W. Brémy – Stuttgart 2:2 (kon.) | Hertha – Frankfurt 1:1 (kon.) | Hoffenheim – Bochum 3:2 (kon.)
Leverkusen – Augsburg 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 2:2 (kon.) | Schalke – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
RB Lipsko
2:2 (1:1)
1. FC Kolín nad Rýnem
Sobota 13.08.2022, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 2. kolo

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:29:06)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:18.

Je dobojováno. Ve druhém poločase jsme viděli stejné množství gólu jako v tom prvním. Domácí šli v 56. minutě zásluhou Christophera Nkunka do vedení 2:1 a celkově předvedli v deseti mužích výkon, který si zaslouží alespoň obdiv. Hosté mohou být rádi, že si dnes z Red Bull Areny odvezou alespoň bod, protože nebýt nešťastného vlastního gólu ze 72. od Jošky Gvardiola, tak nevím, zda-li dokáží nepříznivý stav změnit. Lipsko má tedy z úvodních dvou ligových klání na svém kontě dva body a nachází se zatím na 11. příčce, naopak Kolín si ke své výhře z minulého kola dnes připíše bod a ten ho zatím vynesl na druhou pozici Bundesligy.

90+3

90+3
    Vše nasvědčuje tomu, že dnes si oba celky body rozdělí.

90+2
    Kilian odvrátil míč do zámezí před dotírajícím Nkunkem, který má očividně ještě hodně sil i v 92. minutě.

90+1
    Ofsajd zastavuje útočnou akci hostů už v nastaveném čase.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Žlutou kartu dostává Benjamin Henrichs (Lipsko).

89
    Míč se po centru dostal až do rukou gólmana Schwäbeho, který bleskově posílá míč na druhou stranu hřiště.

88
    Teprve druhý rohový kop v zápase budou v 88. minutě rozehrávat domácí fotbalisté.

87
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Amadou Haidara.

86
    Adamjan se v šestnáctce domácích neprobil k míči přes dvojici bránících hráčů v bílých dresech a možnost odkopu od branky dostává Gulásci.

84
    André Silva byl blízko úspěšné průnikové přihrávky na Nkunka, ta však byla na poměry francouzského útočníka příliš dlouhá.

82
    Po dalším přímém kopu Lipska se dostal v pokutovém území hostů ke střele z otočky střídající André Silva, ale tato střela mířila těsně vedle pravé tyče.

80
    Na centr Nkunka musel vysoko vyskočit až Simakan, jenž ve výskoku nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.

79
    Po zákroku Kainze na Dani Olma přichází přímý kop pro Lipsko ze slibné pozice.

79
    Žlutou kartu dostává Florian Kainz (Kolín nad Rýnem).

77
    Přímý kop Lipska pohotově odhlavičkoval jeden z hráčů v červených dresech.

76
    Žlutou kartu dostává Sargis Adamjan (Kolín nad Rýnem).

76
    Dani Olmo skvěle prchl svým protihráčům po pravé straně, ale v závěru akce se dostali hráči Lipska mimo ohrožení branky.

75
    Dnešní utkání sleduje v Red Bull Areně 43 579 diváků.

73
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Tim Lemperle.

73
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Dietz, přichází Sargis Adamjan.

72
    Köln právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! Florian Kainz trefil svým centrem z rohového kopu stehno JOŠKY GVARDIOLA, který si dává nešťastný vlastní gól – 2:2!

71
    Fotbalisté Kolína nad Rýnem rozehráli dva rohové kopy za sebou na krátko, ani z jednoho nevytvořili domácím fotbalistům nebezpečí a na řadu přichází rohový kop s pořadovým číslem tři.

70
    Linton Maina si vzápětí nabíhal na centrovaný míč, ze kterého vypálil pouze vysoko nad branku Lipska.

69
    Florian Kainz dostal spoustu času a prostoru odcentrovat z levé strany do vápna domácích. Tam našel jednoho ze svých spoluhráčů, který nedokázal hlavičkou překonat Gulácsiho.

67
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází André Silva.

66
    Kainz byl znovu v akci, tentokrát servíroval přihrávku svému spoluhráči do souboje se Simakanem. Tento pas skončil po dobrém zákroku Simakana mimo hrací plochu.

65
    Kolín se po delší době dostal do kombinace, ale o míč přišel na levé straně, kde ho před autovou čarou nestihl doběhnout Kainz.

62
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Ondrej Duda.

62
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Benno Schmitz.

62
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Linton Maina.

62
    Obrana hostů nepřipustila další nebezpečí a rohový kop bez problému odvrátila.

61
    Timo Werner vybojoval na pravé straně rohový kop pro svůj tým.

59
    Útočný faul a navíc případný ofsajd. Útočné akce se Kolínu zatím příliš nedaří.

57
    Lipsko nečekaně v deseti hráčích obelhává útočnou polovinu a hráči Kolína ztěžka vzdorují.

56
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou podruhé v zápase do vedení! CHRISTOPHER NKUNKU dostal přihrávku do běhu od Dani Olma, kterou si skvěle převzal a už za obránci Kolína ji uklidil do pravého horního rohu branky Schwäbeho – 2:1!

55
    Kainz se pokusil vypálit z levé strany, ale ne každá střela se vždy povede a ve stejném znamení to bylo také teď. Míč skončil vedle branky.

53
    Téměř uprostřed vápna Lipska se píská útočný faul Kolína.

52
    Druhý poločas začíná poměrně opatrně. Pokud Lipsko drží míč na svých kopačkách, tak se s ním nikam nežene, pokud má míč Kolín, tak také zde to zatím není výrazný postup směrem k brance Lipska.

49
    Nkunku se také ujal rozehrávky přímého kopu, svoji střelou nastřelil pouze dobře postavenou bránící zeď hráčů Kolína.

48
    Žlutou kartu dostává Timo Hübers (Kolín nad Rýnem).

48
    Nkunku se snažil prodrat sám přes obranu hostů, ale byl zastaven. Ovšem pouze za cenu faulu a Lipsko bude zahrávat přímý kop.

46
    Druhý poločas začal rozehrávkou domácích fotbalistů, kteří mají do druhého poločasu na hrací ploše dva nové muže.

46
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Hugo Novoa, přichází Kevin Kampl.

46
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Joško Gvardiol.

46

Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli v podstatě všechno. Hráči odcházejí do kabin za velkého pískotu domácích fanoušků, protože v poločasovém nastavení vyloučil hlavní arbitr domácího Szoboszlaie. Kromě tohoto vyloučení padly také čtyři branky, ovšem uznané byly pouze dvě a to po jedné na každé straně. V 15. minutě mohlo Lipsko vézt už 2:0, ale góly vstřelené v 9. a 15. minutě nebyly uznány. Snový návrat do Lipska prožil v 36. minutě Timo Werner, který vstřelil první platný gól domácích. Hned o čtyři minuty později, tedy ve 40. minutě mohl tento náskok navýšit Christopher Nkunku, ovšem ten promarnil obrovskou šanci. Hned po akci Nkunka přišel rychlý brejk hostů, ze kterého přišel vyrovnávací gól na 1:1. Pohotovou akci zakončil Florian Dietz.

45+3

45+1
    Červenou kartu dostává Dominik Szoboszlai (Lipsko)!

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

43
    Hosté rozehrávali dva rohové kopy v řadě za sebou, ani jedním neohrozili branku, kterou v tomto poločase stráží gólman Gulácsi.

40
    Tak to je obrovská smůla pro domácí. Nkunku spálil obrovskou šanci a rychlý brejk hostů znamená vyrovnání! Přihrávka z pravé strany vápna od Floriana Kainze našla na zadní tyči připraveného FLORIANA DIETZE, jenž pohotově umístil míč do branky bezmocného Gulácsiho – 1:1!

40
    A Lipsko mohlo vézt o dvě branky! Obrovskou šanci promarnil Nkunku, který měl spoustu času a prostoru uprostřed vápna hostů, ale svou tvrdou střelou trefil pouze gólmana Schwäbeho, který tak napravil svoje zaváhání u úvodního gólu Lipska.

39
    Dietz se snažil na druhé straně individuálně probojovat do střelecké pozice, ale několikapočetný blok domácích hráčů mu to znemožnil. Rohový kop pro Kolín.

36
    Tak tento fakt je hned vzápětí vyvrácen! TIMO WERNER je vítán zpět v Lipsku vstřeleným gólem. A to poměrně z velké vzdálenosti, odkud překvapil gólmana Schwäbeho, kterému míč proletěl přímo před rukama – 1:0!

36
    Po většinu posledních minut drží míč na kopačkách domácí fotbalisté, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že tato strategie povede k prvnímu vstřelenému gólu.

32
    Werner byl opět vidět, protože skvěle přenesl hru na druhou stranu hřiště, kde se nacházel jeho spoluhráč Nkunku. Ten centroval do vápna Kolína, ale tam míč pouze proletěl a Werner se na druhé straně vápna vyhnal za pomocí jednoho z obránců hostů do zámezí.

30
    Timo Werner dostal míč na levou stranu vápna hostů, odkud se však hlouběji do šestnáctky nedostal. Úspěšný obranný zákrok si připsal Kilian.

28
    Ehizibue ustál na levé straně těžký souboj s dotírajícím Davidem Raumem a v závěru celé akce vybojoval útočný faul Lipska.

26
    Poté přišel přímý kop, který rozehrávali opět fotbalisté Kolína a také nyní žádné nebezpečí pro Lipsko.

25
    Další akce Kolína směřovala po pravé straně, ale i tentokrát se hosté přes stabilní obranu domácích k ničemu nedostali.

23
    Hosté nám nyní ukázali pohlednou akci, na jíž konči přišla střela, kterou vyslal Ljubičić, ale branku Lipska z pravé strany šestnáctky netrefil.

20
    Hráči domácího Lipska kombinují hluboko na své polovině, hráči Kolína běhají pouze bez míče.

18
    Žlutou kartu dostává Jan Thielmann (Kolín nad Rýnem).

18
    Ten je odvrácen a rychlý brejk domácích je zastaven fotbalisty Kolína za cenu faulu.

17
    A Kolín si rohový kop zopakuje, míč poslal za čáru domácí Nkunku.

17
    Uvidíme první rohový kop zápasu. V pokutovém území Lipska se dostal ke střele Dietz, kterou zblokoval jeden z obránců Lipska.

15
    Lipsko dostalo míč do branky Kolína už podruhé během krátké časové doby, ovšem ani teď branka neplatí, její potenciální autor Nkunku přebíral míč v ofsajdu.

14
    Domácí teď předvedli pohlednou akci na jeden dotyk, ale přihrávka v jejím závěru byla příliš dlouhá a skončila za brankovou čarou.

12
    Chvilku se tedy kvůli zkoumání gólu Lipska nehrálo, nyní už se však pokračuje ve hře za stavu 0:0

9
    Domácí už se v deváté minutě radovali ze vstřeleného gólu, ovšem tuto radost jim zkazilo video, které vzápětí ukázalo, že branka nemůže být uznána, jelikož jí předcházela hra rukou od jednoho z hráčů Lipska.

9
    První povedená střela z kopačky domácích, kterou vyslal Szoboszlai, zneškodnil svým zákrokem gólman Schwäbe.

8
    První přímý kop zahrávali z levé strany také fotbalisté Kolína nad Rýnem, ale obrana Lipska byla pozorná a tento centr odvrátila.

6
    Timo Werner škobrtnul před očima jednoho z asistentů rozhodčího o Kiliana a tento zákrok nezůstal bez povšimnutí, blízko u vápna hostů se píská útočný faul domácích.

4
    Centr, který měl podle všeho směřovat do vápna Kolína, se zastavil velmi brzo, protože byl někým z hráčů zblokován.

4
    Kilian se hodně zlobí na hlavního arbitra, jenž mu odpískal nedovolený zákrok v souboji s Nkunkem. Na verdiktu však nic nezmění a přichází přímý kop pro Lipsko.

3
    Thielmann se zapíše do statistik jako první střelec na branku, gólman Gulácsi předvedl pohotový zákrok.

1
    Dnešní utkání zahájili výkopem hosté, kteří nastupují v červených dresech a poprvé se ženou směrem dopředu.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orbán, Halstenberg – Novoa, Olmo, Henrichs, Szoboszlai, Raum – Werner, Nkunku.
    Náhradníci: Blaswich – Gvardiol, Haidara, Forsberg, Schlager, Kampl, Silva, Ba, Sörloth.
    Trenér: Tedesco

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Ehizibue, Kilian, Hübers, Hector (C) – Martel, Schirí – Thielmann, Ljubičić, Kainz – Dietz.
    Náhradníci: T. Horn – Schmitz, K. Pedersen, Chabot, Duda, Lemperle, Maina, Olesen, Adamjan.

Kolín nad Rýnem – Lipsko 2:4

Vzájemné zápasy mezi Lipskem a Kolínem nabízejí vesměs vyrovnanou partii, kterou můžeme očekávat rovněž v dnešním vzájemném měření sil.

Svěřenci Steffena Baumgarta na rozdíl od jejich dnešního soupeře dokázali úvodní ligové klání zvítězit a to konkrétně poměrem 3:1, na domácí půdě zdolali letošního nováčka v Bundeslize, Schalke. Dnes to však budou mít v Red Bull Areně poněkud těžší i přes to, že z posledních čtyř vzájemných zápasů s Lipskem bodovali ve třech. Navíc ve čtyřech duelech v Red Bull Areně dokázal Kolín nad Rýnem vstřelit alespoň jeden gól. Loňská sedmá příčka vynesla Kolínu účast v evropských soutěžích, pokud budou chtít hráči hostů pomýšlet na něco podobného, budou se muset v tabulce minimálně o jednu příčku posunout výš.
    Nejlepšími střelci jsou Luca Jannis Kilian, Florian Kainz a Dejan Ljubičič, všichni mají v této sezóně v Bundeslize na svém kontě 1 vstřelenou branku.

RB Lipsko

Fotbalisty Lipska dnes čeká první domácí utkání. V tom minulém, venkovním, nepotvrdili roli favorita a podruhé v historii vzájemných zápasů se Stuttgartem ztratily body. Ne však všechny, k dnešnímu utkání si z tamní Mercedes-Benz Areny odvezli jeden bod. Lipsko dnes bude za prvním vítězstvím v novém ligovém ročníku hnát fakt, že ještě nikdy v Bundeslize neprohrálo úvodní střetnutí na domácím hřišti. Navíc Lipsko nikdy v nejvyšší německé soutěži nebylo po prvních třech utkáních bez výhry a této statistice se dnes rozhodně nebude chtít přiblížit.
    Nejlepším střelcem je Christopher Nkunku, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 1 branku.

Dobrý den při sledování přenosu z utkání 2. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy RB Lipsko a 1. FC Kolín nad Rýnem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Filip Novák (KAM)

Branky: 36. Werner (Henrichs), 56. Nkunku (Olmo) – 40. Dietz (Kainz), 72. Gvardiol (vla.)

Karty:   89. Henrichs (RBL) – 18. Thielmann (KLN), 48. Hübers (KLN), 76. Adamjan (KLN), 79. Kainz (KLN)   45+1. Szoboszlai (RBL)

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orbán, Halstenberg (46. Gvardiol) – Novoa (46. Kampl), Olmo (87. Haidara), Henrichs, Szoboszlai, Raum – Werner (67. Silva), Nkunku.
    Náhradníci: Blaswich – Forsberg, Schlager, Ba, Sörloth.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Ehizibue (62. Schmitz), Kilian, Hübers, Hector (C) – Martel (62. Duda), Schirí – Thielmann (62. Maina), Ljubičić (73. Lemperle), Kainz – Dietz (73. Adamjan).
    Náhradníci: T. Horn – K. Pedersen, Chabot, Olesen.

Rozhodčí: Brand – Stein, Unger

Diváci: 43 579