AC Milán – Udinese 4:2 (kon.) | Sampdoria – Atalanta BC 0:2 (kon.) | Lecce – Inter 1:2 (kon.)
Monza – Turín 1:2 (kon.)
AC Milán
4:2 (2:2)
Udinese Calcio
Sobota 13.08.2022, 18:30 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italská Serie A • 1. kolo

AC vstoupilo za obhajobou titulu tím, že inkasovalo z rohu Becaem. Nicméně rychle otočilo, když při dorážce Calabrii byl kapitán AC šlápnut a nařízenou penaltu poslal Hernández do protipohybu brankáře. Následně se prosadil Rebič halfvolejem a domácí byli aktivnější. Nicméně v poslední minutě dostali zbytečný gól do šatny. Masina využil rybičkou centru Pereyry. Místo toho, aby tato branka nakopla Udinese, tak v první minutě druhého poločasu odvracel Masima do spoluhráče Péreze a odražený míč snadno uklízel Díaz z malého vápna. AC tento gól dost uklidnil a ve druhém poločase už toho Udinese tolik nepředvedlo. Výhru korunoval Rebić svým druhým zásahem. Chorvatský útočník vymetl šibenici, Díaz zdvojil soupeře a mezi nohama Nuytincka připravil balón. (20:38:02)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:12.

90+7

90+6
    Sandi Lovrić podrážel po ztrátě míče na obranné polovině AC.

90+6
    Brandon Soppy vystoupal nad Saelemaekerse, ale Maignan byl připraven na jeho pokus hlavou.

90+5
    Davide Calabria zabránil pasu na levou stranu, pak si navedl Pereyra míč na pravačku, ale AC zhustilo prostor u svého vápna.

90+4
    Alexis Saelemaekers podkopnut na půli, sudí se rozhodl neudělovat žlutou kartu.

90+4
    Sandi Lovrić vystřelil z pětadvaceti metrů vedle pravé tyče.

90+3
    Theo Hernández zpomalil Lovriće, následně Calabria vystihl narážečku.

90+2
    Festy Ebosele podrazil Origiho na pravé straně, což sudí ocenil žlutou kartou.

90+1
    Rodrigo Becao faulovaný na pravé straně. Udinese rozehrálo nakrátko, domácí si poradili s centrem na přední tyč.

90+1
    Nastavuje se šest minut.

90
    Někdo z hostujících hráčů byl ještě ošetřovaný.

89
    Odpískán útočný faul Origiho při centru Saelemakerse z pravé strany.

89
    Lazar Samardžič motal obránce a vypálil ze střední vzdálenosti k levé tyči, kde zakročil Maignan.

88
    Ismaël Binnásir získal míč, ale při nahrávce do běhu nastavil Silvestri ruce ve velkém vápně.

87
    Charles De Ketelaere zasažen u lajny Eboselem, to se domácím docela hodí.

86
    Charles De Ketelaere začal akci AC, na jejím konci přišel skvělý křižný míč do pravé části šestnáctky, ale Alexis Saelemaekers zakončoval z voleje vedle bližší tyče.

85
    Davide Calabria vyhrál jeden na jednoho z pozice bránícího hráče a bude vhazovat.

Vít Muzikář

Branky: 11. Hernández (pen.), 15. Rebić (Calabria), 46. Díaz, 68. Rebić (Díaz) – 2. Becao (Deulofeu), 45+4. Masina (Pereyra)

Karty:   34. Krunić (ACM) – 10. Soppy (UDI), 34. Becao (UDI), 55. N. Pérez (UDI), 90+2. Ebosele (UDI)

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Kalulu, Tomori, Hernández – Binnásir, Krunić (84. Pobega) – Messias (71. Saelemaekers), Díaz (71. De Ketelaere), Leão (84. Origi) – Rebić (71. Giroud).
    Náhradníci: Tătăruşanu, Mirante – Adli, Ballo-Touré, Kjaer, Gabbia, Bakayoko, Florenzi.

Trenér: Pioli

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Nuytinck, N. Pérez (67. Ebosse) – Soppy, Pereyra (C), Walace (76. Lovrić), Makengo (76. Samardžič), Masina (83. Ebosele) – Success (67. Beto), Deulofeu.
    Náhradníci: Padelli, Piana – Nestorovski, Palumbo, Bijol, Benković, Abankwah, Guessand, Pafundi.

Trenér: Sottil

Rozhodčí: Marinelli – Bottegoni, Galleto