K. Vary – Litoměřice 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Vienna Capitals 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 3:4 (kon.) | Kolín – Slavia 5:1 (kon.) | Vlci Žilina – Martin 7:5 (kon.)
Spišská N. Ves – Košice 1:2 (kon.) | Litvínov – Plzeň 7:0 (kon.) | Poruba 2011 – Zvolen 3:2 (po pr.)
Trenčín – Vsetín 5:6 (kon.) | Třebíč – Znojmo 1:4 (kon.) | Klatovy – Písek 2:0 (kon.)
Tábor – Black Wings Linz 5:2 (kon.) | Opava – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 0:1 (0:1 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Vel. Meziříčí 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 3:8 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 3:2 (po pr.)
Děčín – Mostečtí Lvi 8:5 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 6:0 (kon.) | Šumperk – Jihlava 2:4 (kon.)
Příbram – Letňany 1:2 (0:1 po s.n.) | Servette Ženeva – Vítkovice 3:1 (kon.)
SC Marimex Kolín
5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Úterý 16.08.2022, 17:30 • Zimní stadion města Kolín, Kolín • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Máme před sebou přípravné utkání mezi domácím týmem SC Marimex Kolín a hostující pražskou Slavií. Zatímco pro domácí půjde o teprve druhé utkání v rámci přípravy, Pražané sehrají už třetí utkání. V tom prvním nejprve nestačili v derby v Holešovicích na Spartu 2:3, ale v následujícím utkání stejným výsledkem porazili další extraligový tým z Mladé Boleslavi na jejím ledě. Kolín sehrál zápas v Litoměřicích a nakonec padl 2:3 po samostatných nájezdech. V dobrém světle se ukázal kolínský útočník Petr Moravec, který srovnával na 2:2 v 53. minutě. Moravec přišel do Kolína z amerického týmu Tri-City Americans, kde si v loňské sezóně připsal ve 27 zápasech 35 bodů (16+19) a mohl by být jedním z tahounů Kozlů v nadcházející sezóně. V kádru Pražanů došlo k řadě změn a tou nejvýraznější je návrat útočníka Vladimíra Růžičky zpět do Edenu, který ale v předchozích dvou přípravných zápasech zatím nebodoval. Uvidíme, jak celé utkání dopadne. Úvodní buly bude na Zimním stadionu města Kolín vhozeno v 17:30.

Ještě jednou dobry den, teď už přímo ze stadionu z Kolína. Kolín dnes oblékne modré dresy, Slavia bílé.

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Naar, Čáp, Pinkas, Niko, Piegl, Kukla, Kolmann – Pajer, Koukal, Veselý, Sklenář, Nedvídek, Král, Jankovský, Moravec, Ouřada, Síla, Morong, Šedivý
    Trenér: Jan Šťastný

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Hejda, Szathmáry, Žovinec, Němeček, Barák, Klikorka – Strnad, Kern, Růžička, Všetečka, Knotek, Mrňa, Houška, Pšenička, Brož, Šíma, Labuzík, Turek.
    Trenér: Jiří Veber.

Na ledě už jsou rozhodčí a hostující hráči.

Nyní nastupují také domácí.

00:01

00:10
    První rána domácího týmu končí na zadním mantinelu.

01:15
    Mrňa z kruhu vypálil, ovšem Soukup má puk pod lapačkou a přerušuje.

04:11
    Málek se teď musel mít na pozoru, ale nahození od modré čáry vyrazil.

04:53
    Pšenička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

05:21
    Pražané vyhodili kotouč až k brankáři Soukupovi.

06:12
    Veselý nadvakrát neuspěl. První střelu vyrazil Málek, podruhé domácí forvard zamířil mimo.

06:53

07:51
    Turek vypálil z pravého kruhu, ale trefil jenom výstroj připraveného Soukupa.

08:56
    Všetečka – 2 min., podrážení.

09:11
    Puk se dostal až do brankoviště Soukupa, který raději přikryl puk pod lapačku.

09:59
    Tečovaná rána Koukala jen těsně proletěla vedle Málkovy brány.

10:56

11:38
    Růžička tvrdě vypálil z levého kruhu, ovšem nastřelil pouze mantinel za bránou Soukupa.

12:24
    Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazuje se před Soukupem.

13:11
    Mrňa se dostal k odraženému puku a vypálil. Soukup skvělým zákrokem zastavil puk na brankové čáře.

13:39
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Sklenář – 2 min., podrážení.

14:03
    Domácí vyhodili puk za hostující branku.

14:46
    Slavia právě vstřelila branku! Hosté využívají přesilovku a dostávají se do vedení. ŠIMOM SZATHMÁRY dostal puk na modrou čáru a jeho tvrdá střela skončila až za zády Soukupa. Asistence: Vladimír Růžička.

15:52
    Pražané vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazuje se před bránou Málka.

20:00

První třetina je za námi a zatím si lépe vedou Pražané, kteří vedou po dvaceti minutách 1:0, díky přesilovkové trefě Szathmáryho z 15. minuty. Kolín mohl v závěru třetiny srovnat, ale Málkovi pomohla tyč. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

Slávisté jsou zpět na ledě, stejně jako rozhodčí.

A na ledě jsou už i domácí hokejisté.

20:01

21:29
    Strnad – 2 min., vysoká hůl.

22:24
    Rána jednoho z kolínských hráčů přizvednuta do ochranné sítě.

22:44
    Soukup – 2 min., podrážení, odpyká Jankovský.

26:48
    U levého mantinelu se do sebe pustili Kern a Veselý, a protože oba hráči shodili rukavice, dostávají trest na 2+2 minuty.

28:21
    Kozlové právě vstřelili branku! Domácí tlak nakonec sklízí ovoce. K puku se dostal KRYŠTOF OUŘADA, který posléze prostřelil Málka nad jeho beton. Asistence: Václav Jankovský.

29:31
    Kozlové právě vstřelili branku! Domácí obrací skóre. LUKÁŠ PAJER si najel před bránu Málka a následně rychlou střelou prostřelil Málka. Asistence: Petr Koukal a Kryštof Ouřada.

30:33
    Málek nyní čelí velkému tlaku a má další zásah.

31:07
    Po delší době zasahuje na druhé straně kluziště Soukup. Vhazuje se před jeho bránou.

Kern a Veselý jsou pryč z trestné lavice.

32:35
    Málek má puk v lapačce, poté co pálil ze strany Jankovský.

33:39
    Houška najížděl ze strany na domácí bránu, ale jeho následnou střelu Soukup vytěsnil mimo tři tyče.

34:56
    Král se pěkně protáhl před Málka, ale slávistický brankář skryl puk mezi svými betony.

35:05
    Szathmáry – 2 min., podrážení.

35:34
    Čápovu dělovku od modré má v lapačce Málek, který po puku skočil a přerušil hru.

37:05

37:42
    Veselý střelou z úhlu zacinkal na tyčku Málkovy brány!

38:52
    Kozlové právě vstřelili branku! V závěru druhé třetiny přichází další branka domácích. Do útočného pásma si to namířil JÁN NIKO a parádní ranou švihem prostřelil Málka. Asistence: Vojtěch Síla a Daniel Šedivý.

40:00

Druhá třetina měla úplně jiný průběh, než ta první, protože domácí Kozlové hned třikrát skórovali a ještě Veselý trefil tyčku za Málkovými zády. Třetí třetina bude ještě hodně zajímavá. Třetí třetina začne zhruba v 19:11.

Slávisté se vrací na led, stejně jako Kolín.