Fiorentina – Cremonese 3:2 (kon.) | Lazio – Bologna 2:1 (kon.) | Salernitana – AS Řím 0:1 (kon.)
Spezia – Empoli 1:0 (kon.)
ACF Fiorentina
3:2 (2:1)
US Cremonese
Neděle 14.08.2022, 18:30Italská Serie A • 1. kolo

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:19. (20:36:04)

Je konec! Fiorentina nakonec po velkém boji přehrála nováčka Cremonese 3:2. Domácí celek poslal v 17. minutě do vedení Bonaventura. Za hosty ale hlavou ihned vyrovnal Okereke. Deset minut před přestávkou se ve vápně skvěle otočil Jovič a překonal brankáře. Hosté si navíc zkomplikovali duel zbytečným vyloučením Escalanteho. I v desíti ale hosté po změně stran srovnali zásluhou Bianchettiho. Fiorentina poté dlouho marně dobývala branku soupeře. Až v páté minutě nastavení se štěstím rozhodl Mandragora.

90+8
    90+5. Rolando MANDRAGORA - 3:2

90+5
    Fiorentina právě vstřelila branku! Fiorentina se v samotném závěru dostává do vedení a podle všeho rozhoduje o svém triumfu! Do vápna směřoval vysoký centr z levé strany. Hostující brankář pod tlakem neudržel míč v rukavicích a skončil s ním za brankovou čáru. Branka je nakonec připsána ROLANDU MANDRAGOROVI!

90+4
    Cristiano Biraghi uspěl v souboji na pravé straně, ale následnou přihrávkou za obranu soupeře odevzdal balón hráčům Cremonese.

90+3
    Riccardo Saponara kličkou do středu hřiště ošálil statického soupeře, ale jeho následné přenesení hry na levou stranu bylo nepřesné.

90+1
    Nastavuje se šest minut!

90
    Youssef Maleh upadl po souboji v pokutovém území, ale podle rozhodčího se o nedovolený zákrok nejednalo.

89
    Paolo Ghiglione poslal přihrávku na střed hrací plochy, nicméně na jeho pobídku zareagoval Youssef Maleh o vteřinku později.

88
    Fiorentina má v posledních minutách velký tlak, ale nikdo ve fialovém dresu se nedostal k zakončení.

87
    Střídání v týmu US Cremonese:
    ze hřiště odchází David Okereke, přichází Samuel Di Carmine.

85
    Cristiano Biraghi střílel zpoza hranice šestnáctky, ale důrazný obránce jeho ránu srazil do bezpečí.

83
    Fiorentina spěchala ve třech lidech do otevřené obrany soupeře. Defenziva Cremonese se stačila srovnat.

82
    Žlutá karta pro tým US Cremonese (David Okereke).

80
    Domácí zahrávali přímý kop, ale parádní dělovka skončila na břevnu.

79
    Cristiano Biraghi se dostal do blízkosti velkého vápna, odkud zakončil, ale jeho ránu zablokoval první hráč hostů.

77
    Střídání v týmu ACF Fiorentina:
    ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Rolando Mandragora.
    ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Riccardo Saponara.

76
    Nikola Milenković se hnal za nákopem na pravou stranu, ale tam neměl spoluhráče.

Tomáš Kubečka

Branky: 17. Bonaventura (Kouamé), 35. Jović, 90+5. Mandragora – 19. Okereke (Ghiglione), 69. Bianchetti

Karty:   13. Chiricheş (CRM), 82. Okereke (CRM)   44. Escalante (CRM)

ACF Fiorentina: Gollini – Benassi (71. Dodô), Lu. Martínez, Milenković, Biraghi – Bonaventura (71. Żurkowski), Amrábat (77. Mandragora), Maleh – Kouamé (77. Saponara), Jović, Sottil.
    Náhradníci: P. Terracciano, Cerofolini – Duncan, Nastasić, Ikoné, González, Bianco, Cabral, Venuti, Terzić.

US Cremonese: I. Radu – Bianchetti, Chiricheş (46. Ascacibar), Vásquez – Ghiglione, Pickel, Escalante, Sernicola (46. Quagliata) – Zanimacchia – Okereke (87. Di Carmine), Dessers.
    Náhradníci: Sarr – Buonaiuto, Báez, Milanese, Ciofani, Tsadjout, Acella, Aiwu, Ndiaye.

Rozhodčí: Sacchi – Margani, dei Guidici