika držení míče: 55% : 45%.

75
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Munas Dabbur.

75
    Naopak smůlu měl Christoph Baumgartner, když před ním uvnitř vápna stihl zavřít cestu vracející se obránce. Z branky nakonec vyšel Manuel Riemann a balon se dokutálel až do jeho náruče.

74
    Jordi Osei-Tutu zariskoval se skluzem a měl velké štěstí, že soupeře netrefil do stojné nohy!

72
    ze hřiště odchází Dominique Heintz, přichází Vasilis Lampropoulos.

72
    K nařízené standardce se postavil Robert Skov a nekopl ji vůbec špatně! Manuel Riemann musel natáhnout celé tělo, aby prudkou ránu k tyči zneškodnil.

71
    Kevin Stöger se zády postavil do cesty Rutterovi a může být rád, že se vyhnul žluté kartě.

70
    S napadajícími útočníky Hoffenheimu si Ivan Ordets poradil velkou malou domů.

69
    V přerušené hře probíhá přestávka na pití.

68
    Z přímého kopu nařízeného u rohu vápna vzešla přímá střela. Ta prosvištěla nějaký ten metr kolem zadní šibenice, takže se Oliver Baumann nemusel bát.

67
    Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Kevin Akpoguma).

65
    Tentokrát si bochumští zadáci vše pohlídali a nepustili soupeře do zakončení.

64
    Po něm se k nebezpečné hlavičce dostal Georginio Rutter! Z obtížné pozice pálil pod břevno, Manuel Riemann míč vyškrábl konečky svých prstů. Hoffenheim utahuje šrouby, k dispozici má další roh.

63
    Ivan Ordets u vlastní branky na poslední chvíli odkopl míč před Andrejem Kramarićem na roh.

62
    ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.

62
    ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Georginio Rutter.

61
    Statistika držení míče: 56% : 44%.
    A domácí trenér chystá dvojnásobné střídání.

59
    Andrej Kramarić neproměňuje pokutový kop! Manuel Riemann vystihl směr polovysoké střely a stal se hrdinou okamžiku.

58
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Anthony Losilla).
    A penalta pro Hoffenheim!

56
    Před Dennisem Geigerem se na pravé straně vápna otevřela volná cesta, přihrávku před bránu ale odkopl Cristian Gamboa do zámezí.

55
    Pomezní rozhodčí opět v akci. Tentokrát kvůli ofsajdu Jordiho Osei-Tuta.

54
    Po jeho provedení sudí odpískal útočný faul. Kevin Stöger se sice ještě dohaduje s asistentem, jenž nedovolenou hru signalizoval, ale na verdiktu nic nezmění.

53
    Aut pro Bochum v blízkosti rohového praporku.

51
    zraněný Kevin Vogt se na hřiště nevrátí, místo něj přichází Pavel Kadeřábek. Tak mu pojďme držet palce!

50
    Hosté křožným pasem přehodili poněkud statickou obranu, Oliver Baumann musel z branky a vytlačil střelce do ostřejšího úhlu, z něhož bylo obtížné trefit opuštěný prostor mezi třemi tyčemi.

49
    Ještě předtím v hlavičkovém souboji dostal naloženo Kevin Vogt, v doprovodu týmových lékařů a viditelně otřesený odchází za brankovou čáru.

48
    I díky tomu pak mohl dopředu postupovat Jordi Osei-Tutu, dostihl ho ovšem Kevin Akpoguma a po letmém kontaktu s ním Osei-Tutu upadl.

47
    Z tlaku u střídaček se Kevin Stöger vymanil přihrávkou dozadu. Dobrá volba!

46
    ze hřiště odchází Stanley Nsoki, přichází Kevin Akpoguma.

46

V prvním poločase se na hřišti Hoffenheimu pořádaly gólové hody. Otevřel je Simon Zoller, po jehož trefách domácí prohrávali 0:2. Christoph Baumgartner však rychle snížil a později Ozan Kabak srovnal na 2:2. Od tohoto okamžiku byl lepší Hoffenheim, další góly však domácí klub nepřidal a s Bochumí hraje po první půli nerozhodně.
    V líbivém poločase Hoffenheim dohnal dvougólovou ztrátu

Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 7:2.
    Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:4.

45+3

45+2
    Poté, co se Dennis Geiger dopustil útočného faulu, to vypadá, že Bochum dohraje poločas na své půlce.

45+1
    Hosté se na konci poločasu probrali. Do centru zprava trkl Simon Zoller hlavou, Oliver Baumann pak předvedl tygří skok.

45
    Patrick Ittrich nastavuje 3 minuty.

44
    Dobrá zpráva. Krátké ošetření stačilo, bochumský kapitán je naštěstí v pořádku.

43
    Bolestivá srážka "osmiček" přímo ve středovém kruhu. Dennis Geiger nacouval do Anthonyho Losilly, který střet hlavami odnesl nejvíc.

42
    Pokus o zrychlení hry stál Hoffenheim balon. Přímočarou přihrávku Andrej Kramarić nezpracoval, míč mu nelibě odskočil od nohy.

40
    Nakonec vůbec nic, ani se pomalu nedostali do útoku. Naopak z brejku napřáhl Robert Skov, jenž svým pokusem promasíroval záda jednoho z obětavých obránců.

39
    Hoffenheim teď malinko upustil ze své aktivity a tak trochu přenechal iniciativu soupeři. Nyní se vyčkává, co Bochumští vymyslí.

37
    Jordi Osei-Tutu skluzem zabránil v útočení Angeliñovi, tohle byl dobrý zákrok bochumského křídelníka.

36
    Standardka pro Hoffenheim z levé strany. Dennis Geiger míč zkušeně zakroutil k zadní tyči, kam si pro něj musel dojít Manuel Riemann.

35
    Domácí tým po vyrovnání dominuje. Po ubráněném rohu se dalším střeleckým pokusem prezentoval Grischa Prömel, ten na rozdíl od Nsokiho ale mířil mimo.

34
    Střelou z velké dálky Stanley Nsoki překvapil Manuela Riemanna, ten s vypětím všech sil vyrazil míč nad břevno. Roh pro Hoffenheim.

32
    Hoffenheim se prokombinoval na druhou stranu hřiště, Christoph Baumgartner pak stihl odkopnutý balon ještě před postranní čárou a útočení pokračuje.

31
    Oliver Baumann vyběhl až k rohovému praporku, kde ustál souboj s Asanem. Pokračovat se bude odkopem od domácí branky.
    "Smazali jsme dvougólové manko, na to si plácnem!"

31

29
    Na druhé straně si na prudší centr naskočil Robert Skov. Právě vysoká razance míče však měla fatální dopad na střeleckou mušku, takže gólman Riemann zasahovat nemusel.

28
    Zaútočila i Bochum. I když jenom na chvíli, protože Simon Zoller byl načapán v ofsajdu.

26
    Ve snaze dokonat obrat vypálil Christoph Baumgartner, Manuel Riemann si tentokrát dával pozor.

24
    Rozhodčí přerušil hru pro přestávku na pití.

23
    V PreZero Areně se teda dějí věci! Při Geigerově rohu hosté nechali na přední tyči hned tři neobsazené soupeře, z nich měl k míči nejblíž OZAN KABAK, jenž hlavou srovnal na 2:2. Takové skóre už po dvaceti minutách rozhodně nepřipomíná bundesligový zápas.

22
    Robert Skov zaskočil Riemanna prudkou ranou pod břevno, bochumský gólman míč vyráží nad.

20
    Po gólově čtvrthodince přichází jistý útlum jak ze stranu Hoffenheimu, tak ze strany Bochumi. Přeci jen se nedalo očekávat, že v takovém tempu vydrží hrát celou dobu.

17
    Autor snižující trefy Christoph Baumgartner se na polovině Bochumi provinil útočným faulem.

16

14
    Hoffenheim je zpátky v utkání! Po narážečkách Kramariće se Skovem Riemann neudržel střelu z vápna, za jeho záda pak míč bleskově dorazil CHRISTOPH BAUMGARTNER – 1:2.

13
    Bochum právě vstřelil branku!
    Už je to 0:2! Kombinace na pravé straně vyústila ve Stögerův centr před branku, tam utekl Kabakovi SIMON ZOLLER a half-volejem se podruhé v zápase zapsal mezi střelce.

11
    Bochum ubránila roh.

10
    A nakonec zaslouženě se hosté dostávají do vedení! Janko přihrál u koncové čáry pod sebe, centr na zadní tyči sklepl Hofmann v pádu hlavou a SIMON ZOLLER zakončil nekompromisně z bezprostřední blízkosti.

9
    Větší aktivita je zatím překvapivě na straně Bochumi, ta často těží z rychlého přechodu do útoku.

8
    Bochumští se znovu prokombinovali k hranici šestnáctky, proti jednomu z nich včas vykročil Ozan Kabak.

7
    Ten přišel rozehrát Kevin Stöger. Centroval někam mezi malé vápno a penaltu, kde ze všech nejvýše vyskočil obránce Kevin Vogt.

6
    Samotná hra se přesunula blíže středu hřiště. Přímočarou přihrávku do běhu pak dostal Jordi Osei-Tutu a získal pro Bochum roh.

5
    Od začátku jsou hodně slyšet hoffenheimští fanoušci, kteří v PreZero Areně vytvářejí parádní fotbalovou kulisu.

4
    Z brejku pak zakončil Philipp Hofmann ze svého pohledu dolů k pravé tyči. Oliver Baumann byl na zemi včas a připsal si první zákrok zápasu.

3
    Exekutor nařízené standardky poslal do šestnáctky krátký oblouček, který hosté spolehlivě odkopli.

2
    Po faulu bochumského kapitána Losilly zahraje Angeliño standardku na útočné polovině.

1
    Jak už to u fotbalových utkání bývá zvykem, první minuty se ponesou v duchu oťukávané.

1
    Předzápasové selfie rozhodčích

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt, Nsoki – Skov, Geiger, Prömel, Baumgartner, Angeliño – Bruun Larsen, Kramarić.
    Náhradníci: L. Philipp – Akpoguma, Bischof, Dabbur, Kadeřábek, Damar, Samassékou, Rutter, Rudy.
    Trenér: Andre Breitenreiter.

VfL Bochum: Riemann – Janko, Ordets, Heintz, Gamboa – Losilla (C), Stöger – Osei-Tutu, Asano, Zoller – P. Hofmann.
    Náhradníci: Esser – Lampropoulos, Förster, Ganvoula, Mašović, Tolba, Oermann.
    Trenér: Thomas Reis.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak.
    PreZero Arena

Domácí navíc počítají minimálně s dvěma absencemi v obraně. Zatímco Benjamin Hübner se v minulém kole zranil, Stefan Posch byl po dvou žlutých kartách vyloučen. Nepřítomnost hráčů ale hlásí i z tábora Bochumi, vinou různých zranění nezasáhnou do hry hned čtyři z nich.

Bookmakeři více věří Hoffenheimu, ačkoliv ten v předchozím ročníku prohrál oba vzájemné souboje. Tým z okresního města Sinsheim však poženou fanoušci a právě nesporná výhoda domácího prostředí má v tomto případě hrát hlavní roli. Problémem ovšem může být fakt, že Bochum na hřištích soupeřů minimálně na konci uplynulé sezony pravidelně skórovala a gólový apetit si hodlá přenést i do začátku nynějšího ročníku.

V sobotu od 15:30 se utkají kluby, které do nové sezony vstoupily porážkou. Hoffenheim neudržel vedení v Mönchengladbachu (1:3) a Bochum doma nestačila na Mohuč (1:2). Urve někdo z nich první vítězství?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Lukáš Jasoněk

Branky: 14. Baumgartner, 23. Kabak (Geiger), 88. Dabbur (Rudy) – 10. Zoller (P. Hofmann), 13. Zoller (Stöger)

Karty:   67. Akpoguma (HOF) – 58. Losilla (BOC)

Neproměněná penalta: 59. Kramarić (HOF), brankář Riemann zneškodnil

Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 11:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:10.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt (51. Kadeřábek), Nsoki (46. Akpoguma) – Skov, Geiger (62. Rudy), Prömel, Baumgartner (75. Dabbur), Angeliño – Bruun Larsen (62. Rutter), Kramarić.
    Náhradníci: L. Philipp – Bischof, Damar, Samassékou.

VfL Bochum: Riemann – Janko, Ordets, Heintz (72. Lampropoulos), Gamboa (90. Ganvoula) – Losilla (C), Stöger – Osei-Tutu (76. Mašović), Asano (76. Förster), Zoller – P. Hofmann.
    Náhradníci: Esser – Tolba, Oermann.