Ajaccio – Lens 0:0 (kon.) | Auxerre – Angers 2:2 (kon.) | Remeš – Clermont Foot 2:4 (kon.)
Troyes – Toulouse 0:3 (kon.) | Nice – Štrasburk 1:1 (kon.) | Brest – Marseille 1:1 (kon.)
Stade de Reims
2:4 (2:0)
Clermont Foot
Neděle 14.08.2022, 15:00 • Stade Auguste-Delaune, Reims • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 2. kolo

Ode mne je to vše. Někdy opět na počtenou. (17:14:15)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:8.

Bláznivý zápas dvou rozlišných poločasů je u konce. Remeš se v první půli dvakrát prosadila z penalty a kontrolovala hru. Červená karta pro jednoho z domácích a následná penalta pro Clermont na začátku druhého poločasu ale vše změnila. Od té doby už se prosazovali pouze hosté, kteří dali hned čtyři branky a nakonec si po výhře 2:4 připsali tři body do tabulky.

90+5

90+3
    Domácí se ještě přece jen snaží vstřelit svůj třetí gól, to se jim však nedaří.

90+2
    Nyní už o vítězi není pochyb. Utkání se již jen v posledních minutách dohrává.

90
    Čeká nás pět minut nad rámec základního hracího času.

89
    Střídání v týmu Clermont Foot:
    ze hřiště odchází Muhammed Cham Saračević, přichází Jason Berthomier.
    ze hřiště odchází Johan Gastien, přichází Brandon Baiye.

87
    Cháwí sice využil dalšího nedopatření v obraně soupeře a nabíhal sám na gólmana. Toho překonal střelou mezi nohy. Situaci ovšem přecházel těsný ofsajd.

86
    Van Bergen se nakonec zvedl sám, drží se však za krk s bolestivým výrazem ve tváři, Uvidíme, zda se ještě zapojí zpět do hry.

85
    Jeden z domácích hráčů je nyní ošetřován na trávníků. Navíc se chystá ještě střídání právě na straně Remeše.

83
    Po delší době možnost také na opačné straně hřiště. Přízemní střela van Bergena na bližší tyč o kousek minula bránu soupeře.

82
    Přibližně deset minut nám zbývá do konce tohoto zajímavého utkání. Uvidíme ještě nějaký pěkný moment, nebo už se bude jen dohrávat?

81
    Takový průběh zápasu už jsem opravdu nějakou dobu neviděl. Remeš asi úplně položila červená karta na začátku druhého poločasu a o proměněný pokutový kop soupeře chvíli později.

79
    Tohle už Clermont asi nepustí. Je na tom psychicky opačně než jeho soupeř a po čtyřech gólech ve druhém poločase se nedá očekávat, že by nastal nějaký nečekaný zkrat.

77
    Clermont Foot právě vstřelil branku!
    Pohroma Remeše nebere konce! Debutant za Clermontt JÉRÉMIE BELA dostal míč na hranici pokutového území a razantní střelou do pravé poloviny brány nedal gólmanovi soupeře šanci na zákrok.

76
    Střídání v týmu Stade de Reims:
    ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Džunja Ito.

75
    ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Sajfeddín Cháwí.
    ze hřiště odchází Komnen Andrić, přichází Grejonh Kyei.

74
    Diaw nedokázal lapit poměrně rutinní míč a ten mu vyklouzl. Zachraňovat jej musel spoluhráč, který zablokoval následnou střelu letící do brány.

Filip Krůza

Branky: 23. K. Doumbia (pen.), 30. Balogun (pen.) – 52. Andrić (pen.), 62. Andrić (Ogier), 72. Saračević (Gastien), 77. Bela (Cháwí)

Karty:   7. Balogun (REI), 51. van Bergen (REI), 71. Gravillon (REI) – 21. Ogier (CFT), 28. Magnin (CFT), 35. Gastien (CFT)   47. Agbadou (REI)

Stade de Reims: Pentz – Busi (64. E. Touré), Gravillon, Abdulhamíd (C), Locko, Matusiwa (76. Ito) – Agbadou, Munetsi, van Bergen – Balogun (64. Adeline), K. Doumbia (53. Lopy).
    Náhradníci: Diouf – I. Diakité, Flips, Koeberle, Zeneli.

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Ogier (C), Neto Borges – Magnin, Gastien (89. Baiye) – Allevinah (75. Cháwí), Saračević (89. Berthomier), Rašani (64. Bela) – Andrić (75. Kyei).
    Náhradníci: Djoco – Billong, Kamdem, Ar. Mendy.

Rozhodčí: Luczynski V.