W. Brémy – Stuttgart 2:2 (kon.) | Hertha – Frankfurt 1:1 (kon.) | Hoffenheim – Bochum 3:2 (kon.)
Leverkusen – Augsburg 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 2:2 (kon.) | Schalke – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
3:2 (2:2)
VfL Bochum
Sobota 13.08.2022, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 2. kolo

88
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    No teda, Hoffenheim dvě minuty před koncem řádné hrací doby otáčí stav ve svůj prospěch! Základem úspěchu byl nakrátko rozehraný roh, následovala rychlá výměna míče mezi dvěma hráči, centr a hlavička, kterou se střídající MUNAS DABBUR odvděčil trenérovi.

23
    V PreZero Areně se teda dějí věci! Při Geigerově rohu hosté nechali na přední tyči hned tři neobsazené soupeře, z nich měl k míči nejblíž OZAN KABAK, jenž hlavou srovnal na 2:2. Takové skóre už po dvaceti minutách rozhodně nepřipomíná bundesligový zápas.

14
    Hoffenheim je zpátky v utkání! Po narážečkách Kramariće se Skovem Riemann neudržel střelu z vápna, za jeho záda pak míč bleskově dorazil CHRISTOPH BAUMGARTNER – 1:2.

13
    Bochum právě vstřelil branku!
    Už je to 0:2! Kombinace na pravé straně vyústila ve Stögerův centr před branku, tam utekl Kabakovi SIMON ZOLLER a half-volejem se podruhé v zápase zapsal mezi střelce.

10
    A nakonec zaslouženě se hosté dostávají do vedení! Janko přihrál u koncové čáry pod sebe, centr na zadní tyči sklepl Hofmann v pádu hlavou a SIMON ZOLLER zakončil nekompromisně z bezprostřední blízkosti.

Lukáš Jasoněk

Branky: 14. Baumgartner, 23. Kabak (Geiger), 88. Dabbur (Rudy) – 10. Zoller (P. Hofmann), 13. Zoller (Stöger)

Karty:   67. Akpoguma (HOF) – 58. Losilla (BOC)

Neproměněná penalta: 59. Kramarić (HOF), brankář Riemann zneškodnil

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 11:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:10.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt (51. Kadeřábek), Nsoki (46. Akpoguma) – Skov, Geiger (62. Rudy), Prömel, Baumgartner (75. Dabbur), Angeliño – Bruun Larsen (62. Rutter), Kramarić.
    Náhradníci: L. Philipp – Bischof, Damar, Samassékou.

Trenér: Andre Breitenreiter.

VfL Bochum: Riemann – Janko, Ordets, Heintz (72. Lampropoulos), Gamboa (90. Ganvoula) – Losilla (C), Stöger – Osei-Tutu (76. Mašović), Asano (76. Förster), Zoller – P. Hofmann.
    Náhradníci: Esser – Tolba, Oermann.

Trenér: Thomas Reis.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak.